Banyo Küveti Nasıl Seçilir? 

Banyo küveti nasıl seçilir? Küvetler arzu edilen tasarımlar olarak geri döndü. Tasarım ve teknoloji, bu dekor öğesini banyoyu bir keyif alanına dönüştürmek için gerekli hale getiriyor.  Peki evimizde kişisel bir spa odası oluşturacak bir banyo küveti nasıl seçilir? Bu yazımız, sizlere banyo küveti seçiminde sizlere yardımcı olacaktır.

Hangi modeli alacağınızı seçmek için değerlendirmeniz gereken tek unsur estetik ve tasarım değildir: İhtiyaçlarınızı ve banyonuzun özelliklerini analiz ederek öncelikleri belirlemek önemlidir.

Peki, küvet seçimimi neye göre yapmalıyız? Mevcut küvet çeşitleri ve koleksiyonları arasında seçiminizi yapmak  için aşağıdaki özelliklere dikkat etmelisiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Boyutlarına Göre Küvet Seçimi

Banyo Küveti Nasıl Seçilir? 
Banyo Küveti Nasıl Seçilir?

Objektif olarak, küvet seçiminizi yönlendirecek ana şeylerden biri doğal olarak, kurulacağı alana göre değerlendirilecek olan boyutu olacaktır. Geleneksel küvetlerin standart boyutları 170 x 70 cm’dir ve bu bazen sorun olabilir. Bu gibi durumlarda, banyonun boyutuna uygun kompakt bir model bulmanız gerekecektir.

Küçük bir küvetin rahat olmaması gerekmez. Bazı kompakt küvetler rahat bir oturma pozisyonu sağlamak üzere tasarlanmıştır ve kullanıcının suya rahatça girmesi için daha yüksek kenarlara sahiptir.

Oval Mini, küçük bir banyo için küvet olarak da mükemmeldir. Bir odanın ortasında duracak veya panelli olacak şekilde yapılandırılmış, daha küçük bir versiyonu da mevcuttur.  Daha büyük banyolar için Oval küvetin panelli versiyonu 200 x 120 cm ölçülerindedir. Küvet yapısı ayrıca mumları, parfümleri, güzellik ürünlerini ve esenlik ve rahatlama anları için ihtiyaç duyulan her şeyi tutmak için uygun bir raf görevi görebilir.

Malzemelere, yüzeylere ve renklere göre küvet seçimi

Banyo Küveti Nasıl Seçilir? 
Banyo Küveti Nasıl Seçilir?

Öte yandan, önceliğiniz küveti odanın dekoru veya bitişi ile koordine etmekse, malzeme ve renk açısından özelleştirilebilen küvetleri tercih edin.

Modern küvetler çeşitli teknik, yüksek performanslı malzemelerle gelir. Küvetin rengini seçmek artık keyifli ve teşvik edici bir iştir: Küvet, özel, modaya uygun bir toplam görünüm için karoların rengiyle veya banyo dolabı veya armatürlerin rengiyle eşleşebilir.

Önerilen İçerik :   Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilir?

 Şekil ve tasarıma göre küvet seçimi

10531107176498

Dikdörtgen küvetler genellikle duvara, köşeye veya odanın ortasına monte edilebildikleri için banyolara daha kolay sığar. Dikdörtgen bir küvet, dikdörtgen bir küvete veya dikdörtgen panellere yerleştirilmiş daha yuvarlak bir küvete sahip olabilir.

Bir oval küvet banyo köşesine cazibe ve karakter getiriyor, ama genellikle (temizliği kolaylaştırmak için) çapraz veya duvardan uzağa yüklü, özellikle de daha fazla yer kaplar.

Küvet yükseklikleri de modele göre değişiklik göstermektedir. En az 50 cm’den 60’a çıkabilir, bu tasarımlar  rahatlık hissi yaratan derin, rahat oval bir küvet .

60 cm yüksekliğinde oval küvet: suya daldırılmış yarı oturma pozisyonu için kullanılır. Sonra özel şekillere, kıvrımlı profillere ve özgün tasarımlara sahip küvetler var. Özellikle de sığacakları banyo için özel olarak seçilen yüzeylerle zenginleştirildiğinde, dekorun yıldızları haline gelen küvetler çıkar.

YORUMLAR

 1. Düşünmeniz gereken ilk şeylerden biri, ne büyüklükte bir banyoya sahip olduğunuz ve küvetin banyonuzda nereye yerleştirileceğidir. Sahip olduğunuz alan miktarı, sizin için doğru olan stili büyük ölçüde etkiler.

  1. Gerçekten banyoda rahat olmak kadar güzel bir şey yok küvetin çok kaliteli ve çok uygun olması beni çok memnun etti çok teşekkür ederim

   1. teşekkürler değerli yorumunu için

 2. Banyo küveti seçimi hakkında çok güzel bir yazı olmuş bilgilendirici. Banyo dizaynı yaparken banyoya uygun küvetin seçimi ve banyoda en uygun yerin neresi olacağı konusunda güzel bir fikir oluyor.

 3. Yeni dekorasyon anlayaşında küvetlerin bir dekorasyon malzemesi olarak oda içinde yer bulması çok heyecan verici.

 4. Banyo küveti seçimi hakkında çok güzel bir yazı olmuş bilgilendirici. Banyo dizaynı yaparken banyoya uygun küvetin seçimi ve banyoda en uygun yerin neresi olacağı konusunda güzel bir fikir oluyor.Emeğinize sağlık.Teşekkür ederim şahsım adına yazınız için.İyi çalışmalar.

 5. Banyoma küvet almayı düşünüyordum bu bilgileri okuduktan sonra nasıl bir seçim yapmam gerektiğini çok daha iyi anladım teşekkürler.

 6. çok teşekkürler değerli yorumlarınız için

 7. Burada her türlü bilgi mevcut. Ben ki banyomu yenilemek istiyorum, her türlü bilgiye erişim sağladım. Gerçekten teşekkür ederim. Bu konuda bilgilendirme sağlayarak, banyomu büyüklüğüne ikilem iyice fikir verdiğiniz ve nasıl dekore etmem gerektiğini bildirdiğiniz için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir