Kitap Kurdu Olanlar İçin Ev Kütüphanesi Fikirleri

Her zaman kendinize ait bir kütüphane hayal ettiniz, ancak bunun için yeriniz olmadığını mı düşünüyorsunuz? Her zaman yaratıcı olabilirsiniz: Bir ev kütüphanesi, gömme kitap raflarına sahip olmaktan veya tüm bir odayı deri ciltlere ayırmaktan ziyade, kitap koleksiyonunuz için güzel bir sergi düzenlemek ve hikayeleri yutmak için rahat bir yere sahip olmakla ilgilidir. Geniş bir alana ihtiyacınız yok, hatta gerçek bir kitaplığa bile ihtiyacınız olmayabilir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Ev Kütüphanesi Tasarımları

Bir ev kütüphanesi, kendinize okumak, çalışmak ve rahatlamak için bir alan yaratabileceğiniz bir yerdir. İstediğiniz zaman erişebileceğiniz tüm kitaplarınızı saklayabileceğiniz bir yerdir. Zaman içinde topladığınız kitapları düzenlemek ve görüntülemek için alanı da kullanabilirsiniz. Kitap dışında oyuncak veya sanat eseri gibi öğeleri saklamak için de kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz kitapla kıvrılıp yatmak için sizi tam havaya sokacak bazı ev kütüphanesi tasarımlarına ve fikirlerine bir göz atalım.

Ofis Kütüphanesi

Ev ofisinizde boş bir duvarınız varsa, burası bir kütüphaneye dönüştürmek için doğal bir alandır. İş yapmak için tasarlanmış bir odada olmak, oturup okumak için de size ilham vermelidir. Bu rafları iş ve zevk için kitaplarla doldurun.

Köşe Kütüphane

Kütüphanelerin geniş olması gerekmez. Tek bir koltuk, lamba ve kitaplık evin herhangi bir köşesini rahat bir okuma noktasına ve küçük bir ev kütüphanesine dönüştürebilir. Sonuçta, sürükleyici bir hikaye ile yerleşmek için davetkar bir yere sahip olmakla ilgilidir.

Tavan Arası Kütüphanesi

Dar veya eğimli tavanlı bir çatı katını kendinize ait küçük bir kütüphaneye dönüştürün. Birkaç raf ve rahat bir sandalye ya da pencere kenarı ekleyerek az kullanılan üst katınızı sıcak bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz.

Yatak Odası Kütüphanesi

Ciddi okuyucular, uyurken bile etraflarını sürekli kitaplarla çevrelemek isteyeceklerdir. Bu büyüleyici düzenek, yataktan kalkamayacak kadar tembel hissettiğinizde bile bir romanın her zaman elinizin altında olmasını sağlar.

Ev-Kutuphanesi-Fikirleri
Ev-Kutuphanesi-Fikirleri

Koridor Kütüphanesi

Birçok evde uzun bir koridor ya da merdiven sahanlığı vardır. Duvarları raflara dönüştürerek ve en sevdiğiniz hikayelerle sıralayarak işe koyulun. Bir taşla iki kuş vurmanın harika bir yoludur.

Önerilen İçerik :   Ev Dekorasyonunda Duvar Dekorasyonunun Önemi

Mutfak Kütüphanesi

Geniş yemek kitabı koleksiyonunuzu mutfağınızda yer alan bir kitaplıkla sergileyin. (Cam kapaklı sıradan bir mutfak dolabı bile kitaplık olarak kullanılabilir!) Parlak kitap kapakları, sade mutfak dekoruna beklenmedik bir renk katmanın harika bir yoludur.

Kütüphane Merdiveni

Herhangi bir tavandan tabana kitaplığa bir merdiven ekleyin ve aniden gerçek bir ev kütüphanesine sahip olun. Bu özelliğin çok eğlenceli ve büyüleyici bir yanı var! Ev kütüphaneleri için olasılıklar sonsuzdur. Her şey alanınızla ilgili yaratıcı olmak ve onu en sevdiğiniz kitaplarla kişiselleştirmekle ilgili!

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir