Adım, Adım Modern Ev Dekorasyonu Yolculuğu

Yaşam alanlarında modern ev dekorasyonu son zamanlarda en çok tercih edilen trendler arasında yer alıyor. Hem mimarlar hem de dekorasyon yaptırmak isteyenler mevcut alanların yapısını bozmadan, dekorasyon değişikliğini gerçekleştirebiliyorlar. Özellikle yaşam alanlarınızın temeline sadık kalacak, mimarisini değiştirmeden uygulamak istediğiniz değişimlerde modern ev dekorasyonu kolay uygulanabilirliği dikkatinizi çekecek 

Modern Ev Dekorasyonu

Parçaların Yerini Değiştirmekle Başlayın

Modern olmayan dekorasyonda kalıplaşmış kullanımlar mevcuttur. Kitapları daima dikey sıralamak, orta sehpalarda takım aksesuarlar kullanmak ve bunların simetrik durmasına özen göstermek en kalıplaşmış uygulamalar arasında yer alır. Kitapları dikey istiflemek yerine aralarda yatay istifler ile karma bir görünüm yaratmanız, sehpalarda takım parçalar kullanmak yerine az sayıda ve modern hatlara sahip aksesuarlara yönelmeniz evinizin havasını değiştirebilir

Modern ev dekorasyonu kitaplık modelleri

Renklerin Enerjisini Kullanın 

Temel değişikliği, modern ev dekorasyonlarında renkler ile yapmak isteyebilirsiniz. Aksesuarlardan başlayarak renk değiştirebilir, dilerseniz temelli bir değişim için duvar, zemin ve döşeme renkleri ile oynayabilirsiniz. Modern dekorasyonda önemli olan renklerin gücü ve enerjisidir. Canlı kırmızı oldukça modern bir renk olsa da koyu bordo rengine yaklaşan kırmızı tonları o kadar klasiktir. Renk tercihinde parlak renkleri doğru dengeleyici renkler ile kullandığınız zaman modern bir görünüm elde etmeniz çok kolay olur. Kırmızı, sarı gibi renkleri gri tonları ile bir arada kullanarak oldukça  modern bir görünüşe sahip olabilirsiniz. 

Modern ev dekorasyonu duvar renkleri

Minimalist Değil, Minimalize olun

Minimalist dekorasyon fikrinde işlevsel olmayan hiçbir eşyaya yer verilmemektedir. Katı minimalizm savunucuları ilgi alanlarını, hobileri ve koleksiyonları görmezden gelirken modern dekorasyona yansıtacağınız minimalizmde önceliğiniz daima kendinizindir. Benimsediğiniz eşyalardan ayrılmak zorunda kalmadan sadece anlam ifade etmeyen ve gerçekten de ihtiyaç duymadığınız parçalardan kurtulmalısınız. 

Önerilen İçerik :   2021 Kelebek Mobilya Satış Kategorileri Neler?

Evinizde ahşap tonlarında ya da koyu renklerde, klasik mobilyalar varsa bu eşyaların olabildiğince sade olmasını sağlayın. Düzenli ve temiz bir görünüm her zaman modern ev dekorasyonu için güzel bir başlangıç olacaktır. Bu görünüm klasik mobilyalarınızın daha çok modern bir görünmesinde etkili olacaktır. 

Minimal Ev Dekorasyonu

Dünyayı Takip Edin 

Ülkelere göre dekorasyon çeşitlilik gösterir. Ülkemizdeki geleneksel dekorasyon anlayışı daha klasik bir görünüm sunsa da Amerika’daki geleneksel dekorasyon aslında moderndir. İtalya’da bulunduğunuz zaman, geleneksel dekorasyonda ilk akla gelen Akdeniz esintileri olur. Bu çeşitli dekorasyon fikirleri için farklı ülkelerin dekorasyon trendlerini inceleyebilirsiniz. Siz sevdiğiniz tarzı uygulamaktan vazgeçmeyin, o tarzın modern gözükmesini sağlayın. 

modern ev dekorasyonu modelleri
Görsel Kaynak: Diff.Studio

Şaşırtmaktan Korkmayın

Çok katlı evlerde merdivenin sona erdiği noktaya sıklıkla konsol ya da telefon sehpası koymak geleneksel bir alışkanlıktır. Ama merdivenin sona erdiği noktaya bir berjer koymak farklılık göstergesidir. Farklı düşünmeye çalışın. Eğer bir fikir, alışkanlıklardan taşıyorsa o fikir üzerinde detaylı düşünmeniz gerekebilir. İnsanlara beklediğini göstermeyen aksine şaşırtan hareketler yaparak, çoğu zaman etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Modern Ev Dekorasyonu Berjer Kullanımı

Modern ev dekorasyonu için ihtiyacınız olanlardan en yegane şey cesarettir. Cesur dekorasyonlar yaparak en klasik anılan evlerde bile istediğiniz zaman modern görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca kış aylarında olduğumuz bu dönemde, kış dekorasyonu için tavsiyelerimizi görmek isterseniz Kış Aylarında Ev Dekorasyonu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. çok güzel bilgilendirici bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık . evimi dekore etmeden önce bu yazıyı okumam iyi oldu. modern bir ev dekore etmek istiyorum bu yazıya göre dekore edecem.

  2. Modern ev dekorasyonundan çok iyi anladığınız gayet açık ve net bir şekilde görülüyor. Bu konuda çok başarılısınız. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

    1. sizlere faydalı içerikler sunmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.