Mermer Masa Nasıl Parlatılır?

Dekorasyonda mobilya seçimleri yaparken, mermer gibi ağır malzemeler her zaman estetik açıdan avantaj sağladığı için tercih edilir. Örneğin, salon dekorasyonu yaparken orta sehpa için mermer malzeme seçilmesi,  daha etkileyici ve ağır bir iç dekorasyon sağlayabilmektedir. Benzer bir şekilde pek çok alanda sehpa ve masa gibi eşyalar için mermer malzemeler kullanılırken, bu ürünlerin niteliklerini koruyarak kullanımı sürdürebilmesi için periyodik bir şekilde mermer parlatma hizmetleri alınması gerekir.

Metamorfizma sonucunda oluşan mermer, kalker ve dolomitik kalkerlerin kristalleşmesi ile oluşur. Bu malzemelerin birleşimi gereği kendiliğinden estetik ve desen görüntüsü vardır. Mermer hem parlak hem de sert bir malzemedir. Parlak yapısıyla birlikte yemek masası, mutfak masası, toplantı masaları, orta sehpa, bar veya kafeterya masası gibi pek çok alanda kullanımı tercih edilmektedir. Bu tip alanlarda yoğun kullanım sonucunda parlaklığını yitirerek malzeme üzerinde mermer silimi gibi profesyonel bir işlem sayesinde tekrar parlaklığına kavuşur.

Mermer Masa Silimi ve Parlatma Nasıl Yapılır?

Mermer sehpa ve masalar üzerinde parlatma ve silme işlemleri piyasada satılan uygun fiyatlı veya profesyonel sonuç sağladığını iddia edilen sahte kimyasallarla yapılamayacak kadar zor bir işlemdir. Çünkü bu işlemler için özel cihazlar ve bununla birlikte kullanılacak özel nitelikli kimyasallar kullanılarak profesyonel ekipler tarafından yapılması gerekir.

Uytaş restorasyon firmasının ekibi, mermerin türüne, rengine ve boyutlarına göre özel malzemelere karar vermektedir ve yerinde işlemler gerçekleştirir.  Mermer masa üzerinde silme, temizleme ve parlatma işlemleri gerçekleştirilirken, ilk önce özel makinelerle aşınan, mat ve lekeli yüzey üzerinde restorasyon sağlamak için üst doku taşlama vasıtası ile zemin üzerinden kaldırılmaktadır. Bu aşamadan sonra mermer cilalama için özel kimyasallarla işlem uygulanarak parlak bir sonuç tekrar elde edilmektedir. Bu işlem siyah veya beyaz mermer gibi farklı ürün türlerinde farklı hassasiyetler gerektirmektedir.

Önerilen İçerik :   Modern Mutfak Dolabı Modelleri

Mermerde Çizik Giderme Nasıl Sağlanabilir?

mermer-silim-once-sonra
mermer-silim-once-sonra

Mermer masa parlatma işlemlerinin gerçekleştirilmesi, sadece aşınmanın ve lekenin ortadan kaldırılmasını değil mermer çiziklerin de giderme avantajını ortaya çıkarmaktadır. Sehpa ve masa gibi eşyalar üzerinde genellikle sert malzemeler, kalem, elektronik cihazlar istenmeden çizikler oluşturabilmektedir. Bu çiziklerin mermer üzerinde kötü bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda kullanım ömrünü azalttığı için masa çizik giderme işlemleri açısından benzer bir şekilde parlatma ve silme aşamaları uygulanması gerekir. Mermer restorasyon hizmetlerinden yararlanmak için www.uytasrestorasyon.com.tr linkine göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir