Yeni Gelin Evi Dekorasyon Modelleri

Yeni Gelin Evi Dekorasyon Modelleri

Yeni gelin evi dekorasyon fikirleri evlilik planı yapan çiftlerin karar vermekte zorlandıkları konulardan biridir. Evlenecek çiftler kullanışlı, şık ve makul fiyatlı ürünlerden oluşan ev döşemek isterler. Dört dörtlük ev döşemek, düğün harcamaları ve balayı masrafları da eklendiğinde çoğunlukla bütçeyi zorlayan durum oluşturur.

Çeyiz kültürünün devam ettiği ülkemizde birçok gelin adayı, annelerinin emeklerini yeni yaşam alanlarında kullanmaktan keyif alır. Dantelli masa örtüleri, oya işlemeli havlular veya örgü paspaslar gibi estetik süs eşyaları hala yeni gelin evlerinin olmazsa olmaz görüntüsüdür. Bu yazının amacı tarzınızı belirleyecek uygun ev dekorasyon seçeneklerini, örnek resimlerle beraber sunmaktır.

1-Gelin Evi Mutfak Dekorasyonu

gelin evi dekorasyon

Yeni gelin evi dekorasyonları içinde mutfak dekorasyonu özellikle bayanların en önem verdiği yerdir. Mutfak ortamının rahat çalışılabilecek genişliğe ve mutfak dolaplarının estetik olduğu kadar kullanışlı olması da çok önemlidir. Minimalist yaşam tercihi olan kişiler için küçük mutfaklar özel tercih olabilir. Genel tercih geniş, ferah ve şık tasarıma sahip olan mutfaklardır.

Yeni gelin evi mutfak dekorasyonu denilince akla ilk gelen görüntülerden biri de yeni gelin sunumlarıdır. Birbirinden lezzetli sunumları hazırlayabilecekleri benzersiz ve şık bir mutfak her gelinin hayalidir. Mutfağın nasıl dekore edileceğinin kararını, mutfakta en çok zaman harcayacak olan bayanlara bırakmak en doğrusudur.

2-Yeni Gelin Yatak Odası Dekorasyonu

gelin evi dekorasyon
gelin evi dekorasyon

Son yıllardaki gelin evi dekorasyon örnekleri incelendiğinde, genel eğilim açık renk tercihi şeklindedir. Bu şekilde dizayn edilen yeni gelin evi yatak odalarında; dolap, yatak, tül perde ve zemin tercihinde açık renk baskın renk olarak seçilmektedir. Yatak odasına şıklık kazandıran koyu renk tercihini fon perde, halı ve yatak başlığı yansıtmaktadır.

Önerilen İçerik :   Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir?

Yatak, odanın alanında geniş yer kapladığı için küçük yatak odalarında, dolap veya diğer mobilyalar odaya sığmayabilmektedir. Böyle bir durumda şifonyer ve komidin satın almayabilirsiniz. Abajur yerine aydınlatmayı duvar aplik şeklinde tercih edebilirsiniz. Yine fonksiyonel kullanımından dolayı karyola yerine baza tercihi, sizi asla pişman etmeyecektir.

3-En Güzel Gelin Evi Dekorasyonu

En güzel yeni gelin evi dekorasyonu çiftlerin ortak kararı ve ortak zevklere göre döşenen evdir. Beraber yaşamaya adım atılan evliliğin ilk aşamasındaki ev dekorasyonu kararı, tamamen çiftlere bırakılmalıdır. Evlilik hediyesi olarak eşya hediye etmek isteyenlerin, çiftin fikirlerini ve ihtiyaçlarını sorarak hareket etmeleri daha uygun olacaktır.

4-Modern Dekorasyon Gelin Evleri Modelleri

gelin evi dekorasyon
gelin evi dekorasyon

Pinterest, YouTube, Instagram gibi Global uygulamalar dünyanın her yerinden farklı dekorasyon fikirlerine kolaylıkla erişmemizi sağlamaktadır. Sade, fonksiyonel ve minimal döşenmiş evler karşımıza çıkmaktadır. İskandinav tarzı, country tarzı, rustik tarz gibi dekorasyonlar mevcuttur. Rahatına düşkün klasik tarzı kendilerine yakın bulmayan çiftler, evlerini artık bu şekilde dekore etmektedir.

5-Gelin Evi Dekorasyon Örnekleri

10 yeni gelin evi dekorasyonu instagram örnek modellerini aşağıdaki resim galerisinden inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.