Modern Mutfak Dolabı Modelleri

İnsanların evde en çok vakit geçirdiği mekânlardan bir tanesi mutfaktır. Bu nedenle zaman içerisinde pek çok nedenle yenilemek veya değiştirilmek istenebilir. Dolapların eskimesi, yıpranması, ihtiyaçları karşılamaması, depolama alanlarının yetersiz olması, modasının geçmesi, kişilerin zevklerini yansıtmaması, bir yeniliğe ihtiyaç duyulması gibi pek çok nedenle mutfaklar yenilenmek istenmektedir. Mutfaklarda yapılacak tadilatlarda profesyonel bir ekipten yardım almak sizleri hem maddi kayıptan hem de zaman kaybından kurtarır. Profesyonel tecrübeli işini nasıl yapacağını bilen bir ekiple tadilatı gerçekleştirmek her zaman avantajlıdır. Uygulamadan planlamaya kadar titizlikle çalışan ekipler mutfağınızı yenilemek istediğinizde her türlü desteği sizlere sunar.  Mutfak dolabı yaptırırken ilk başta karar verilmesi gereken konu dolapları hangi malzemeden yaptıracağıdır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Mutfak Dolapları Hangi Malzemeden Yapılır?

Yaptırılacak mutfağın kullanacağınız dolapların ana gövdesi iki malzeme kullanılarak yapılır. Bu malzemeler suntalam ve Mdflamdır. Suntalam ekonomi bakımında avantajlı olmasına rağmen dayanıklılık, kullanışlılık ve uzun ömürlü olması açısından dezavantajlı olabilmektedir. Hafif malzeme olduğundan ağır malzemeden yapılan dolap kapakları bu gövdeye takıldığında kapaklar ağır gelebilir ve dolaplarda sarkmalar oluşabilmektedir.

mutfak-dolaplari

Suntalam sıkı yapılı malzeme değildir. Bu nedenle suya çok fazla dayanıklı değildir. Mutfaklar su kullanımının yoğun olduğu bölgelerde ve dolap gövdeleri suntalamdan olduğunda bu gövdeler sudan çok daha çabuk etkilenebilmektedir. Suntalam su kullanımları ve buharın olmadığı bölgelerde daha çok tercih edilen malzemedir. Mdflam mutfak dolapları dayanıklılık bakımından daha çok tercih edilen gövde malzemesidir. Mdflam suntalama göre nem ve sudan daha az etkilenen bir malzeme olduğundan dolayı mutfaklarda bu malzemeden yapılan gövdeler kullanması dolapların dayanıklı ve uzun ömürlü olması bakımından daha doğru olacaktır. Mdflam kullanılması mutfak dolabı maliyetini arttırabilmektedir fakat dolapların kullanım ömrünü ve kullanım kalitesini uzattığı için uzun vadede daha avantajlı olmaktadır.

Önerilen İçerik :   Apartmanda Aydınlatma

Mutfak Dolabı Kapak Malzemeleri

Suntalam Kapaklar: Suntalam kapaklar sudan ve nemden daha çabuk etkilenebilmektedir. Bu malzemeler fiyat bakımından en uygun olan malzemedir. Mutfak tasarımına ayıracak bütçeniz kısıtlı ise tercih edilebilecek kapaklardır. Kullanılırken çizildiğinde, tahribata uğradığında tamiri çok mümkün olmaz.

mutfak-5
Modern Mutfak Dolabı Modelleri 14

Mdflam Kapaklar: Mdflam kapaklar suntalamlara göre daha dayanıklı ve mutfak dolabı kapaklarında en çok tercih edilen malzemedir. Mat ve parlak olarak, düz olarak kullanılan modeller üretilebilmektedir. Parlak olanlar daha çok tercih edilse de modern mutfaklar istenildiği zaman tercih edilen bir malzeme değildir.

mutfak-18
Modern Mutfak Dolabı Modelleri 15

Membran Kapaklar: Membran kapaklar dolap çeşitlerinin hepsinde tercih edilen bir malzemedir. Mutfak dolaplarında en çok tercih edilen malzemelerden bir tanesidir. Çok fazla tercih edilmesinin sebebi çok uzun ömürlü olması ve desen, renk çeşitliliğin çok fazla olmasıdır. Aklınızda olan her türlü desen bu kapak malzemesine uygulanabilmektedir. Membran kapakların üretim şekilleri her türlü desenin kapaklara uygulanabilmesi ve istenilen renklerde üretiminin yapılmasını mümkün kıldığı için farklı tarzlarda bu kapak çeşidi ile mutfağa uygulanabilir hale gelebilmektedir. Ayrıca membran kapaklar ısıya ve neme karşı oldukça dayanıklıdır. Ekonomik bir şekilde ahşap ve lake görünümü sağlanabilecek malzemedir.

High Gloss Kapaklar: Diğer kapak türlerine göre parlak bir yüzeye sahiptir. Modern mutfak yaptırmak isteyenler ekonomik açıdan uygun bir seçenek olarak akıllara gelebilir.  Akrilik malzemelere göre daha az parlaktır. Akrilik kapaklardan bir diğer farkı daha ince bir yapısı olmasıdır. Kapaklarda bu malzeme tercih edildiği zaman uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılabilmektedir. Farklı renk seçenekleri de bulunur.

Akrilik Kapaklar: Üretim şeklinden dolayı kalın bir yapısı olduğu için high gloss kapaklara göre daha parlak bir görünümü vardır. Maliyet açısından da membran ve high gloss kapaklardan daha pahalıdır.  Ayrıca işçiliği kolay olduğundan bu malzeme üreticiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Oldukça fazla renk seçeneği bulunmaktadır.

Önerilen İçerik :   Mermer Masa Nasıl Parlatılır?

Mutfak Dolabı Modelleri

mutfak-dolabi-modelleri

Mutfak dolabı modelleri hakkında daha fazla seçenek arıyorsanız https://mutfakdolabi.com sitesinde pek çok model ve renkte mutfak dolabı görebilirsiniz. Eğer beğendiğiniz bir tasarım olursa iletişime geçerek kendi mutfağınızı mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir