Retro Dekorasyon Nedir? Retro Ev Dekorasyon Stili Nasıl Uygulanır?

Retro dekorasyon uygulamak kadar hataya düşmekte bir o kadar kolaydır. Bu sebeple retro tasarımlar için olması gereken prensipleri bilmek önemlidir. Modern hatlara sahip tüm alanlarda kolaylıkla kullanılan retro mobilya modelleri elde etmek oldukça kolaydır. Fakat kolay bulunsalar bile aşırıya kaçacak sayıda kullanmak, retro tasarımın evin bir anda film seti gibi gözükmesine sebep olabilir. Aksesuarlar ve modelleri seçerken dengeli davranmaya özen göstermelisiniz. Retro tasarıma sahip olmak için mobilyaları kullanacaksanız eğer aksesuarlarınızı, modern detaylardan oluşan ürünleri seçmeye özen gösterin.

Retro Dekorasyon

Aksesuarlar tercihinde retro mobilya seçimlerinizle uyum içerisinde olacak tablo, kırlent ve aydınlatma türlerine yer verebilirsiniz. Şayet aksesuarlarda retro dekor kullanımına ağırlık vermek istiyorsanız retro ve modern mobilyaları bir arada kullanmayı tercih edin. Her alanda tamamen retro dekorasyon kullanmak sıkıcı görünüm elde etmenize neden olabilir. Bu dekorasyonun en önemli yansıtıcısı olan renkler oldukça göz alıcı ve canlı olduğu için olabildiğince doğru kullanılmalıdır. Retro renkleri ahşap renkleri, metalik ve siyah renklerle kontrol altına alabilirsiniz. Ayrıca değişik bir deneyim olarak da retro ile modern tarzları aynı mobilya üzerinde uygulayarak tercih edebilirsiniz.

Örnek olarak, patchwork desenlere sahip kırlent modelleri retro dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır. Canlı renklere sahip patchwork kırlent modelleri yerine pastel renklere sahip olan kırlentleri tercih ederek şık bir denge yakalamak mümkün olabilir.

Retro Dekorasyon

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Retro Dekorasyonu Kimler Tercih Edebilir

Retro ne kadar dengelemek isterseniz isteyin bu dekorasyon tarzı oldukça enerjik ve canlıdır. Bundan dolayı yaşam alanlarında keyifli ve eğlenceli detaylara yer vermek, farklı olmak isteyenler bu dekorasyon için retro mobilya ve aksesuarları rahatlıkla tercih edebilirler. Minimal ve sade alanlara sahip olup retro detaylara yer vermek isteyenler ise daha fazla metal ve ahşap malzemenin kullanıldığı ürünleri tercih edebilirler. Ayrıntıları ile dikkat çeken bir dekorasyon arayışında olanlar için ufak bir radyo, küçük bir abajur ve desenleri olan kırlentler ile retro dekorasyonun etkisini yaşam alanınıza dahil edebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Vivense Yatak Odası Modelleri(Resimli)

Retro Dekorasyonu Kullanılabilir Alanlar

Modern retro Ev Dekorasyonu
Modern retro Ev Dekorasyonu

Retro dekorasyon ayrıntılarını rahatlıkla uygulayabileceğiniz alanlar aslında yaşam alanlarınızın tamamını kapsayabilmektedir. Salon, mutfak, banyo ve yatak odalarında retro dekorasyonu uygulayabilmenin çok çeşitli yöntemleri var. Salon dekorasyonunda retro mobilyaları kullanmak ve bunları modern aksesuarlar ile tamamlamak, ortamınıza oldukça şık bir görünüm elde etmenizi sağlar. Yaşam alanlarınızdaki banyolarda ise duş perdesi ve paspas gibi parçalarda retro desenleri ve renkleri seçebilirsiniz. Mutfaklarda retro bir dekorasyona sahip olmak için ön plana çıkan, retro yeni nesil küçük ev aletlerini kullanabilir, mutfakta mobilya tercihlerinde retro modelleri seçenek olarak görebilirsiniz. Daha detaylı dokunuşlarla retro dekorasyonu vurgulamak için sandalye ya da koltuk döşemesi, perde ve halı gibi tamamlayıcı parçalarla desenli ve renkli modelleri kullanmak, alanlarda farklı görünümü elde etmenize yardımcı olabilir.

Retro Dekorasyon Resim Galerisi

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir