Bahçe Dekoru İçin Bahçe Süs Fikirleri

Bahçenizdeki bitkilerin ve çiçeklerin sadece dekoratif amaçla kullanıldığını zannetmeyin. İlham almak için makalemizdeki bahçe dekorasyon fikirleri ve önerilerinden yararlanarak, kendi dekoratif dokunuşlarınızı ekleyin. Ev dekorasyonunuzun evinizin içerisiyle sınırlı olduğunu zannedebilirsiniz ama bahçenizi eşsiz bir şekilde, size ait güzel ve sakin bir alana dönüştürmek için pek çok fırsatınız vardır.

Bahçe Süs Fikirleri
Bahçe Süs Fikirleri

Toprak bize sayısız çiçek ve yeşillik sağlar. Değişik dekor ve özgün bahçe aksesuarlarının eklenmesiyle her zaman farklılık yaratabilirsiniz. Sadece birkaç püf noktayla bahçenizi benzersiz bir şekilde, kendinize ait özel bir alana çevirebilirsiniz.

Bahçe Süs Fikirleri

Her mevsimde kutlamalarınızı dışarıya taşıyacak çim dekoru, ayrıca hafta sonu bahçede vakit geçirmek için fırsat sunuyor. Yaz aylarında, irili ufaklı saksılar ve bahçenize özel bir dokunuş katan aydınlatmalar arayın. Bahçeye bakan bir pencereden seyredebileceğiniz, sevimli bir kuş evi için mükemmel yeri keşfetmeyi de unutmayın.

İlham Paylaşın

Verandanızın veya bahçenizin duvarlarını dekore etmeyi düşündüğünüz ilk yer olmayabilir. Ama mutlaka dış mekan aksesuarlarından veya ilham verici tablolardan yararlanabileceğiniz bir çok alan vardır. Alanınızı özelleştirmek ve kişilik katmak için bahçeye uygun dekorlardan, güzel objelere, eski püskü şık duvar süslerine kadar, birçok yaratıcı seçenek bulabilirsiniz.

bahçe dekorasyon fikirleri2

Heykelleri Deneyin 

Dış mekan alanları söz konusu olduğunda, bir bahçe heykeli hoş bir görüntü oluşturabilir. Bahçenize kuşlar, tavşanlar veya kedi gibi birkaç küçük seramik hayvan heykeli yerleştirebilirsiniz. Hatta alanınızın genişliğine göre, abartıp büyük heykellerle, çiçeklerinizi donatabilirsiniz. Böylelikle daha belirgin vurgulu bir dekor malzemesi elde edersiniz. Unutmayın ki her şey kişisel tarzınızın bir yansımasıdır.

bahçe tasarımı heykeller

Doğayı İzleyin

Aradığınız eğlence olduğunda, bir sinek kuşu besleyici bile, saatlerce kuş gözlemi sunabilir. Verandanıza veya bir pencerenin dışına asın ve şekerli suyla doldurun, sonra arkanıza yaslanın ve doğanın en küçük kanatlı sanatçılarının gelişlerinin ve gidişlerinin tadını çıkarın.

bahçe dekorasyonu sinek kuşu besleyicisi

Kendinize Yer Ayırın

Kendinize biraz zaman ayırma ve eğlenme şansı vermezseniz, bir bahçenin ne faydası olur ki. Durup doğanın güzelliğini düşünmek için konforlu bir yer bulmaktan daha cazip bir şey olamaz.

Önerilen İçerik :   Kuruyan Çimler Nasıl Canlanır? Çimlere Ne Yapılmalı?

Gölgede küçük bir masa ve iki sandalye düzenleyin. Belirgin bir ağacın yanına ahşap bank yerleştirin veya uygun bir ağaç dalına rahat bir salıncak asın. Ya da yastık atıp hemen uzanabileceğiniz birkaç dış mekan için mobilya bulundurun. Böylece rahatlayabilir ve güzelliğin tadını çıkarmak için yakınlara dönen bir rüzgar gülü koyabilirsiniz.

bahçe dekorasyon fikirleri 3
Bahçe Süs Fikirleri

Çiçek Yatağı Dekorasyon Fikirleri|Bahçe Süs Fikirleri

Ekip biçtiğiniz alanlardan fazlasını bekleyebilirsiniz. Ufak dokunuşların bu alanları nasıl etkileyeceğini bir düşünün. Bir şarap fıçısı ekleyin, saksı olarak kullanın. Bahçenizin arkasında kullanmadığınız eski, sıkıntılı bir tahta merdiveni kullanın ve her basamağa çiçek saksıları veya bir kuş yuvası ekleyin. Renk ve hareket için rüzgar gülleri veya yapay sarmaşıklar ekleyin. Bunun gibi örneklerle kendi elinizde bulunan malzemeleri değerlendirebilirsiniz.

bahçe tasarımı fıçıdan saksı
Bahçe Süs Fikirleri

Umarız bahçe dekorasyon fikirleri odaklı içeriğimizi beğenmişsinizdir. Fikirleriniz güzel fakat bahçem bu önerileri uygulayabileceğim kadar büyük değil diyenler de olabilir. Küçük Alanlarda Bahçecilik Fikirleri yazımız tam size göre, okumanızı tavsiye ederiz.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.