7 Adımda Pratik Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Pratik bahçe dekorasyon fikirleri tüm detaylarını yazımız içerisinde bulacaksınız. Çoğunlukla misafirlerimizi ağırladığımız, sabah kahvaltılarımızı mis gibi havada yaptığımız, akşam çaylarımızda yorgunluğumuzu attığımız kısacası en sık kullandığımız alanlardan bir tanesi bahçelerdir. Bu nedenle küçük bahçe dekorasyonları ile bahçeniz ne kadar hoş görünürse sizde ve misafirlerinizde bıraktığı etki bir o kadar iyi olacaktır.

Sizlere bahçenizi güzelleştirecek 7 adımda pratik bahçe dekorasyon fikirleri ile ilgili minik bir liste hazırladık.

Birbirinden Güzel ve Pratik Bahçe Dekoru Fikirleri

Bahçeler minik dokunuşlarla birlikte muhteşem bir alana rahatlıkla dönüştürülebilmektedir. Yaşadığınız bölgenin iklim koşullarına ya da bahçenizin alan özelliklerine göre istediğiniz dekorasyonları kendiniz de yapabilirsiniz. Size ve misafirlerinize pozitif enerji verecek, dinlenirken sizlere enerji kaynağı olacak birçok bahçe dekorasyonu fikri bulunmaktadır.

Tek yapmanız gereken bu tavsiyeleri uygulamak için kolları sıvamak ve hemen işe koyulmak!

En Beğendiğin Bahçe Dekorasyon Kendin Yap!

"<yoastmark

Sizler için birbirinden harika olan 7 pratik bahçe dekorasyon fikirleri içeren bir liste hazırladık. Bu listede yer alan birçok bahçe dekorasyonu el yapımı ile rahatlıkla oluşturabileceğiniz dekorasyonlardır. Bahçenize renk ve canlılık katacak 7 muhteşem dekorasyon önerisi;

1.       Organik Yeşillik ve Sebze Bahçenizi Oluşturun

"<yoastmark

Bahçenizde kullanmadığınız geniş kaplar ya da geniş uzun boyutlu saksılar içerisinde yeşillik ve sebze yetiştirerek kendinize ait minik bir sera alanı oluşturabilirsiniz. En sık tükettiğiniz sebze ve yeşillikleri hem organik olarak tüketmek hem de yetişmiş renkli görüntüsüyle size kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Önerilen İçerik :   Bitki Bahçesi Fikirleri 2021

Gelen misafirlerinize bu minik seranızı gösterebilir hatta onlara yetiştirdiğiniz sebzelerden oluşan küçük bir hediye dahi sunabilirsiniz.

2.       Saksılarınızı Zevkinize Göre Renklendirin

"<yoastmark

Dekorasyonun en tamamlayıcı unsurlarından bir tanesi de renklerdir. Renklere bakarak insanların ruh hallerinde değişimler olduğu yapılan çalışmalarla ortaya konulmuş bir gerçektir. Küçük bahçe dekorasyonları ile sizde bahçenizde bulunan saksılarınızı size huzur veren, iç açıcı ve canlı renklerle boyayıp tasarlayabilirsiniz. Hatta üzerlerine minik şekiller yaparak saksılarınızı kendiniz için daha da özelleştirebilirsiniz.

3.       Rengarenk Çiçek ve Bitkilerle Bahçe Duvarınızı Süsleyin

"<yoastmark

Bahçe duvarını süslemek pratik bahçe dekorasyon fikirleri arasında en sık kullanılanlardan bir tanesidir. Renklerin dekorda ne kadar önemli olduğunu belirtmiştik. Mis gibi kokan renkli çiçek ve bitkilerle bahçe duvarlarınızı süsleyebilirsiniz. Sarmaşıklar, güller, begonviller ya da orman asması gibi rengarenk çiçekler arasından sevdiğiniz bitkiler ile duvarda bulunan taş görüntüyü kendiniz için harika bir manzaraya dönüştürebilirsiniz.

Ya da minik sepetler içerisine rengarenk çiçeklerden oluşan çeşitli buketlerinizi yerleştirebilir ve ardından bahçe duvarınıza monte edebilirsiniz.

4.       Bahçenize Minik Bir Oturma Alanı Oluşturun

 bahçe dekorasyon fikirleri
bahçe dekorasyon fikirleri

Bahçenizde oturma alanınız yalnızca masa ve sandalyeden oluşmak zorunda değil. Bu alanı yapacağınız birkaç değişiklik ile daha da özelleştirip güzel bir hale dönüştürebilirsiniz. Bunun için bahçe masanızı süsleme ile başlayabilirsiniz. Fener şeklinde koyacağınız minik bir lamba ve yanına çiçekler, mum ya da şamdanlar ile masanızın daha harika gözükmesine yardımcı olabilirsiniz.

Diğer yandan sandalyelerinizin üzerine yerleştireceğiniz rahat ve daha otantik desenli minderler ile onlara daha farklı bir hava oluşturabilirsiniz.

Masanızın yanına minik bir şömine ya da ateş yakabileceğiniz bir alan oluşturabilir geceleri bahçe keyfinize keyif katabilirsiniz. Görüldüğü gibi küçük bahçe dekorasyonları ile kendinize ve size eşlik eden kişilere daha huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Bahçe Dekoru İçin Bahçe Süs Fikirleri

5.       Ağaçlarınızı Işıklandırın

"<yoastmark

Renkli ya da sarı minik ışıklarla bahçenizde yer alan ağaçları süsleyebilirsiniz. Bu bahçenizin daha romantik ve hoş görünmesini sağlayacaktır. Bahçe dekorasyonu fikirleri arasında çokça tercih edilen bir yöntem olan ağaç ışıklandırma özellikle bahçelerinizin geceleri çok daha şık görünmesini sağlayacaktır.

6.       Kuşlar İçin Etrafa Minik Renkli Kafesler Yerleştirin

"<yoastmark

Bahçelere en sık gelen misafir olan kuşlar için kullanmadığınız kasa ya da mukavva gibi kalın kutulardan minik renkli yuvalar yapabilirsiniz. Bu yuvaları ışıklandırma yaptığınız ağaçlarınıza nizamlı bir şekilde yerleştirdiğinizde harika bir görüntü ortaya çıkacaktır. Ayrıca bu minik misafirlerinizin güzel sesleri bahçenizi daha da şenlendirecektir.

7.       Bahçe Çitlerinizi Renklendirin

pratik bahçe dekorasyon fikirleri
pratik bahçe dekorasyon fikirleri

Çitlerinizi boyayarak yapacağınız bahçe dekorasyonu el yapımı olarak hazırlayacağınız en iyi dekorlardan bir tanesidir. Bahçe çitlerinizi ferahlatıcı hoş renklerle renklendirmek ve istediğiniz şekiller katarak süslemek tamamen sizin zevkinize kalmış bir şeydir. Renkli ve süslenmiş çitler bahçenizi daha çekici kılacaktır.

 

YORUMLAR

  1. Mini bir terasım var bu bilgiler beni epey heyecanlandır. Organik sebze yetiştirebilirim. Kuşlar içinde minik yuvalarda güzel olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.