5 Adımda Modern Balkon Dizaynı

Modern balkon inşa etmek, dekore etmek ve artık çay ve sohbet keyifleri yapmak o kadar kolay değil. Dar ve küçük balkonlar kadar büyük balkonları da tasarlamak oldukça problem oluşturabiliyor. Ama buradaki önerilerimizi kullanarak balkonunuz için en ideal ve modern balkon dizaynını yapabileceksiniz. İşte size özel olarak hazırladığımız 5 adımda modern balkon dizaynı içeriğimiz.

balkon dizaynı ve tasarımları
Modern Balkon Dizaynı

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Eşyaları Depolayabileceğiniz Koltuk Edinin

Tek eşyanız balkonda duracak olan koltuklar, sandalyeler, kilimler ve ışıklandırma sistemleri değil. Evinizin içindeki diğer herhangi bir eşyaları da balkonda saklayabilmek oldukça kullanışlı olacaktır. Özellikle hem modern koltuklar kullanmak hem de onların içerisinde eşyalarınızı depolayabileceğiniz yerler edinmek oldukça önemlidir. Bunun için ise mutlaka depolu koltuklardan edinmelisiniz.

modern balkon dizaynı
Modern Balkon Dizaynı

Küçük Mobilyalar Balkonu Büyütür

Unutmamamız gereken en önemli değer ise eğer balkonumuz küçükse mutlaka onu daha fazla daraltmayacak eşyalar kullanmaktır. Eğer balkonunuzu mobilya ağırlıklı dizayn edecekseniz mutlaka hem kullanış açısından pratiklik sunabilen hem de boyut açısından balkonu daraltmayan eşyalar tercih etmelisiniz. Bunun için dilediğiniz mobilya mağazasına ya da markasına bakabilirsiniz ama genelde bilinen mobilya markalarının balkon ürünleri hem portatif hem de çok fazla kullanışlı olabiliyor.

balkon dizaynı ve tasarım fikirleri

Balkonunuzu Renklendirmeyi Unutmayın

Balkonu renklendirmek oldukça eğlenceli olacaktır. Özellikle 3 metrekare ve civarında boyutlarda olan balkonlar renklendirerek daha canlı hale getirilebilir. Hem ışıklandırma sistemi hem de boyama sanatı ile ilgileniyorsanız balkonunuzu baştan aşağı kendiniz yaratabilirsiniz. Unutmayın, balkon gerçek manada bir yaşam alanıdır. Öyle dizaynı basite alınacak bir mekan değildir. İnsanların büyük bir çoğunluğu ev yaşamının büyük bir kısmını balkonunda geçirir. Siz de onlardan biri olacaksanız mutlaka balkonunuzu göz zevkinize ve konforunuza göre dizayn etmelisiniz.

renkli balkon tasarımları

Bitki, Çiçek ve Süs Eşyaları Kullanın

Balkonların en etkin süsü bitkiler ve çiçeklerdir. Balkon ortasında, duvar kenarında, balkon demirine asılı ya da balkon pervazında bulunan çiçekler hem görüntü olarak mükemmellik sunabilir hem de balkonunuzun renklenmesine olanak sağlayabilir. Eğer yaz aylarının vazgeçilmez mekanı balkonunuz olacaksa mutlaka ama mutlaka bitkiler ve çiçekler balkonunuzda olmalıdır. Çiçeklerle ve bitkilerle havanızın değişeceğine emin olabilirsiniz.

balkon için yeşil bitkiler

Balkon Masası Olmadan Asla Olmaz

Balkon masası olmadan hiç olur mu? Ama bu soru için cevabınız balkonun küçüklüğü olacaksa bu sorun için dahi birkaç çözüm var. Hem katlanabilir balkon masaları hem de duvara monte edilebilen balkon masaları ile küçük balkonlarda şenlik havası kurabilirsiniz. Çayınızın, kahvenizin ve diğer tüm ihtiyaçlarınızın karşılanacağı masa olmazsa çok zorluk çekebilirsiniz. Eğer balkonunuz büyükse yere yakın olan masa kullanmak çok daha etkili bir seçenek olabilir. Tabii ki bunun için oturma grubu, sandalyenizin de aynı şekilde yere yakın olması gerekir.

balkon masası modelleri

Balkon dizaynı için tavsiye ettiğimiz adımları uygulayarak modern ve kullanışlı balkonlara kavuşacağınızı düşünüyoruz. Tavsiyelerimiz neticesinde yaptığınız uygulamaları bizlerle de paylaşıp daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Dar Balkon Dekorasyonu İle Yeni Yaşam Alanı içeriğimizdeki balkon dekorasyon fikirlerimizi de inceleyerek yaratıcı ve dekoratif fikirler edinebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Teras Kapatma Modelleri

YORUMLAR

  1. Kısa ve etkili bir yazı. Ayrca görseller de ilham verici olmuş. Emeğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir