Trendi Yakalayan Oturma Odası Dekorasyonları[Resimli)

Özellikle yaşam alanınızı güzelleştirmek için estetik mobilyalar kullanmayı düşünüyorsanız oturma odası dekorasyonlarını inceleyebilirsiniz. Doğru yaklaşımla birkaç basit tasarım fikrini takip ederek oturma odanızı dekore edebilir ve daha fazla alan yaratabilirsiniz. Öne çıkarılacak doğru nesneleri seçerek dağınıklık içermeyen, ilham verici ve canlı bir alana sahip olabilirsiniz. Doğru aydınlatmayı seçmek, tema belirlemek, renge karar vermek ve oturma odanızı zemin alanına zarar vermeden çekici hale getirmek için yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Bu metinde sizin için oturma odası dekorasyon önerilerini sıraladık.

 oturma odası dekorasyonları
Oturma Odası Dekorasyonları

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Çağdaş Oturma Odası

Çağdaş oturma odası dekoru, süslemenin ayrıntılarına değil, bunun yerine alan, şekil ve renge odaklanır. Hafif yapısı ve esnek malzemeleri, daha şık hatları keşfetmenize ve oturma odası dekorasyon fikirlerine daha cesur şekiller eklemenize olanak tanır. 

Çağdaş oturma odası dekorasyonları, çok ihtişamlı olmaktan ziyade uyumlu ve nettir. Keskin çizgiler ve net bir düzenin yer almasıyla öne çıkar. Yumuşak renklerle beraber kullandığınız parlak ışıklandırma çağdaş bir görünüm katacaktır. Ayrıca bu tarzda normalden daha fazla mobilya kullanımı yaygındır.

Modern Oturma Odası 

Modernist oturma odası dekorasyonları, az eşyayı hacimli göstermeye dayanır. Kontur çizgilerini vurgulamak için nötr renk şemalarını kullanmak, güçlü geometrik şekiller ve asimetrik tasarımlar modern mobilyaların ayırt edici özellikleridir. Modern görünümü elde etmek, büyük ölçüde mobilya seçimine ve yerleştirmeye bağlıdır. Bu mobilyalara kombin edilen büyük tablolar, aynalar veya aksesuarlar da oturma odasına modern bir görünüm katar.

Modern oturma odalarında çok fazla eşya yer almaz. Alanın basit ve rahat olması hedeflenir. Her modern oturma odasının göz alıcı bir parçası olmalıdır. Bu, bir tablo olabileceği gibi canlı bir renge sahip mobilya da olabilir. Yüksek tavan, modern oturma odalarının bir parçası olduğundan evin tavanı alçaksa ayna ve aydınlatma gibi tavanı yüksek gösterecek ayrıntılara odaklanmak gerekir.

Önerilen İçerik :   Herkesin Zevkine Hitap Edecek Dekoratif Salon Mobilyaları

Endüstriyel Oturma Odası

Oturma odası dekorları söz konusu olduğunda, endüstriyel bir ortamdan daha dinamik bir görünüm yoktur. Bu yüksek kontrastlı stil, açık tavanlar veya çıplak borularla veya bunlar olmadan elde edilebilir. Biraz hayal gücü ile, herhangi bir yaşam alanını alabilir ve doğru vurgulu mobilyalar ile endüstriyel hale getirebilirsiniz.

Endüstriyel oturma odası dekorasyonları
Oturma Odası Dekorasyonları

Endüstriyel tarz, depo görünümü ile eş anlamlıdır. Hem soğuk, ham ve bitmemiş dekorlardan hem de geniş açık alanlardan yararlanır. Endüstriyel oturma odası tasarımlarında Edison ampuller, açık hava kanalları, borular, bitmemiş ahşaplar, beton, metaller, deri ve faydalı nesneler gibi malzemeler kullanılır. Genel olarak eski zamanlardaki bir fabrika hissi oluşturulur. Tasarım, mimariye kadar uzanır ve beton veya tuğla duvarlı ve tavandan tabana pencereli büyük, havadar alanlar, endüstriyel oturma odasını şekillendirir. Oturma odasını tamamen endüstriyel tarza oluşturabileceğiniz gibi bu tarzı, modern, geçiş, minimal ve bohem tarzlarıyla da birleştirebilirsiniz. Fikirlerimiz daha bitmedi Modern Salon Dekorasyonları ve Tasarım Fikirleri makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir