Salon Dekorasyonu Önerileri 2021 Trendi Neler?

Salon dekorasyonu önerileri ile salonunuzda şıklık yakalamaya ne dersiniz? Dekorasyon kavramı farklı alanlarda gerçekleştirilebilmektedir. Ancak incelendiğinde toplum arasında en çok salona dikkat edilmektedir. Bu yüzden salon dekorasyonu konusunda araştırmacı olmak gerekiyor. Araştırmalarınız sonunda elde edeceğiniz bilgiler neticesinde birbirinden güzel şıklıkları yakalamanız mümkün olacaktır. Dilerseniz yazımızın sonuna kadar okuyarak birbirinden farklı salon dekorasyon önerilerinden faydalanabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

4 Farklı Salon Dekorasyonu Önerileri

Salon dekorasyonu sağlamak adına farklı kategorilere yönelebilirsiniz. Öncelikle karar vermeniz gereken:

  • Ferah salon
  • Sade ama şık salon
  • Küçük salon
  • Yeni trend salon dekorasyonlarından hangisini istediğinizdir.

Seçiminizi yaptıktan sonra bu dekorasyonlara yönelik örnekler incelemelisiniz. İncelediğiniz örneklerde dikkat edilmesi gereken temel unsur odanızın boyutudur. Her ne kadar güzel ve ilgi çekici örnekler olsa da sonuçta odanıza uygun değilse anlamlı olmaz. Bu yüzden seçimlerinizde ince eleyip sık dokumalı, hemen karar vermemelisiniz.

1- Ferah Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonu içerisinde ferah ve rahat bir görüntü elde etmenin bazı koşulları bulunuyor. Ferah bir görüntü için öncelikle oldukça az eşya kullanımını tercih etmelisiniz. Gereğinden fazla eşyanın bulunması görüntünün kalabalık ve karmaşık olmasına sebep olur. Bu yüzden az ama öz kullanım sağlarsanız ferah salon için yeterli olacaktır.

Ferah Salon Dekorasyonu

İlginizi Çekebilir: İstikbal Koltuk Takımı Fiyatları 2021 Ne Kadar? 

Ferah bir salon dekorasyonu önerileri için dikkate almanız gereken diğer unsur açık renk kullanmaktır. Açık renk kullanımı özellikle küçük alanların da geniş durmasını sağlayacaktır. Beyaz tonları, açık sarı ya da krem tonları yeterli olabilir. Birden fazla renk kullanmak yerine bu renk tonlarından birisini seçmeniz daha doğru olacaktır.

2- Sade Şık Salon Dekorasyonu

Şık bir dekorasyon her zaman ağır ve gösterişli dekorasyon malzemeleri ile gerçekleşmez. Aksine sadelikten yana elde edilen şıklık daha basittir. Yapmanız gereken basit birkaç nokta sayesinde salonunuzda şıklığı elde edebilirsiniz. Verilen görselden yararlanarak anlaşılabileceği üzere iki renk kombinasyonu şıklığınızı destekler. Burada baskın renklerden ziyade soft, yumuşak renkler tercih etmelisiniz.

Önerilen İçerik :   Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sade Şık Dekorasyonu

Sade ama şık bir salon dekorasyonu önerileri için seçtiğiniz mobilyalarınızın küçük detaylarına dikkat edin. Küçük detaylar koltuk kollukları, koltuk ayakları önemlidir. Son derece önemli olan bir diğer nokta da koltuklarda yer alan kırlentler olacaktır. Buradaki minik detaylar şıklığınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır. Böylece sade ama şık bir salon dekorasyonunu yakalayabilirsiniz.

3- Salon Dekorasyon Önerileri| Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Küçük salonlar genellikle yeni nesil apartmanlarda rastlanan durumlardır. Küçük bir alana sahip olmak salon dekorasyonu konusunda gözünüzü korkutmasın. Birkaç adımda basit noktalarla salonunuzu genişletebilirsiniz. Öncelikle eğer mümkünse alanı genişletmek adına amerikan mutfak tercih edilmelisiniz. Böylece salonunuz genişleyecektir. Bunun yanı sıra renklendirme ve dekoratif yardımcıları kullanmanız gerekecektir.

İlginizi Çekebilir: Küçük Salon Dekorasyon Fikirleri 

Peki nedir bu salon dekorasyonu önerileri arasında yer alan dekoratif yardımcılar? En basit yardımcı aynadır. Ayna kullanımına son zamanlarda sık sık yer veriliyor. Sebebi ise özellikle dışarıdan aldığı ışığı yansıtması, alanı tekrar görüntülemesinden dolayı büyüklük algısı yaratmaktır. Büyük ve geniş alan yanılgısı oluşturacağından faydası büyüktür. Üstelik bir de bu aynaların kenarlarını süslemek farklı formatlarda kullanmak tercih edilirse daha iyi olacaktır.

Yeni Trend Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Salon, balkon ya da mutfak alanında dekorasyon fikirler her geçen gün değişiyor. Değişen modaya yönelik olarak farklı değişimler yapmanız gerekir. Günümüzde yeni trend olarak yansıtan birkaç salon dekorasyon bilgisi var. Gelin birlikte bu fikirlerin neler olduğunu inceleyelim.

Yeni Trend Salon Dekorasyonu

Yeni trend olarak salon dekorasyonu önerileri arasında kesinlikle duvarları boş bırakmamak var. Duvar dekorasyonu son zamanlarda fazlasıyla dikkat çekmektedir. Farklı kesimlerde bulunan aynaları, tablolar en güzel tercihler olmaktadır. Tablolarınızı sahip olduğunuz duvar genişliğine paralel hazırlamalısınız. Aynı zamanda uzun ama çok da geniş olmayan tabloların odanızı daha yüksek göstereceğini unutmayın.

Önerilen İçerik :   Vivense L Koltuk Modelleri İncelemesi 2021

Işıklandırma bir salon dekorasyonunda olmazsa olmazdır. Aydınlatma için alışılmış sistemlerden uzak durmalısınız. Son dönemin en popüler olan fabrikasyon çıkışlı görünmeyen, el emeği hissiyatı yaratan abajur ve ışıklandırmaları tercih etmelisiniz.

 

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir