Havlupan Seçerken Dikkat Edilecek Unsurlar!

Görsel Uyum: Banyonuzun tasarımına uygun havlupan seçmeniz çok önemlidir. Minimal bir görünüm arzu ediyorsanız, sade çizgilerden oluşan havlupanları tercih edebilirsiniz. Modern ve göz alıcı bir alanınız olsun istiyorsunuz, tasarımı tescilli uluslararası yarışmalardan olan if design ödüllü havlupanlar içindeki eşsiz modelleri seçebilir, rüya gibi bir mutfak veya banyo elde edebilirsiniz. Klasik tarzda alanlar tercih ediyorsanız, altın, gold, parlak brass klasik havlupan modelleri seçerek bir konsept oluşturabilirsiniz.

Havlupanda Kullanım Amacı ve Ölçü: Seçeceğiniz havlupanı satın almadan önce hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz çok önemli. Sadece bornoz ve havlu kurutmak için havlupan tercih edecekseniz, tamamen fonksiyonel özelliklerine bakarak bir havlupan seçebilirsiniz. Ancak havlupanın içinde bulunduğu mekanı ısıtmasını arzu ediyorsanız, üreticilerin web sitelerinde sunduğu ‘’ISI HESABI’’ ile mekanınızın ısı kapasite ihtiyacını hesaplayabilir veya satış noktalarından yardım isteyebilirsiniz. Böylece mekanınıza en uygun ölçü ve yapıda havlupanı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Havlupanda Kalite ve Malzeme: Radyatör ve havlupanlarda kullanılan metal türü, malzeme ürünün kalitesini doğrudan etkiler. Havlupan veya radyatörün hangi malzeme kullanılarak imal edildiği kadar üretim esnasında uyulması gerekli üretim ve test standartları da çok önemlidir. Havlupan ve radyatörler genelde çelik, alüminyum ve paslanmaz çelik malzemeden imal edilirler. Havlupan veya radyatör satın almadan önce mutlaka üreticisinin kalite belgelerini, ürünün sertifikaların sormanızı tavsiye ederiz. Elektrikli ürünlerde CE etiketi olmayan hiçbir ürün almamanız güvenlik açısından en doğru seçim olacaktır.

Havlupanda Isı İhtiyacı ve Garanti: Seçim öncesi mekanınızın en x boy x yükseklik bilgilerini bilmeniz kabaca ısı ihtiyacını belirlemek için yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra seçeceğiniz ürünün ölçülerine göre havlupan fiyatları farklılık göstereceğini de unutmayınız. Havlupanların garanti süreleri min. 2 yıldan başlayarak 5 yıl, 10 yıl veya daha fazla süreli garantiler şeklinde olabilir. Garanti süresinde sıkıntı yaşamamak için mutlaka satın aldığınız yerden detaylı bilgi almanız ve kullanım kılavuzlarını detaylı okumanız faydalı olacaktır. Havlupanlar arasında, genelde, paslanmaz çelik havlupanlar en uzun garantiye sahiptirler. Tesisatlar borulama, vana, kombi, kazan gibi birçok bileşenden oluşur. Havlupan ve radyatörünüz takıldığı tesisata uyumlu olmalıdır. Bu nedenle mutlaka iyi hizmet bilgi alabileceğiniz bir marka seçmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Önerilen İçerik :   Kanepe Seçiminde Püf Noktaları

Havlupan Bağlantı Aralıkları: Sanılanın aksine, standart beyaz ve krom havlupanlar dışındaki dekoratif havlupan veya tasarım banyo radyatörlerinin bağlantı aralıkları birbirinden çok farklıdır. Havlupanların vana bağlantı aralıkları 5cm den 60cm e kadar değişmekte olup, mutlaka beğendiniz modeli seçtikten sonra üreticisinden vana bağlantı mesafesini öğrenerek tesisat çekmenizi öneririz.

Tesisat borusu gibi işlerle uğraşmak istemiyorsanız elektrikli havlupan tercih edebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir