Oturma Odası Dekorasyonu için Basit Fikirler

Oturma Odası Dekorasyonu için Basit Fikirler

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Aksesuarlar Üretin

Kendin yap fikirleri başlangıçta zor gibi gözükse de aslında biraz araştırma sonucunda Oturma Odası Dekorasyonu fikirleri kolayca uygulayabileceğiniz göreceksiniz. 3 boyutlu aksesuarlar son dönemlerde oldukça tercih edilirken siz de çeşitli 3 boyutlu kendin yap fikirleri arasından tercih yaparak oldukça şık aksesuarlar üretebilirsiniz. Oturma odanızda kullandığınız renklerle uyum sağlayacak tercihler yapmaya özen gösterin ve fikirlerinize bu renklere yer verin. Elde ettiğiniz sonucu gerçekten çok seveceksiniz.

Yumuşak Dokulu Alanlar Yaratın

Oturma Odası Dekorasyonu
Oturma Odası Dekorasyonu

Örgü ile yapılmış minderler ya da kalın iplerle üretilmiş battaniyeler özellikle kış mevsimlerinde kullanmaktan keyif alacağınız dekorasyon malzemeleri olabilir. İnce detayları ve yumuşak dokusu ile keyifle kullanacağınız ve görenlerin hoşuna gidecek bu tasarımları kolayca yapabilirsiniz. Renk, desen, doku ve boyut seçiminde çok fazla tercihinizin olması ile tam da istediğiniz gibi, oturma odanızda dekoratif aksesuarlara sahip olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Oturma Odası Dekorasyonu Mutfaktan, Oturma Odasına

Kullanmış olduğumuz kavanozlar, günümüzde sadece bal, bakliyat, turşu ve reçel gibi gıdaları saklamak için kullanılmıyor. Kavanozları tatlı servisi yapmak, mumluk için kullanmak kavanoz için uygulanan yaratıcı basit fikirlerden sadece birkaçı. Güzel bir aydınlatma ve duvar aksesuarı yapmak için kavanozlarla yapılan bir sürü fikirler olabilir. Işıklarınızı bir tabyaya istediğiniz şekilde yerleştirdikten sonra tek yapmanız gereken eldeki kavanozları tabyanın üzerine kapatmak olacak. Sonrasında oturma odanızda ışıkları açtığınızda oldukça yaratıcı ve keyifli bir aydınlatmanın tadını çıkaracaksınız.

Aksesuarlarınıza Kişilik Kazandırın

Dekorasyonunuza ya da tarzınıza uyum sağlayacak, su bardaklarınız ve mumluklarınız size özel tasarıma sahip olabilirler. Bu tür eşyalarınızı örgü ya da dantel ile örülmüş kılıflar ile kaplayarak zarif, şık ve hareketli aksesuarlara sahip olabilirsiniz. Dantel işleri cam ürünlere farklı bir hava kazandırmanın dışında oturma alanlarınıza da renk kattığı için tercih edilebilecek fikirler arasında listemizde yer alıyor.

Önerilen İçerik :   En trend Chester koltuk modelleri
Oturma Odası Dekorasyonu
Oturma Odası Dekorasyonu

Eski Parçaları Atmayın

Oturma odanızda gözden çıkardığınız eski mobilyalarınızın parçalarından birbirinden farklı fikirlerle dekoratif açıdan değerlendirebilirsiniz. Çekmeceleri duvarlara asıp dekoratif raflar yapabilirsiniz ya da üst üste dizerek merdiven şeklinde bir kutular elde edebilirsiniz. Bu tür fikirler kendi yaratıcılığınızı öne çıkarmak özgün parçalara sahip olmanızda etkili olacaktır.

Raf Ayağından Aydınlatmaya

Dekoratif aydınlatmaları oturma alanı dekorasyonunda kullanmak istiyorsanız, bu aydınlatmaları kendiniz de yapabilir ya da var olanları geliştirebilirsiniz. Duvar raflarında kullanılan L tipi ayakları birer aplik gibi kullanarak sarkıtma görünümlü aydınlatmalara sahip olabilirsiniz. İsterseniz raf ayaklarını boyayabilir, aydınlatma bağlantısını çeşitli süsler ile zenginleştirerek tarzınızı kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Ayrıca raf ayağından aydınlatma fikrini geliştirerek da değişik tasarımlar üretebilirsiniz.

Bardaklar Çöpe Gitmesin

Oturma Odası Dekorasyonu
Oturma Odası Dekorasyonu

Bardaklar ve kupalar pek çok insanın vazgeçilmezidir. Farklı tasarımlara sahip bardak çeşitlerini gördüğünüz zaman satın almaktan kendinizi durduramıyor ve günün sonunda evdeki bardaklar size fazla geliyorsa onları elden çıkarmak ya da atmak yerine yaratıcı fikirlerle dekoratif aksesuarlara dönüştürebilirsiniz. Bardakları boyamak, üzerine baskı yapmak size küçük depolama çözümleri ve çok şık aksesuarlar elde etme imkanı verir. Bardaklarınızı oturma odanızda kullanabileceğiniz kalemlik, mutfakta şekerlik ve hatta hediye paketi olarak bile değerlendirerek yaratıcılığınızı ortaya koyabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir