Bahçem İçin Hangi Türden Bir Çit Seçmeliyim?

Eviniz için biraz daha fazla mahremiyet, aileniz ve evcil hayvanlarınız için güvenlik veya bahçeniz için dekoratif bir unsur arıyorsanız, bahçe çiti herhangi bir alana mükemmel bir ektir. Bununla birlikte, çeşitli renkler, malzemeler, boyutlar ve stiller içeren çok sayıda farklı bahçe çiti fikri ile seçeneklerinizi daraltmak zor olabilir! Alanınız sınırsız olsa da, çit fikirleri içeren bu eksiksiz kılavuzda hiçbir çit stili sınırsız değildir! İşlevselden muhteşeme, fanteziye, herkes için bir çit fikri ekledik!

Bahçe Çitlerinizi Hangi Amaçla Kullanacaksınız?

Çoğu insan çitleri bir mahremiyet çözümü olarak düşünse de, aslında çok daha fazlası olabilir. Çitler, bahçe yatakları için zemin sağlar, ekicileri destekler, süs parçalarını vurgular ve agresif bitkileri kontrol altında tutar. Dış mekan yaşam alanınızı geliştiren veya tamamlayan bağımsız dekorasyonlar olarak hizmet edebilirler. Tüm şekillerde, malzemelerde, boyutlarda ve renklerde bulunurlar, böylece onları dış mekan estetiğinize gerçekten uydurabilirsiniz.

  • Canlı Çit

Bahçe çiti hemen hemen her malzemeden yapılabilir. Bir ana amaca hizmet ederler: hem görüşü hem de belirli bir derecede sesi engellemek. Bir mahremiyet çitinin genellikle ortak bir mülk sınırını kapsadığını düşünmek de önemlidir, bu nedenle ilgili her iki taraf için de görsel olarak hoş bir sınır olmalıdır.

Canlı çit olarak kullanmaktan daha doğal olamaz. Tabii ki, gerçekleşmesi gereken doldurmayı beklemek için biraz sabrınız olması gerekiyor. Ancak çitleriniz büyüdüğünde, çok sevineceksiniz. Kurtçuklar, mazı türleri ve çobanpüskülü gibi yaprak dökmeyen bitki örtüsü, hepsi popüler seçeneklerdir ve dikimler arasındaki boşlukları doldurduktan sonra tam bir mahremiyet sağlar.

  • Weblonya Ahşap Bahçe Çiti

Önemli uzunlukta uzun bir bahçe çiti düşünüyorsanız, çit maliyetlerinin, direk ve malzeme desteğine ek olarak koyduğunuz her doğrusal ayağa bağlı olduğunu unutmayın. En uygun fiyatlı malzemelerden bazıları, kürlenmiş çam tahtaları ve güçlü ahşap direkler gibi en geleneksel malzemelerdir.

  • Vinil Çit
Önerilen İçerik :   İstanbul'da Akücüler

Vinil, çeşitli bina projelerinde kullanılan sentetik bir polimerdir. Harika bir mahremiyet sağlar ve ne kadar yaygın kullanıldığı için uygun bir maliyetle çok sayıda vinil tasarım mevcuttur. Temiz çizgiler ve dayanıklılık, temelde herhangi bir manzaraya uyan bu çağdaş görünümü tanımlar. Şekillendirilmiş direkler, ahşapta bulunan tutarsızlıklara yüzey dokusundan ödün vermeden geleneksel titreşimler verir. Vinil, hayal ettiğiniz görünümü sağlamak için maliyetin çok küçük bir kısmı için diğer birçok malzemenin görünümünü kolayca taklit eder.

  • Metal Çit

En popüler dekoratif bahçe çiti seçeneklerinden biri metal çitlerdir. Kayan kıvrımlar ve hassas asma efektleri, bazen bir ömür boyu sürecek bu denenmiş ve gerçek malzeme arasında sicim oluşturur ve daha sonra bazıları. Daha çok mülk sınırları ve bahçe koruması için kullanılan modern çekimler, demiri modaya uygun ve zarif bir seçim haline getiriyor. Çok fazla mahremiyet sağlamasa da metal çitin karmaşıklığı ve dayanıklılığı idealdir. Bu çitin dikkatli eğrileri ve tasarımları, arkasında bulunan bitki örtüsünü taklit eder ve aynı zamanda birçok farklı yüzü sayesinde bir dereceye kadar mahremiyet sağlar. Model ve detaylar için şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz : https://huseyinbahceci.com/en-iyi-7-bahce-citi

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir