Minimalist Kız Bebek Odası Tasarımları Nasıl Yapılır?

Minimalist kız bebek odası tasarımları ile küçük odaları daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Gereksiz kargaşa ve fazla eşya ihtiyacı olmadan kullanım sağlanabilir. Bunun için minimalist bir anlayışa sahip olmak yeterli. Üstelik çok popüler olan bu görüşün çocuklar üzerinde etkisi de oldukça iyidir. Az eşya ile birden fazla kullanım sağlamak sizlerin ve çocuklarınızın sağlığı adına desteklenebilir bir durumdur.

Minimal yani aşırıya kaçmayan tasarımlar için her odaya uygulama yapılabilmektedir. Birden fazla parçanın uzun vadede gereksiz olduğu durumlarda uygulanır. Oda tasarımlarında tercih edilme sebebi ise daha çok küçük oda boyutlarından kaynaklanıyor. Geniş bir çocuk odası sahibi değilseniz minimalist tercihleriniz odanızın daha kullanışlı olmasını sağlar. Böylece dekorasyon daha çok ön plana çıkar. Aynı zamanda daha az masraf yapmış da olursunuz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Minimalist Kız Bebek Odası Tasarımları Fikirleri

Düzenlenecek odaya karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta bulunuyor. Bu noktalara dikkat etmeniz ile birlikte aklınızda şekillenme oluşur. Böylece minimalist kız bebek odası tasarımları konusunda ilerleme sağlayabilirsiniz. Temelden adım adım gitmeniz sizler adına daha iyi olur. Aynı zamanda tüm parçalar hakkında karar verin daha sonra alışverişinizi yapın.

1- Bir ya da İki Renkli Duvar Renkleri

Minimalist Kız Bebek Odası Tasarımları Fikirleri
Minimalist Kız Bebek Odası Tasarımları Fikirleri

İlginizi Çekebilir: Çocukları Saatlerce Oyalamak için Oyun Odası Fikirleri 

Minimalist bir yaşam denildiğinde akıllara her ne kadar az parça anlayışı gelse de renkler oldukça önemlidir. Odanın az eşyalı ve ferah durması için çok canlı renklerden kaçınmak doğru olabilir. Eğer canlı bir renk kullanacaksanız bunu tek renk kullanmanız daha doğru olur. Tonsürton renkler tercih edebilirsiniz. 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılının gözdesi gri bunun en iyi örneği olabilir. İkiden fazla renk kullanmak gözü yorar veya dekorasyonu bozar.

Önerilen İçerik :   İstikbal Mobilya Genç Odaları ile Dekorasyonunuzu Tamamlayın!

2- Yerleri Oyun Matı ile Döşeyin

Minimalist Kız Bebek Odası Tasarımları Fikirleri

Bebeklerin en çok vakit geçirdiği alanlar oyun matları oluyor. Minimalist kız bebek odası tasarımları için yerleri klasik halıdan ziyade oyun matı ile tamamlayabilirsiniz. Böylece bir parça ile birden fazla kullanış elde etme imkanı bulursunuz. Ancak burada oyun matının kalitesi ve kalınlığı önemlidir.

3- Hareketli Perdelerden Kaçının

Minimalist Kız Bebek Odası Tasarımları Fikirleri

Çocuk odalarında çok hareketli perdeler kullanmak çok gereksiz bir uğraş olabilir. Çok gösterişli değil aksine sade parçalar tercih etmeniz minimalist yaklaşımınızı destekleyecek bir unsurdur. Perdelerinizin yere kadar uzun olması ya da kısa olması önemli değildir. Açık renk ve düz olması önemlidir.

4- Gizli Köşeleri Değerlendirin

Minimalist Kız Bebek Odası Tasarımları Fikirleri

İlginizi Çekebilir: Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 

Gizli köşeler minimalist kız bebek odası tasarımları için önemlidir. Dolaplar arası, yatak altı gibi kısımlar kullanılabilir. Ufak sepetler alınarak içerisinde eşya ya da oyuncak yerleştirilebilir. Böylece örneğin oyuncakları toplamak için ekstra bir toplayıcıya gerek olmaz. Aynı zamanda yerden tasarruf da sağlarsınız.

5- Minimalist Kız Bebek Odası Tasarımları: Bir Parçadan Birden Fazla Kullanım Sağlayın

Minimalist Kız Bebek Odası Tasarımları Fikirleri

İlk bakışta çok da anlamlı gelmese de aslında minimalist bakış açısının temelinde yatan düşüncedir. Az parça ile birden fazla kullanım sağlamak sizleri sonuca götürür. Peki nasıl yapılabilir? Örneğin yapışkan toplarıyla oynamak isteyen bir çocuğunuz için perdeyi oyun alanına çevirebilirsiniz. Dolap kapaklarını silinebilir kalemler ile boyama kağıdına çevirebilirsiniz. Bunun gibi parçalardan farklı şekillerde faydalanmalısınız.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir