5 Farklı En Güzel Balkon Çiçekleri Listesi

En güzel balkon çiçekleri ile eviniz kadar balkonunuzu da güzelleştirmek istemez misiniz? Balkon dekorasyonu esnasında çiçek kullanımı eğer bakımını da sağlayabilecekseniz çok doğru parçalar olacaktır. Farklı dekorasyon malzemeleri kullanmak yerine bir canlıya bakmanın yanı sıra rengarenk bir bahçe oluşturma fırsatı da elde edebilirsiniz. En güzel balkon çiçekleri aslında beklentilerinize uygun olarak değişiklik göstermekle birlikte sayıca oldukça fazladır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

En Güzel Balkon Çiçekleri Nelerdir?

Ev balkon çiçekleri dilerseniz kısa ama dayanıklı dilerseniz de sarkacak şekilde bulunabilmektedir. Burada balkonunuzun sahip olduğu alan ve yükseklik belirleyici olacaktır. Eğer yükseklik olarak gerçekten büyük bir balkona sahipseniz, küçük çiçeklerden ziyade büyük balkon çiçekleri tercih ederseniz alanınız daha dolu gözükecektir. Ancak küçük bir balkon sahibi iseniz özellikle koruma demirliklerine asabileceğiniz küçük çiçekleri alabilirsiniz.

1- Lavanta

Lavantalar, güzel kokan balkon çiçekleri sıralamasının başında yer alan bir çiçektir. Kokusu ile uzaktan mest etmesinin yanı sıra görüntüsü ile de en güzel balkon çiçekleri listesinde birinci sıradadır. Bakımı sırasında toprak ve yapraklarının nemli olduğuna emin olmalısınız. Nemli bir toprak sayesinde uzun süre susuzluğa dayanabilir. Susuzluğa dayanması sayesinde aynı zamanda yazın yapraklarını açtığından balkonunuza renk katacaktır!

Lavanta

İlginizi Çekebilir: Balkon Tasarımları için Dekoratif Fikirler 

2- Cam Güzeli

Cam Güzeli 

Adından da anlaşılacağı üzere cam güzeli, balkon çiçekleri arasında rahatlıkla gösterilebilecek bir model olmaktadır. Bu çiçek türü can alıcı rengi ile kendisini belli eder. Kısa dayanıklı balkon çiçekleri listesinde de gösterilen bu çiçek yazın bakımı konusunda rahatlık yaşayabileceğiniz bir türdür. Toprağı kurudukça sulama yapmanız yeterli olacaktır. Doğrudan, direkt olarak güneşe bırakmamalısınız aksi takdirde çiçekleri zarar görür.

3- Mum Çiçeği

Çok yıllık balkon çiçekleri sizin istediğiniz türden ise mum çiçeği mutlaka araştırmanız gereken bir türdür. Öncelikle çiçek bakımında sabırlı iseniz ve gerçekten bu tür işlerden keyif alıyorsanız mum çiçeği önermekteyiz. Kendisi biraz nazlı ve bakım isteyen çiçektir. En önemlisi kendisi ile ilgilendiğiniz takdirde sonuç olarak uzun yıllar çiçek açacaktır üstelik bu çiçekler alışık olduğunuz çiçeklerden oldukça farklıdır. En güzel balkon çiçekleri arasında sadece görünümü ile değil, kokusuyla da girer. Direkt güneş almamasına dikkat etmelisiniz.

Önerilen İçerik :   Tepe Home Bahçe ve Balkon Ürünleri ile Dekorasyon

Mum Çiçeği 

İlginizi Çekebilir: Dar Balkonlara Özel Dekorasyon Fikirleri 

4- Begonya Çiçeği

Balkon Çiçekleri: Begonya Çiçeği 
Balkon Çiçekleri: Begonya Çiçeği

Begonya, yazın balkonları süsleyen oldukça keyifli çiçeklerdendir. Görüntüsü ile balkonunuzda rengarenk bir bahçe oluşturabilirsiniz. Kısa boyları ile kendisine hayran bırakacak derecede güzeldir. Bakımı açısından ise biraz daha ilgi gerektirir. İlgi istediği alanlardan birisi de örneğin; begonya toprağının sürekli nemli kalması gerekmektedir bu yüzden yazın özellikle sulamasına dikkat etmeli, toprağını kurutmamalısınız. Güneş sevdiklerinden balkonlarınızda yer verebilirsiniz.

5- En Güzel Balkon Çiçekleri| Madevilla Çiçeği

En Güzel Balkon Çiçekleri| Madevilla Çiçeği 
En Güzel Balkon Çiçekleri| Madevilla Çiçeği

En güzel balkon çiçekleri ismi her zaman alışkın olduğunuz isimler olmayacaktır örneğin Madevilla çiçeği duyulmamış çiçektir. Sarkan balkon çiçekleri aramalarında da kendisi ile rast gelmeniz mümkündür. Dayanıklı balkon çiçekleri arasında yer alan bu tür, kısa çiçek sevmeyenler için oldukça uygundur. Bakımına devam etmeniz ile birlikte balkon duvarlarınız boyunca büyütmeye, alanını genişletmeye devam edebilirsiniz. Sonuç olarak bahsedilen tüm bu çiçekleri balkonlarda görecek ve aynı zamanda besleyebileceksiniz.

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir