Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyasada var olan hangi davlumbazların eviniz için doğru olduğunu nasıl anlarsınız? Seçeneklerinizi değerlendirirken, bu önemli noktaları aklınızda bulundurun. İşte Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler,

  1. Egzoz Sistemi

Bazen havalandırmalı sistem olarak da adlandırılan kanallı bir egzoz sistemi, havayı evin dışına yönlendirmek için kanallar kullanır. Burada önemli nokta dışa salınımdır. Kanallı bir sisteminiz yoksa mutfak davlumbazınızı bir dış duvara monte etmenin en iyisi olduğunu muhtemelen tahmin edebilirsiniz. Bu şekilde dışarıya açılan kanal sistemi daha kısa ve daha verimli olacaktır. Bir dış duvardan sisteminizi ne kadar uzaklaşırsanız, kanal ve davlumbaz montajı o kadar karmaşık ve pahalı olacaktır. Ayrıca verimsiz olabileceğini de hatırlatmak isteriz.

1 9
Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 12

Kanalsız egzoz sistemi veya havalandırmasız sistem ile hava filtrelenir, temizlenir ve yaşam alanınızın dışarısına yönlendirilmek yerine mutfağa geri verilir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu sistemler genellikle kanallı sistemlerden daha az verimlidir ve daha düzenli temizlik ve filtre değiştirme ile daha fazla bakım gerektirirler. Bu yüzden, sizi neyin beklediğini önceden bilmek iyi olacaktır.

2 10
Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 13

2. Mutfak Düzeniniz

Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler arasında mutfak düzeniniz geliyor. Mutfak düzeniniz, ne kadar alanda çalışmanız gerektiğini ve davlumbazınızı yerini en iyi nasıl yerleştireceğinizi belirleyecektir. İyi bir oranla, davlumbazı ocağın 60-70 cm yukarısına monte etmeyi hedeflemek olacaktır, ancak ürüne göre emin olmak için her zaman üreticinin önerilerine kulak veriniz. Yapılandırmaya bağlı olarak, mutfak davlumbazları bir duvara monte edilebilir, dolaplarınıza dahil edilebilir, ocak üstü bir kanopi parçası haline getirilebilir veya ada ocakların üzerinde tavana asılabilir. Kullanılırken genişletilebilen veya geri çekilip ihtiyaç duyulmadığında gizlenebilen teleskopik davlumbaz modelleri bile vardır. Başka bir akıllı, yerden tasarruf sağlayan seçenek ise aşağıya çekmeli bir mutfak davlumbazıdır. Çalışma yüzeyindeki özel bir yuvadan çıkacak ve ocak kullanılmadığında rahatça saklanacak şekilde tasarlanmıştır.

Önerilen İçerik :   Dar ve Küçük Mutfaklar Dekorasyon Önerileri
4 4
Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 14

3. Çekim Gücü Alanın boyutu, havayı temizlemek ve güçlü bir şekilde pişirmeden kaynaklanan kokuları önlenmesine yardımcı olmak için davlumbaz fanının ne kadar güçlü olması gerektiğini belirleyecektir. İhtiyaçlarınızın ne olduğunu belirlemek için mutfak tavan yüksekliğini odanın alanı ile çarpın. Bu size mutfağınızın hacmini verecektir.Mutfak Tavanı Yüksekliği X Oda Genişliği = Mutfak HacmiHacminizi bulduktan sonra metreküp cinsinden 10 ile çarpmanız sonucunda mutfağınız için ideal davlumbaz çekim gücünü öğrenmiş olursunuz. Ayrıca, o alandaki havayı saatte en az sekiz kez değiştirebilen veya temizleyebilen bir davlumbaz seçmelisiniz.

5. Davlumbaz Gürültüsünü Düşünün Son derece güçlü bir fırın davlumbazı seçebilirsiniz, ancak her kullanışınızda uçak gibi ses çıkarıyorsa, muhtemelen buna değmeyecektir. Bunun yerine uzmanlar, havayı büyük bir alanın üzerinde hareket ettirmek yerine ürünün kenarlarına veya çevresine doğru çekerek çalışan bir model seçmeyi öneriyor. Bu sadece davlumbazı daha verimli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda gürültü seviyesinin azaltılmasına da yardımcı olur. Mümkün olduğunda, eve getirmeden önce davlumbazı galeride veya mağazada bir test için deneyin.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.