IKEA Banyo Dolabı Tüm Banyonuzu Toplar

Banyo dekorasyonunuzu tamamlamak adına IKEA banyo dolabı modellerine göz atabilirsiniz. Şüphesiz banyo dolapları ciddi bir kurtarıcı görevini üstlenmektedir. Her banyoya uyum sağlayabilecek banyo dolapları IKEA aracılığıyla temin edebilirsiniz. Siz de banyonuzun hem uyumlu olmasını hem de kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Banyo Dolabı Hangi Amaçla Kullanılmalı?

Banyo dolapları adından da anlaşılacağı üzere banyoda kullanılan bölümlerdir. Bu bölümlerin kapaklı ya da kapaksız olması ihtimaller arasındadır. IKEA banyo dolabı modellerinde her ikisini de bulabilmek mümkündür. Fakat kullanıcılar tarafından genelde kapaklı formdakiler tercih edilmektedir.

ikea-banyo-dolabi-6
Banyo Dolabı Hangi Amaçla Kullanılmalı?

Peki banyo dolabı hangi amaçla kullanılabilir? Her dolapta olduğu gibi alanın toplu durmasını sağlayabilmek adına dolap yaptırabilirsiniz. Banyoda kullanmak üzere bulundurduğunuz havlularınızı, duş setlerinizi ve diğer tüm malzemeleri dolap içine dizerek ortadaki karışık görüntüye son verebilirsiniz.

Dolaplar çok iyi birer kamuflaj eşyalarıdır. Özellikle büyük boy IKEA banyo dolabı sayesinde beyaz eşyalarınızın ortada apaçık görünmesine engel olabilirsiniz. Çamaşır makinenizin ya da kurutma makinenizin boyutuna uygun olarak yaptıracağınız ya da alacağınız dolaplar alandan tasarruf yapmanızda etkin rol oynayacaktır.

IKEA Banyo Dolabı Seti Modelleri

IKEA banyo lavabo dolabı adına çok çeşitli ürünler satışa sunmaktadır. Lavabolu banyo dolabı, kirli sepetli banyo dolabı IKEA bünyesinde satıştadır. Kişiler alanına uygun olmakla birlikte kullanım amacını da düşünerek tercihte bulunabilir.

Set şeklinde banyo dolapları almak özellikle sıfırdan ev dekore edenler, yeni evlenenler ve eve taşınmışlar için uygun olmaktadır. Fakat sadece bir iki parçada değişiklik yapmak isteyenler set değil, tek parçalı şekilde alması mantıklı olacaktır.

1- IKEA Banyo Dolabı Hemnes

Hemnes, IKEA banyo dolabı modelleri arasında duru ve zarif görüntüsüyle sık sık tercih edilmektedir. Beyaz rengi dekorasyon esnasında kolaylık sağlamaktadır. Üstelik banyoda kullanıma uygun olabilecek birden fazla parçasını da içerisinde barındırır.

Önerilen İçerik :   Termosifon Nedir?
ikea-banyo-dolabi-4
IKEA Banyo Dolabı Hemnes

Yüksek banyo dolabı camlı kapaklara sahiptir. Aynı zamanda alt tarafında da bir rafı mevcuttur. Bunun yanı sıra kapaksız raf ünitesi de bulunmaktadır. 4 ayrı kullanıma uygun rafa sahiptir. Özellikle banyo kokusu, mum ya da farklı dekorasyon malzemeleri için tercih edilebilir. IKEA aynalı banyo dolabı da Hemnes modelde bulunmaktadır. Üst dolap olarak vardır.

2- Godmorgon

Godmorfon, tamamen aynalı lavabo üstü dolabıyla sık tercih edilenler arasında bulunmaktadır. Sadece dolap değil aynı zaman da banyo aksesuarları da bulunmaktadır. Dekorasyon sırasında yerleşmeyi kolaylaştıran kutular mevcuttur. Bu kutular sayesinde banyoda derli toplu görüntü oluşturulabilir.

ikea-banyo-dolabi-3
Godmorgon

Küçük banyolarda sık sık dekorasyon problemi yaşanmaktadır. Siz Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilir yazımız sayesinde bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

3- Enhet / Tvallen

ikea-banyo-dolabi-2
Enhet / Tvallen

IKEA lavabolu banyo dolapları ekstra masraf yapmak istemeyen set halinde tüm ihtiyaçları gidermek isteyenlerin yardımcısı oluyor. Enhet’in Tvallen modeli de tam olarak bunu karşılıyor. IKEA lavabolu banyo dolapları kategorisinde satışa sunuluyor. Siyaha yakın antrasit rengiyle yeni dönem banyo dekorasyonuna da ayak uydurabiliyor. IKEA banyo lavabo dolabı ihtiyacınız varsa göz atabilirsiniz.

IKEA Aynalı Banyo Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Aynasız bir banyo neredeyse düşünülememektedir. Bu yüzden genelde aynalı dolap seçimleri yapılmaktadır. Elbette aynalı banyo dolapları IKEA bünyesinde satılmaktadır. Peki alırken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle dolaplarınızın alana uygun olması, tam sığması ve alanı daraltmaması konusunda dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda özellikle küçük banyoya sahipseniz mutlaka kullanışlı da olması gerekecektir.

ikea-banyo-dolabi-1
IKEA Aynalı Banyo Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Bunun dışında aynanın temel parça olduğunu dikkate alırsak aynanın şekli konusunda seçici olabilirsiniz. Nasıl mı? IKEA banyo dolabı modellerinde sadece kare ya da dikdörtgen ayna seçeneği yoktur. Ya da parça halinde ürünü alacaksanız kendiniz daha dekoratif gözüken asimetrik aynalar tercih edebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   En İyi Beyaz Eşya Markaları

Dilerseniz Lüks Banyo Tasarım Fikirleri 2021 yazımızdan banyo dekorasyonu hakkında bilgi alabilirsiniz.

IKEA Banyo Dolabı Fiyatları Ne Kadar?

IKEA banyo dolapları, banyo aksesuarları konusunda çeşitli ürün satışı yapmaktadır. Kirli sepetli banyo dolabı IKEA bünyesinde farklı fiyatlarla satılmaktadır. Çünkü satılan ürünün sahip olduğu parça sayısı, boyutu değişiklik göstermektedir.

İkea Çamaşır Dolabı 2021

ikea-banyo-dolabi-5
IKEA Banyo Dolabı Tüm Banyonuzu Toplar!

Tek parça satışlar gerçekleşebildiği gibi set satışları da mevcuttur. Örneğin Enhet Tvallen seti 2980 TL ile satışa sunulmaktadır. Daha geniş banyolar için üretilip satışa sunulan aynı isimli setin fiyatı ise yaklaşık 4.500 TL olmaktadır. Almak istediğiniz banyo malzemesi, boyutu ve setine göre fiyatta değişim meydana gelecektir.

IKEA internet sitesi üzerinden araştırma yaparak dilediğiniz setin fiyatını doğrudan öğrenebilirsiniz. Farklı renk seçeneklerinden de yararlanmanız mümkündür.

YORUMLAR

  1. tam aradığım yazıyı nihayet buldum. özellikle dikkat edilmesi gerekenler kısmı çok işime yaradı.kesinlikle devamı gelmeli.teşekkürler.

  2. Dekorasyonları’nız çok güzel çok beğendim

  3. Bence küvetler çok güzel

  4. Bence küvetler çok güzel ve çok beğendim

  5. Emeğinize sağlık çok güzel yazmışsınız. Çok işe yarayacak bilgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir