Banyonuza Stil Katacak Küvet Dekorasyon Fikirleri

Banyo ve küvet dekorasyon fikirleri söz konusu olduğunda, depolama ve stil için her santim alanı kullanmak önemlidir. Hareketli desenli duş perdeleri, pelüş banyo paspasları ve narin sabunluklar seçip ecza dolaplarımızı, lavabo altı depolarımızı ve raflarımızı elimizin altında tutmamız gereken birçok şeyle dolduruyoruz. Ancak ev dekorasyonunda genellikle ihmal edilen bir alan da banyodur. 

Küvet Dekorasyon Fikirleri
küvet dekorasyon fikirleri

Küvet, odadaki ana odak noktasıdır ve alanın pek çoğunu çok iyi nedenden ötürü kaplar. Küvetin etrafındaki alanları giydirmek banyomuzu mükemmel şekilde dizayn etmek açısından çok önemlidir. Yine de bu garip alanla ne yapılacağını bulmak zor olabilir (ve tabii ki, dağınık görünmesini istemezsiniz). Bu yüzden banyonuzu sadece bir küvet ile nasıl aksesuarlı haline getireceğiniz konusunda en iyi ipuçlarını sizler için bir araya getirdik. Banyonuza küvet almadan önce yazımıza bir göz atmanızı öneriyoruz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Karşı Boşluk Oluşturun 

Yakınlarda pencere veya çıkıntı yoksa yine de bir kitap veya içecek koyabileceğiniz bir yer yapabilirsiniz. Küvetin yanına küçük bir raf veya masa yerleştirin veya bir taşıma arabası satın alabilirsiniz. Bunu yatırım olarak görün ve emin olun ki aldıktan sonra işlevselliği sebebiyle hiç pişman olmayacaksınız. Bir mum koymak veya güzel bir kadeh şarap koymak için özel bir yeri açabilirsiniz, ancak geleneksel küvet arabalarının banyodaki duruşunu her zaman sevmeyebilirsiniz. Dilerseniz bu arabayı mutfakta konumlandırıp ihtiyacınız olduğunda banyoda kullanabilirsiniz.

Banyo Küvet Dekorasyon Fikirleri
küvet dekorasyon fikirleri

Bir Koltuk Konumlandırın| küvet dekorasyon fikirleri

Banyonuz dinlenebileceğiniz ve gevşeyebileceğiniz bir yer olmalıdır. Bu yüzden oturmak için bir yer ekleyerek gerçekten biraz zaman geçirebileceğiniz bir alan haline getirebilirsiniz. Küvetin dolmasını beklerken veya kuruyorken arkanıza yaslanabileceğiniz uygun bir yer için bir bahçe taburesi veya sandalye bulun. Çeşitli yüksekliklerdeki küçük taburelerin kullanımı harika olabilir. Hasır veya oyulmuş ahşap gibi doğal dokuları kullanmanız banyo dekorasyonunuz için özellikle hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

banyo dekorasyonu fikirleri
küvet dekorasyon fikirleri

Doğanın Sakinleştirici Etkisini Banyonuza Taşıyın

Küvetinizin iki yanına ya da banyo mermerinizin üzerine çiçekler, bitkiler ekleyerek banyonuza hayat katın. Bir banyonun neminde gelişen ve havayı temiz tutan tonlarca saksı bitkisi vardır. Banyonun genel neminden dolayı bitkiler daha az bakım gerektirecektir ve dolayısıyla evde olmasanız dahi bitkileriniz için gözünüz arkada kalmayacaktır. Ve nereye sığdıracağınız konusunda endişeleniyorsanız, gerçekten her yere gidebilirler. Küvetinizin çıkıntısı gibi yerlere bitkiler eklemek için banyonuzda benzersiz yerler bulabilirsiniz.

modern banyo dekorasyonu
küvet dekorasyon fikirleri

Kullanacağınız Her Çeşit Malzemede Yaratıcı Olun

Standart banyo malzemeleri yerine, banyonuzu daha lüks hissettirecek şık görünümlü sabunlar ve havlular tercih edebilirsiniz. Küvetin parlamasını sağlamak için parlak renklerde eğlenceli bir şekilde kullanabileceğiniz peştemaller seçebilir ve banyonuzun çeşitli yerlerinde sergileyebilirsiniz. Bir tane de küvetinizin üzerine atabilirsiniz. Bir nişin dekorasyonunda güzel sabunlar ve süngerler kullanabilirsiniz. Banyonuza beyaz küveti ve fayanslarınızı vurgulamak için renkli, desenli havlular ve seramik bir vazo ekleyebilirsiniz.

banyo tasarımları
küvet dekorasyon fikirleri

Küvet Dekorasyon Fikirleri ile yaratıcı tasarımlar ortaya çıkaracağınıza eminiz, banyo dekorasyonu ile ilgili genel bilgilere ihtiyacınız varsa Banyoyu Nasıl Dekore Etmeliyiz? içeriğimizde de size rehberlik edeceğini düşündüğümüz bilgiler bulunmakta.

Önerilen İçerik :   Banyo Renkleri Nasıl Olmalı?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir