Geniş Ailelere Büyük Salon Dekorasyonu Tavsiyeleri

Geniş aileler için büyük salonu dekore etmek oldukça zordur. Özellikle kare ya da dikdörtgen biçiminde büyük olan salonları dekore etmek çok zordur. Bu konuda vereceğimiz önerileri kullanarak salonunuz için vazgeçilmez ilgi odağı yaratabilirsiniz. Sadece bizim verdiğimiz önerilere bağlı kalarak değil aynı zamanda verdiğimiz öneri çeşitlerine de bakarak tıpkı o çok beğendiğiniz salon gibi bir salon ortaya çıkarabilirsiniz. Türkiye’de her ay binlerce insan salonunu değiştirmeye çalışıyor. Siz de Büyük Salon Dekorasyonu için arayış içinde iseniz hemen sizi ilgili içeriğimize alalım…

Büyük Salon Dekorasyonu
Büyük Salon Dekorasyonu

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Büyük Salon Dekorasyon Fikirleri

Büyük salonlar için bir defa katmanlı halılar kullanmanız çok önemlidir. Çünkü katmanlı halı büyük salonunuzun daha dekoratif durmasına olanak sağlar. Ancak eğer katmanlı halı sevmiyorsanız benekli halıları da tercih edebilirsiniz. Eğer zemin meselesine geçiş yaptıysak hemen Laminat parkelere gelelim. Laminat parkeler bir defa açık renkli olmalı. Eğer kapalı ya da koyu renklerde Laminat parkeleriniz varsa bunları hemen değiştirin. Hem büyük alanda hem de küçük alanlarda koyu renkli Laminat parkeler oldukça kötü durur. Yer renginizin açık ve şeffaf renklerde olması diğer dekorasyonlarınızı tamamlamak açısından oldukça önemlidir. Eğer zemin dekorasyonunu çok iyi bir şekilde yapabilirseniz duvar, mobilya ve süs eşyalarını da çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Unutmayın dikdörtgen ya da kare büyük salonlar için mutlaka açık renklerde Laminat parke ve halı kullanmalısınız.

Büyük Salon Dekorasyonu zemin döşemesi
Büyük Salon Dekorasyonu

Büyük Salonlar İçin Mobilya Fikirleri|Büyük Salon Dekorasyonu 2021

Büyük salonlar için de mutlaka büyük boyutlarda mobilya kullanmanız çok önemli olacaktır. Çünkü büyük salon içerisinde küçük mobilya kullanmanız boş alanların çok fazla olmasına yol açar. Boş alan güzeldir evet fazla olsun ama o kadar da fazla olmasın. Çünkü boş alan olduğu zaman o boş kısmı doldurma hissi doğar. Bir masa, sandalye ya da puf gibi eklentilerle o boş alanları doldurmaktansa mobilyalarınızın büyük olması çok daha makul olacaktır. Ayrıca göze batacak kadar büyük mobilyalar da kullanmamak oldukça önemlidir. Salon dekorasyonu için en iyi fikir kesinlikle eğer vaktiniz ve nakdiniz varsa iç mimar ile çalışmak ve salon dekorasyonunu iç mimara bırakmak oldukça mantıklı ve eğlenceli olacaktır.

Salon Dekorasyon Fikirleri
Büyük Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu İçin Duvar ve Süs Eşyaları

Salon dekorasyonu için duvarınızda hasır ve dokuma eserler kullanabilirsiniz. Minimalist bir tasarımdan yanaysanız işte bu salon dekorasyonu fikri tam size göre gelecektir. Beyaz mobilyalarınızın arasında duvarlarda hasır ya da dokuma eserler kullanmak oldukça güzel bir görünüm sağlayacaktır. Dokuma duvar süsleri artık geleneksel tasarımdan çok minimalist salon dekorasyonu önerileri olarak sunulmaktadır. Bu da popüler kültür olmaktan çıkıp sizi diğer salonlara göre farklı gösterecektir. Ayrıca mutlaka zıt renk kullanmamaya özen gösterin. Eğer minimalist bir yaşam sürüyorsanız zıt renkler size göre olmayacaktır.

salon duvar dekorasyonu

Büyük Salon Dekorasyonu fikirleri ve tasarımları konusunda önerdiğimiz tavsiyelerimizi beğendiğinizi umarız. Farklı konseptlerde salon dekorasyon fikirlerinin yer aldığı Trendi Yakalayan Oturma Odası Dekorasyonları makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Önerilen İçerik :   Trendi Yakalayan Oturma Odası Dekorasyonları[Resimli)

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir