Bebeğinizin Odasını Nasıl Düzenleyeceğinize Dair Kolay ve Etkili Fikirler

İster minik yavrunuzun gelişine aylar kalmış olsun, ister elinizde sadece birkaç hafta kalmış olsun, bebeğinizin odasını dekore etmek önceliğiniz olması gereken bir görevdir. Yaygın pastel renklere sadık kalmak, cesur tonlarla ilginç olmak veya hatta duvar kağıtlarıyla oynamak isteyebilirsiniz. Gerekli mobilyaları eklemek de önemlidir.

Tüm bunlar normaldir çünkü ebeveynler olarak, yeni doğan bir bebek için her yönden mükemmel bir oda dekorasyonu bulmak isteyeceksiniz. Bebek odası dekorasyonu sadece duvar rengini, duvar kağıdını veya mobilyayı içermez. Aynı zamanda küçük çocuğunuz büyüdükçe onun için konforlu bir alan yaratmak anlamına da gelir. Bir bebek odasındaki başlıca gereksinimler şunlardır:

 • Bir Beşik/Karyola
 • Alt değiştirme masası
 • Bir dolap/çekmeceli dolap
 • Halı
 • Rahat bir sandalye (ebeveyn/gözetmen için)
 • Parlak ışıklar
 • Perdeler (gerektiği zaman ışığı kesmek için)

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Bebek Odası Dekoru İçin Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Uzmanlar genellikle bebek pembesi, pudra mavisi, açık gri, limon sarısı ve hatta beyaz gibi pastel tonların bebekler büyüdükçe konsantrasyonlarını artırdığını söylüyor. Parlak tonlar kullanmak hafızanın keskinleşmesine yol açar. Zıtlıklar iyi olduğuna göre, neden bebeğinizin odasına iki tonu dahil etmeyesiniz? Bir başka seçenek de erkek bebek odası dekorunu başlangıçta ince tutmak ve bebeğiniz büyüdükçe değişiklikler yapmaktır. Bu, duvarlar, döşemeler ve mobilyaların yanı sıra zemin için de geçerlidir. Bebek odası için olmazsa olmazlar şunlardır:

Beşik: Karyola olarak da adlandırılan bu ürün, ilgilenmeniz gereken birincil satın alımlardan biridir. Burası bebeğinizin dinlenme yeri olacak ve tüm uykular burada başlayıp burada bitecek. Duvarlarla renk uyumu sağlayabilir veya cesur bir renk tonuyla öne çıkmasına izin verebilirsiniz. Döşemelerin de güzel görünmesi gerekir. Pastel renklerde çarşaflar ve yastık kılıfları mükemmel olacaktır.

Bebeginizin-Odasini-Nasil-Düzenleyeceginize-Dair-Kolay-ve-Etkili-Fikirler
Bebeginizin-Odasini-Nasil-Düzenleyeceginize-Dair-Kolay-ve-Etkili-Fikirler

Depolama Alanı: Bu, onsuz yapamayacağınız bir şeydir. Bebeğinizin kıyafetlerini, bezlerini, oyuncaklarını, biberonlarını ve diğer temel eşyalarını saklamak için bir alana ihtiyacınız olacak. Bu bir dolap ya da çekmeceli dolap olabilir. Yine, bu da duvarlar ve diğer döşemelerle renk koordinasyonuna sahip olabilir. Renkler eklemek, bebeğinizin odasına hoş bir kontrast katarak onu diğerlerinden ayırabilir. Geniş bir depolama alanına sahip olduğunuzdan emin olun, çünkü zamanla bebeğiniz saklamanız gereken daha fazla temel eşyaya sahip olacaktır.

Önerilen İçerik :   Çocuklar İçin Oyun Odası Fikirleri 2021

Alt Değiştirme Masası: Bazı ebeveynler, özellikle bebek bir yaşından küçük olduğunda alt değiştirme masalarını banyo istasyonuna da dönüştürmektedir. Siz de aynısını planlarsanız, küçük odalarda yerden tasarruf edersiniz. Yine, renk koordinasyonu yapmak veya öne çıkmasını sağlayacak cesur bir renk tonu vermek size bağlıdır.

Duvar Rafları: Bebek bezi, losyon ve tırnak makası gibi her zaman ihtiyaç duyduğunuz temel malzemeleri saklamak için bir masa yerine neden duvarları kullanmayasınız? Bebek odası dekorasyonu fikirleri uzmanları, üzerine ne koyacağınıza bağlı olarak alt değiştirme masasının yanına duvar rafları yerleştirmenizi öneriyor. Bebeğiniz için küçük bir odanız varsa bunu deneyebilirsiniz.

Rahat Bir Sandalye: Küçük çocuğunuzun gelişini beklerken, uykusuz gecelere hazırlıklı olun. İster emzirmek ister kucağınızda uyutmak için olsun, güzel ve rahat bir sandalye hayatınızda bir nimet olacaktır. Küçük çocuğunuz büyüdüğünde, onu oturma odanıza yerleştirebilirsiniz.

Mükemmel Bir Bebek Odası Dekoru İçin Perdeler

Yeni doğan bebek için oda dekorasyonu, doğal ışığın ek bir avantaj olabileceği havadar olmalıdır. Işık bebeğinizi aktif ve mutlu tutarken, özellikle uyuduğu zamanlarda odanın karartılmasına da ihtiyaç vardır. Mükemmel yenidoğan bebek odası dekorasyonu için hafif perdeler satın alın ve ağır kumaştan yapılmış hiçbir şey satın almayın. Bunları değiştirmek ve gerektiğinde çekip çıkarmak kolaydır. Perdelerin rengini döşemeyle eşleştirerek odaya mükemmel bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İdeal Bebek Odası Dekoru İçin Duvar Kağıdı

Kız bebek odası dekoru için duvar kağıdı söz konusu olduğunda, bir tema söz konusu olabilir. Fantezi dünyasının karakterleri, gök cisimleri, çizgi film illüstrasyonları, hayvanlar, kuşlar veya çocuklara ve onların seçimlerine benzeyen başka herhangi bir şey olabilir. Bir duvarda kullanıp geri kalanını boyayabilir veya tüm duvarlara uygulayabilirsiniz. Bu, dekora ve odada ne olduğuna bağlıdır. Duvar kağıdı öne çıkmalı ve mobilyalarla kaplanmamalıdır.

Önerilen İçerik :   Oyun Tutkunlarına Özel Oyuncu Koltuğu Exvega'da!

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir