Dış Duvar Kaplama Seçenekleri Nelerdir?

Dış duvar kaplama, son zamanlarda sıklıkla tercih edilen ve dikkat çeken bir kaplama şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Temel amacı yalımını sağlamak ve şık bir tasarımla dekorasyon yaratmak olan bu kaplama biçimi, dayanıklılığı ve sağlamlılığı ile de oldukça kullanışlı olmaktadır. Görselliğe önem verenler ve sadeliliği sevenler için çeşitli seçenekler sunulmaktadır.

Dış Cephe Duvar Kaplama Paneli

image3 1
Dış Duvar Kaplama Seçenekleri Nelerdir? 13

Dış duvar kaplama şekliyle hemen hemen aynı özellikleri taşıyan dış cephe kaplama paneli, evler ve iş yerleri için büyük bir koruyucu göreve sahiptir. Binaların dış yüzeyleri doğa olayları ve çevresel faktörlere bağlı olarak zamanla aşınıp zarar görebilmektedir.

Dış cephe duvar kaplama bu yüzeyleri olabildiğince koruyarak duvarların arasından su sızmasını engellemektedir. Dayanıklı malzemelerden yapılan panel, duvarı uzun yıllar kullanmaya imkan tanıyacaktır.

Dış Cephe Kaplama Panelleri ve Özellikleri

image4 1
Dış Duvar Kaplama Seçenekleri Nelerdir? 14

Sunduğu şık bir duvar dekorasyonunun yanı sıra bazı özellikler, dış duvarlar için kaplama için farklı alternatifler sunmaktadır. Bu özelliklere bakıldığında ilk sırada dışarıdan panelden su sızdırmaması gelmektedir. Bu dış cephe kaplama panelini yıllara meydan okuyan bir panel haline getirmektedir.

Saydığımız özelliklerin yanı sıra darbelere karşı da paneller oldukça dayanıklı ürünlerdendir. Yağmur, kar, dolu gibi hava olaylarından kolaylıkla etkilenmediği gibi güneş ışığında solma yapma durumu söz konusu değildir. Duvarlar için kaplama panelleri oldukça hafiftir ve binaya ekstra bir ağırlık yüklemezler. Bunun yanında yanmalara ve aleve karşı tutuşmazlık özelliklerini barındırmaktadır.

Dış Cephe Dekoratif Panel Kaplama

image5 2
Dış Duvar Kaplama Seçenekleri Nelerdir? 15

Görsellik her dönemde ön planda olan objelerden biridir. Öyle ki bu durum dış duvar kaplama için de geçerlidir. Ev, iş yeri, otel her neresi olursa olsun, dış cephesi şık olan bir yapı her zaman dikkat çekici olacaktır. Bir yapının dış cephesinde olan dekorasyonun şıklığı, iç cephesi için de ipucu niteliğindedir. Bu nedenle herhangi bir yapıya dışarıdan bakarak içerisi hakkında çıkarımda bulunmak mümkündür.

Önerilen İçerik :   Çetmen Mobilya Kampanyaları 2021

Herkesin dekorasyon zevki elbette ki farklıdır. Bu durumda herkese uyum sağlaması adına birbirinden farklı desenlerde ve modellerde dış cephe paneli bulunmaktadır. İstenildiği tarza paneller kullanılarak yapı daha gösterilişli bir hal alabilir.

Dış Cephe Duvar Kaplama Panelleri ve Kalınlıkları

Dış Duvar Kaplama
Dış Duvar Kaplama Seçenekleri Nelerdir? 16

Birbirinden farkı modelleri bulunan dış duvar kaplama panelleri, kalınlık olarak da farklı özellikte yer alabilmektedir. Panel kalınlıkları farklı olmasına rağmen dışarıdan gelen darbelere karşı dayanıklıları birbiriyle aynıdır. Bu durumu etkileyen en büyük etmen ise ürünün kalitesidir.

Kaliteli ve sağlam malzeme ile üretimi sağlanan dış kaplama panelleri, gerek hava koşulları gerekse yıpranmaya karşı oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle bulunduğu yapıyı dış cephe kaplama paneli ile örtmek isteyenler güvenle bu panelleri alıp kullanabilirler.

Dış Cephe Kaplama Panelleri Fiyatları

Yapıların dış cepheleri çeşitli sebeplere bağlı olarak sürekli zarar görmekte ve durum için sürekli bir bakım çalışması yapılması gerekmektedir. Oldukça maliyetli olan bu işlem, bir o kadar da zaman alıcıdır. Bunun önüne geçmek için dış cephe kaplama panelleri zaman tasarrufunun yanı sıra uzun ömürlü ürün garantisi sunmaktadır.

Dış cephe kaplama işlemi oldukça az maliyetli olup, dilediğiniz takdirde panel üzerinde boyama yapmak da mümkündür. Pek çok avantajı bir arada sunan paneller modern görüntüsüyle de yapıya ayrı bir hava katacaktır.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.