Ev Dekorasyonunda Galeri Duvarı Neden Şimdiye Kadar Bu Kadar Popülerdi?

Ev Dekorasyonunda Galeri Duvarı ev dekorasyonunda oldukça önemli detaylar arasında yer alır.

Yaşam alanlarınızda duvarınıza asacağınız tablolar, dekorasyonunuzun önemli aksesuarların biridir. Birbirlerinden farklı tabloları tek duvarda sergileyebilirsiniz. Benzer tabloların düzenlenmesinde simetri kurmak öncelikli yöntemdir. Karmaşık bir görünüm oluşmamasını istiyorsanız aynı boyutlara sahip tabloları bir arada sergileyebilirsiniz. Tablo asarken düzgün bir düzenleme sağlamak için kalın bir ip kullanabilirsiniz. Duvarda tablolara ışığı yansıtabilecek renkleri tercih edebilirsiniz. Pastel tonları, tablo içeriğini ortaya çıkarmak için son derece etkilidir. Eğer küçük duvarlara sahipseniz asacağınız tabloların sayısının 5-6’dan fazla olmamasına dikkat edin. Tablolarınıza şık bir görünüm katmak için spot ya da tavandan aydınlatma kullanabilirsiniz. Aydınlatmalar, tablolarınızda farklı bir etki yaratacaktır.

Ev Dekorasyonunda Galeri Duvarı
Ev Dekorasyonunda Galeri Duvarı

Farklı renkteki çerçeveleri beraber kullanabileceğiniz gibi siyah-beyaz görselleri de yan yana kullanmanız dikkat çekici bir etki sağlayabilir. Fotoğrafları asarken çivi kullanmanız detayda şık bir görünüm yaratabilir. Kontrast oluşturmak isterseniz beyaz tonlarındaki duvara mat siyah çerçeveler asarak dikkat çekebilirsiniz, zıtlık içinde düzen oluşturabilirsiniz. Fotoğraflarınızı asarken kurdele gibi dekoratif malzemeler de kullanabilirsiniz. Bir tabloya baktığınızda sadece görsele odaklanılmalıdır. Aynı boyutlardaki çerçeveleri asarken hizalandırmaya ve mesafe ayarlarının kusursuz olmasına dikkat edin. Çerçeveleri asarken en ufak hata kendini hemen belli edebilir. Ayrıca çerçeve içinde benzer tonlar kullanarak uyumu da artırabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Odak Noktası Tablolar| Ev Dekorasyonunda Galeri Duvarı

Yaşam alanınıza asacağınız bir tablo ile muhteşem bir odak noktası oluşturabilirsiniz. Tablonun etrafına gelebilecek her türlü aksesuarın da göz dağınıklığına izin vermemesine özen göstermelisiniz. Tablonuz, oldukça büyükse ve odak noktası haline geliyorsa, ortamın tarzına da uyum göstermelidir. Bütünselliği bozmak istemiyorsanız ortama hakim renklerin yakın tonlarında tablolar seçebilirsiniz.

Şablon Nasıl Oluşturulur| Ev Dekorasyonunda Galeri Duvarı

  • Çerçevelerinizin ölçülerini öncelikle beyaz kağıt üzerine çizip, çıkardığınız şablonları kesin.
  • Çift taraflı bant kullanarak şablonları duvara yapıştırın. Beğendiğiniz düzenlemeye sahip olana kadar, şablonlarla duvarınızda değişik düzenlemelerle deneyin.
  • Düzeni seviyorsanız, her bir şablon arasındaki ara ölçülerine dikkat edin.
  • Asacağınız çerçevelerin üst kısımları ile asma kancası arasındaki mesafeyi ölçün ve çıkardığınız şablonda belirtin.
  • İşaretlediğiniz yerlerden çivi kullanarak tablolarınızı asabilirsiniz.
Önerilen İçerik :   5 Farklı Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri ile Kamuflaj!

Basit Bir Fikir| Ev Dekorasyonunda Galeri Duvarı

Basit ve hızlı bir yöntem isterseniz evinizdeki rafları kullanabilirsiniz. Tablo, görsel ya da aksesuarlarınızı raflara yerleştirebilirsiniz. Böylece duvarınıza çivi çakmanıza gerek kalmaz. Çerçeveli veya çerçevesiz görseller, raflarda sergilenmek için daha uygundur. Tablolarınızı sergileyeceğiniz rafları oturma odanızdan, banyonuza kadar pek çok alanda kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Serbest Çalışın

Birbirinden farklı boyutlarda olan resimlerin oluşturduğu bir kombin de son derece çarpıcı bir görünüm kazandırabilir. Özellikle de modern tabloları sergilemek için bu şekilde bir düzenleme yapabilirsiniz. Tablolarınızı farklı tarzlardaki çerçevelerde asimetrik bir şekilde asabilirsiniz. Asimetrik düzenlemeler için köşeler, koltuk üstleri, merdivenler oldukça idealdir. Eskicilerden bulabileceğiniz birbirinden ilginç çerçeveleri duvarınızda dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir