Dresuar Modelleri 2021 ve Dresuar Dekorasyonu

Ev girişlerinizi şık dresuar modelleri ile dekore etmek istemez misiniz? Dresuarlar, son zamanlarda dekorasyonun vazgeçilmez parçası haline gelmiştir. Durum böyle olunca özellikle arka planda bırakılan ev girişlerinde giderek yerini almaya başlamıştır. Eğer siz de diğer alandaki dekorasyon zevkinizi burada dresuarlar kullanarak yansıtmak isterseniz değerlendirebileceğiniz farklı modeller vardır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Dresuar Nedir?

Dresura Modelleri

İlk önce dresuarın ne olduğunu açıklamakta fayda var. Özellikle dekorasyondan uzak ya da mobilyaların yabancı dilden karşılığını bilmeyenler bu konuda fikir edinebilirsiniz. Dresuarlar aslında ayaklı ve çok kullanışlı sehpa tarzı masalardır. Aynalı ya da aynasız modelleri olabildiği gibi çok çeşitli dekoratif özelliklere sahip olabilmektedir. Aynı zamanda dilimize Fransızcadan geçmiş bir kelimedir. Aslında moda ve dekorasyonun belirleyicisi olan Fransa’dan çok da şaşılmayacak bir durumdur.

İlginizi Çekebilir: İkinci El Eşya Kendin Yap Projeleri ve İkinci El Eşya Satışı

Dresuarları Neden Kullanılırsınız? Dresuarları Nasıl Kullanılabilirsiniz?

Dresuarları Neden Kullanılırsınız? Dresuarları Nasıl Kullanılabilirsiniz? 

Öncelikle dekorasyon alanında kullanılan her malzemenin belirli bir amaca hizmet etmesi gerekmez. Yani sonuç olarak kullanılacak bir parçadan illaki bir fayda sağlamayı düşünmemelisiniz. Ancak oldu da dresuarların faydasını öğrenmek isterseniz birkaç durum söz konusu olmaktadır. Dresuarlar:

  • Ev girişinde dekoratif düzen oluşturabilirsiniz,
  • Ufak tefek parçaları dresuarın çekmecesinde bulundurabilirsiniz,
  • Aynalı olmasından ötürü evden çıkmadan kendinizi inceleyebilirsiniz,
  • Dresuar altında bulundurabileceğiniz ufak sandalye/tabure sayesinde ayakkabı giymeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Dresuar Modelleri Neye Göre Tercih Etmelisiniz? Dresuarları Nasıl Seçilmelisiniz?

Dekorasyon malzemeleri seçerken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunuyor. Dikkat edilmesi gereken temel unsur evinizin giriş alanı olmalıdır. Ev girişinizin geniş olması çoğu dresuarın modeline uygun olacaktır. Ancak dar girişe sahipseniz çok dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde seçtiğiniz modelin alanı tamamen daraltması ile kötü bir görüntü oluşturmanız olasıdır.

Önerilen İçerik :   IKEA Orta Sehpa Modelleri ile Salonlar Daha Şık

Dresuar Modelleri Neye Göre Tercih Etmelisiniz? Dresuarları Nasıl Seçilmelisiniz? 

İlginizi Çekebilir: IKEA Mutfak Düzenleme Tüyoları ve Modelleri 

Dikkat etmeniz gereken diğer noktada tamamen dekoratif anlayışınız olmalı. Dresuar tamamen kişisel bir seçim olacaktır. Eğer aynalı bir modeli daha şık buluyorsanız direkt aynalı dresuarları inceleyebilirsiniz. Ancak aynasız bir dresuarı da aynalı hale getirebileceğinizi biliyor musunuz? Özellikle DIY projelerini inceleyerek yuvarlak aynaları alabilirsiniz. Sonrasında aynanızı süsleyerek bambaşka projeler ortaya çıkarabilirsiniz.

Klasik Dresuar Modelleri

Seçeceğiniz dresuarın klasik bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız değerlendirebileceğiniz birkaç modelin fotoğrafını sizler için paylaşacağız.

1- Ahşapın Uyumu

Ahşapın Uyumu

Ahşap parçalarla elde edilmiş bu dresuarın görüntüsü çoğu alana uyum sağlayacaktır. Siz de bu tarz modelleri değerlendirerek kendinize bir alan oluşturabilirsiniz. Üstelik dar bir parça olması sayesinde alandan tasarruf elde etmeniz de mümkün olacak. Açık duvar rengi bulunan ev girişlerinde mümkün olduğunca bu tarz renkleri seçmelisiniz. Çünkü daha çok ön plana çıkacak ve bambaşka bir görüntü elde etmenize sebep olacaktır.

2- Siyahın Asilliği ile Dresuar

Siyahın Asilliği ile Dresuar
Siyahın Asilliği ile Dresuar

Siyah parçalar eğer çok tercih ettiğiniz modellerse mutlaka bu tarz modellere göz atmalısınız. Tamamen siyah kullanarak dresuar modelini yok etmeyeceğiniz gibi altın renkteki detayları ile inanılmaz şık bir görüntüye sebep olabilirsiniz. Özellikle minik detaylarla üzerine koyacağınız dekorasyon malzemelerini bütünleştirirseniz ortaya inanamayacağınız güzellikler çıkacaktır.

Farklı Dresuar Modelleri

Klasikleşmiş parçalardan sıkıldıysanız eğer farklı modelleri ele alabilirsiniz. Giderek artan dresuarlar farklı modellerle karşımıza çıkıyor. Deneyebileceğiniz birkaç parçanın şıklığına aşağıda ulaşabilirsiniz.

1- Bisikletli Dresuarlar

Bisikletli Dresuarlar

Bisiklet şeklinde olan dresuar ayağı oldukça farklı görüntüsüyle evinize şıklık katacaktır. Ancak bu tarz model için alanınızın genişliğine dikkat etmeyi unutmayın. Daha çok pratiklik ve kullanış dışında görüntü için dresuarlar almak istiyorsanız mutlaka şans vermelisiniz. Trendyol gibi mağazalardan bulabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   DEKORASYON DÜNYASININ YENİ TRENDİ: “YIKANABİLİR HALILAR”

2- Koridor Giriş Aynalı Dresuar

Aynalı Dresuarlar

Aynalı dresuar modelleri çok bulunmakla birlikte aynaların farklı boyutlarda olduğu modelleri alabilirsiniz. Görselde bulunan dresuarın şekli neticesiyle inanılmaz farklı ve modern bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Üstelik çok uygun fiyatlarla ev girişi dekorasyonunu sağlayabilirsiniz.

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir