İkinci El Eşya Kendin Yap Projeleri ve İkinci El Eşya Satışı

İkinci el eşya kendin yap yani DIY projelerini hiç duydunuz mu? Hatırlamasanız bile mutlaka denk gelmişsinizdir. Yeni dönem içerisinde ufak el becerisine sahip herkesin kolaylıkla yapabileceği projeler var. Çünkü bu projeler eskiden kullanılmayan parçaların yeniden hayata geçirilmesini sağlıyor. Durum böyle olunca sonuç olarak bilinçli kişiler çöpe atmayı değil eşyalardan yeniden yararlanmayı hedefliyor. Sizlere yazımızda yapabileceğiniz birkaç farklı DIY projesinden ve ikinci el eşya alabileceğiniz alanlardan bahsedeceğiz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

İkinci El Eşya Kendin Yap Projeleri için Neler Gerekir?

Aslında her proje kendi içerisinde farklılaşıyor. Kimi zaman bir peçete rulosu kimi zaman ise sokaktan bulabileceğiniz çalı çırpı işinizi görecektir. Ancak genel olarak neredeyse çoğu projede bir yapıştırıcı tutkal ya da sıcak tabanca silikonu ihtiyacınız bulunuyor. Sonrasında yapacağınız, beğendiğiniz projeye göre kalan diğer eksikleri tamamlayabilirsiniz.

İkinci El Eşya Kendin Yap Projeleri için Neler Gerekir?

İlginizi Çekebilir: Doğal Taş Boyama Nasıl Yapılır?

Üstelik ikinci el eşya kendin yap projeleri için ileri düzey bir el beceresine gerek yoktur. Çünkü projeler genelde ufak çaplı olmaktadır. Elbette örgü ya da geniş çaplı oda değişikliklerinde yardım alabilirsiniz. Eğer el becerim var ve kendime güveniyorum diyorsanız çoğu projeyi tek başınıza yaptığınızı göreceksiniz.

Kendin Yap DIY Proje Örnekleri

Evinizin her alanında kullanabileceğiniz farklı DIY projeleri mevcut. Bu projelerin birkaçından sizlere bahseceğiz. Dilerseniz beğendiğiniz herhangi bir projeyi deyenebilirsiniz. Eğer denerseniz yorumlarda sonuçlarını mutlaka bizimle paylaşın!

1- Kapı Girişlerinizi Güzelleştirin!

Ev girişlerinde bir hareketlilik oluşturmak istiyorsanız ihtiyacınız olan temel parçalar; üç parça dikdörtgen şeklinde tahtalar, yapıştırıcı, dilerseniz kilim ve sprey boya kullanabilirsiniz. Aynı zamanda eğer bir askılık oluşturmak istiyorsanız bir kontrplak da kullanabilir video da gösterildiği gibi tahta çubuk ve boncuklarla askılık da oluşturabilirsiniz. Özellikle evinizden atacağınız dolapların tahtalarını değerlendirmek için mükemmel bir proje!

Önerilen İçerik :   Makrome Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

2- Çerçevelerinizi Tasarlayın

Çerçevelerinizi Tasarlayın

Sahip olduğunuz güzel anılarınızı yaptığınız ikinci el eşya kendin yap dıy projelerinizle çerçeveleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken dil çubuklarından almak ya da yediğiniz dondurma çubuklarını biriktirmek! Sonra, elinizdeki çubukları kare olacak şekilde birbiri üstüne yapıştırmak. Sağlam olması adına iki kat üst üste yapıştırın. En son görseldeki gibi kenarlarına hasır iplerini yapıştırabilirsiniz. Veya boncuklarla süsleme de yapabilirsiniz.

3- İkinci El Eşya Kendin Yap| Gitarınızdan Aydınlatma Oluşturun

İkinci El Eşya Kendin Yap| Gitarınızdan Aydınlatma Oluşturun

İlginizi Çekebilir: 4 Farklı Evde Avize Yapımı Önerileri 

Daha önce kullandığınız eşyaların tekrar değerlendirebileceğiniz projelerden birisinde gitarınızı kullanabilirsiniz. Telleri kopmuş ya da kullanmayacağınıza emin olduğunuz gitarı ortadan ikiye ayırın. Kasnak yani ana hattı kalmalı ve sonrasında zarar vermemesi adına da zımparalayın. İç kısmı boş olan gitara, sığacak şekilde raf oluşturun. Gitarı duvarınıza sabitleyin ve içine dilediğiniz her şeyi koyun.

Kendi Yapmak İstemeyenlere: İkinci El Eşya Satış Siteleri

Her insan ikinci el eşya kendin yap projesi denemek istemeyebilir. Ya da kullandığı, yaptığı projelerden para kazanmak isteyebilir. Bu gibi durumlarda para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ikinci el eşya satan sitelerde ilan oluşturmaktır. İlanınızı inceleyen kişiler kabul ederse eşyalarınızı satın alacak böylece para kazanacaksınız.

1- İkinci El Eşya – Eskici

İkinci El Eşya - Eskici

Eskiciler kullanılmayan eşya ve malzemeleri toplamaktır. Sadece toplayıp geri dönüşüme hareketlilik sağlamaz ayrıca topladıkları alanda satışlar da yapılmaktır. Eğer ihtiyacınız olan malzemeler, eşyalar varsa bulunduğunuz ilçe içerisinde bakabilirsiniz. Hatta sosyal medyada bu tarz isimlerle satış profilleri de oluşturulmaktadır.

2- İnternette İkinci El Eşya – Letgo

Letgo

Letgo kurulduğu ilk günden itibaren birçok kullanıcıya hitap etmektedir. Her yaştan kullanıcı dilediği eşyalarını istediği fiyattan satışa sunuyor. Sadece alış pozisyonunda değil satıcı pozisyonunda da bulunabilirsiniz. Böylece para kazanma ihtimalinizi de elde edebilirsiniz. Her türlü kazanç elde etmeniz mümkündür.

Önerilen İçerik :   En Şık Kendin Yap Fikirleri 2021

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir