Yatak Odası Aydınlatma Modelleri 2021

Yatak odaları öncelikle uyumak için olsa da, her zaman karanlık olmaları amaçlanmamıştır. Yatak odası aydınlatma modelleri yatak odanıza aydınlık kazandıracak.

Bir yatak odası, giyinme ve okuma gibi görevler için aydınlatma sağlamak için hem portatif hem de kurulu aydınlatma kombinasyonuna sahip olmalıdır. Dahası, yatak odanızın aydınlığı …

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Gömme Armatürler

Yatak odası için aydınlatma modelleri
Yatak odası için aydınlatma modelleri

Diğer herhangi bir oda gibi, bir yatak odasının da genel aydınlatmaya ihtiyacı vardır. Giyinmek için yeterli ışık sağlarken aynı zamanda tonu sıcak ve rahatlatıcı tutmak istiyorsunuz. Bir dimmer tarafından kontrol edilen gömme aydınlatma armatürleri , bulutlu bir sabah hazırlanırken ışığı çevirmenize veya uyku rutininiz için çevirmenize olanak tanır.

Yatak Odası İçin Aydınlatma Modelleri Aplikler

image2 2

Yatağın her iki yanındaki duvar aplikleri, gece okumayı daha da keyifli hale getirebilir. Tavan ortalamadan daha yüksektir, ya da yatakta ise bir yatak odasında aplik yüksekliği için önemli kural bazı ayarlamalar ile, 6 metreden düşük yere . Ampullerin görünmemesi için yukarı bakan apliklerin göz seviyesinin üzerinde olduğundan emin olun.

Tavan vantilatörleri

image3 2

Tavan vantilatörleri yatak odalarında çift görev yapar: sıcaklığı düzenler ve parlak tepe aydınlatması sağlar. Daha yumuşak bir etki için, ampullerin bir gölgeyle kapatıldığı veya tavana doğru yönlendirildiği bir ışık kiti seçin. Yatağınızın yanındaki uzaktan kumandayla kontrol edilen bir tavan vantilatörü , gece için rahatladıktan sonra kapaklardan çıkmanıza engel olacaktır .

Masa lambası

Yatak Odası İçin Aydınlatma Modelleri
Yatak Odası İçin Aydınlatma Modelleri

Masa lambaları hem görev hem de vurgu aydınlatması sağlar. Bir şifonyerin üzerine yerleştirilen bir masa lambası, çorapları, mücevherleri ve diğer teçhizatı aydınlatabilir. Bir komidin üzerinde, okuma ışığına kolay erişim sağlayacaktır. Bir komodin lambasına karar vermeden önce, kolayca ulaşıldığından ve yataktan kontrol edildiğinden emin olmak için anahtarı test edin.

Kolye Aydınlatma

Yatak Odası

Sarkıt lambalar en çok mutfakta görülür, ancak bir şeyleri karıştırmak istiyorsanız yatak odanızın stilini artırabilirler. Yatağın her iki tarafına asılan sarkıt lambalar, komodinlerdeki değerli alanı boşaltır ve bunları şifonyer  üzerine asmak, odanın modasına ve işlevine katkıda bulunur.

Önerilen İçerik :   Enerjik Uyanmak İçin Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Taşınabilir Okuma Işıkları

Yatak Odası

Taşınabilir okuma lambaları, yastığa erken basanlarla uyku alanını paylaşan gece okuyucuları için büyük esneklik sunar. Çok yönlülük, alanınız için bir tane seçmenin anahtarıdır. Ampulü doğrudan göz hattınızdan uzak tutarken doğru miktarda ışık sağlamak için döndürebildiğinizden veya bükebildiğinizden emin olun .

Ayaklı Lambalar

Yatak Odası

Ayaklı bir lamba, yatak odası okuma köşesi için mükemmel bir seçimdir. En iyi görev ışığını sağlamak için aşağıya odaklanmış birini seçin. Ayaklı bir lamba da tasarım esnekliği sunar. Mobilyaları yeniden düzenlemeye karar verirseniz , aydınlatmanız da kolayca yeniden düzenlenebilir.

Uzun  Aydınlatma

Yatak Odası
Yatak Odası

Yatak odaları dinlenme ve rahatlama alanıdır ve uygun şekilde yerleştirilmiş ip aydınlatması, doğru ruh halini yaratmada büyük rol oynayabilir. Bir karyola çerçevesinin alt tarafında veya bir başlığın arkasında çalışan ip aydınlatması, sıcak  bir parıltı üretecektir. Tüm odada sakin bir atmosfer yaratmak için bir tepsi tavanına halat aydınlatması ekleyin.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir