En Şık Balkon Dekorasyonu(Resimli)

Balkon Dekorasyonu en çok vakit geçirdiğimiz alanlarda yapıldığı için dikkat edilmesi gerekiyor. 2021 yılı bize ev içinde daha çok vakit geçirmeyi öğretti ve 2021’de de evde fazla fazla vakit geçirecekmişiz gibi duruyor. Evinizin balkonu küçük de olsa büyük de olsa şık bir şekilde dekore etmeniz ve aynı zamanda alanı kullanışlı hale getirmeniz mümkündür. Bu yazıda sizin için en şık balkon dekorasyonu fikirlerini listeledik. Yaz kış vakit geçirebileceğiniz balkonları pek çok şekilde dekore edebilirsiniz. 

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Açık Renkli Mobilyalar Tercih Edin 

Balkonunuza bir masa takımı ya da koltuk takımı alabilirsiniz ancak eğer tercihinizi koltuk takımından yana kullandıysanız açık renkli mobilyalar tercih ederek daha ferah bir ortam yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu sayede koltuklarınız, satın aldığınız çiçek ve ağaçlarla da uyumlu hale gelir. Balkonunuzda sıcak bir ortamın oluşmasını istiyorsanız yere kilim sermeniz de yararlı olacaktır. Koltuk takımı, kilim, küçük bir sehpa ve çiçeklerinizle balkonunuz, misafirleriniz sohbet etmelerini sağlayan sıcak bir ortam yakalayabilirsiniz. Aynı formül, masa takımı almayı seçerseniz de geçerlidir.  

balkon  dekorasyonu
Balkon dekorasyonu

Balkonunuzu Yeşillendirin 

En şık balkona sahip olmak için uygulayabileceğiniz dekorasyon fikirlerinden biri de balkonunuzu yeşillendirmektir. Her zaman istediğiniz o arka bahçenin hissini yaratmak için balkonunuzu yemyeşil bitkilerle dolu saksılarla doldurabilirsiniz. Balkonunuzun göründüğü kadar güzel kokması için farklı otlardan da ekleyebilirsiniz. 

Balkondaki yeşillikler harika bir süs olmasının yanı sıra pek çok işlevi de vardır. Örneğin bitkilerinizi kamuflaj için kullanabilirsiniz. Böylece balkonunuz zemin kattaysa veya komşunuzun balkonuyla mahremiyete izin vermeyecek şekilde ayrıldıysa bitkilerinizi kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca yeşillikler özellikle manzarası olmayan balkonlar için önemli bir kurtarıcıdır. Bu sayede apartman manzarasını tamamen kapatabilir veya biraz süsleyebilirsiniz. 

balkon  dekorasyonu2
balkon dekorasyonu

Balkonunuzu Işıklandırma Konusunda Kreatif Olun 

En şık balkon dekorasyonu için ışıklandırma konusunda kreatif olmanız gerekir. Geceleri balkonda oturmak için ışıklandırmayı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Balkonu çok farklı şekillerde aydınlatabilirsiniz. Güneş battığında balkonda samimi bir ortam yaratmak için parmaklıkların etrafına ip ışıkları sarabilirsiniz. Bu ışıklar rengarenk veya sadece beyaz renkte olabilir ve gündüz vaktinde ışık açık değilken bile güzel görünmektedir. Ancak balkonu kitap okumak veya çalışmak için de kullanıyorsanız bu ışıklar yeterli gelmeyecektir. Balkonunuza evin içine astığınız şekilde avize asmanızın da mümkün olmasının yanı sıra aplik veya abajurla da istediğiniz aydınlatma seviyesine ulaşabilirsiniz.  

Önerilen İçerik :   Camsız Balkon Kapatma

Balkon ışıklandırması konusunda seçeneklerin sınırı yoktur. Yere koyabileceğiniz küçük ışık toplarından vazolarınızın yanına koyabileceğiniz mumlara, duvara asabileceğiniz gaz lambasından LED ışıklara kadar pek çok tasarımı deneyebilirsiniz. 

balkon  dekorasyonu
Balkon dekorasyonu

Size özel açık alana sahip olmak, şehir apartmanlarında yaşayan çoğu insanın hayalidir. Bu, küçük bir balkon olsa bile. Balkonunuz olacak kadar şanslıysanız, bundan en iyi şekilde yararlanmayı kendinize borçlusunuz. Ne kadar küçük olursa olsun, balkonunuz bol miktarda tasarım potansiyeline sahiptir ve en şık balkon dekorasyonu fikirleri sayesinde bunları kendi balkonunuza da rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Dekorasyon içerikli soru ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Balkon önerileriniz için yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

YORUMLAR

  1. Biz de yeni eve geçtik ve balkonu en baştan düzenlemek istiyorum. Koyduğunuz fotoğraflardan birkaçı çok hoşuma gitti fikir olarak 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir