Kış Aylarında Ev Dekorasyonu

Kış Aylarında Ev Dekorasyonu, hayatımızda geçen zamanın çoğunu geçirdiğimiz yaşam alanlarını mevsim değişimlerinden ayrı düşünmek çok zordur. Özellikle kış mevsiminde yaşam alanımızın iç dekorasyon sıcaklığını destekleyecek yaratıcı fikirler ile sadece görsel olarak değil aynı zamanda enerji olarak da hareketli bir hava katabilir. Çoğu zaman ahşap malzemelerle tabiatın ilham verici materyallerinden faydalanır bazı zamanda son derece göz alıcı canlı renklerle evin ruhuna yumuşak bir geçiş sağlanabilir.

Kış Aylarında Ev Dekorasyonu
Kış Aylarında Ev Dekorasyonu

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Kadife Ayrıntılar Sıcaklık Yaratır |Kış Aylarında Ev Dekorasyonu

Mevsim kış olunca akla gelen ilk kumaş cinsinden biri de kadifelerdir. Hem sıcak dokusuyla hem de gösterişli bir hava oluşturan kadifeler yaşam alanı dekorasyonu için oldukça önemli bir yardımcı olabilir. Göze batacak derecede kullanılmadığı sürece abartıdan uzak, asil bir görünüm sunan kadifeler, yaşam alanlarınızın sıcak görünümüne büyük ölçüde katkı sağlayacaktır. 

Kış Aylarında Ev Dekorasyonu
Kış Aylarında Ev Dekorasyonu

Yumuşak Detaylara Önem Gösterin

Güzel bir koltuk veya şık bir berjer ile kışa hazır olmak ister misiniz? Bunun için tek yapmanız gereken ev dekorasyonunuza soft bir dekor eklemek. Belki sevdiğiniz bir alana ekleyeceğiniz birkaç yumuşak yastık veya güzel bir patchwork battaniye işinizi kolayca görecek ve farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz

Sıcak Renklere Güvenin

Yaşam alanlarının dekorasyonunda büyük etkiyi şüphesiz renkler yapıyor. Dekorasyonda hissedilen duyguları üstlenen renkler, kış aylarının iç ısıtan sıcaklığını da en mükemmel şekilde yansıtıyor. Eğer evinizde kış dekorasyonunun rüzgarlarını hissettirmek istiyorsanız toprak tonları, mint yeşilleri, kırmızı tonları, rose ve bej metal gibi renklere dekorasyonunuzda daima yer vermeyi deneyebilirsiniz. 

Salon Dekorasyonu
Kış Aylarında Ev Dekorasyonu

Kış Dekorasyonu İçin Doğallığa Önem Gösterin

Doğa her zaman olduğu gibi bu mevsimde deri değiştirip kış etkisine giriyorsa siz de doğadan bir parça olduğunuzu unutmayıp, doğanın bu değişimine ayak uydurmalısınız. Bunun için ahşap detaylara yer vererek kış ev dekorasyonunuza zenginlik katabilirsiniz. Örnek olarak, öncelikle televizyon ünitesi gibi dekorasyonun en vurucu olduğu noktalarda, ahşap detaylara yer verebilir, ahşabın ham görünümünün ön plana çıkarıldığı aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz. Modern salonunuzda hem denge yaratmak hem de ahşabın sıcaklığını hissetmek için eski ashap görünüme sahip kitaplık, dresuar tarzında mobilyalara yer verebilirsiniz, kış aylarında, yeşilden uzak durmamak adına bitki ve çiçeklerden ilham alabilirsiniz, böylelikle doğada uzak kaldığınız yeşili evinizde görmek sizin bir nebze içinizin ısınmasında rol oynayacaktır.

ahşap tasarim örnekleri
Kış Aylarında Ev Dekorasyonu

Olmazlarsa, Olmazlar “Aydınlatmalar”

Yaşam alanlarınızda, modern tasarımlarda belirleyici bir etkiye sahip olan aydınlatmalar, kış dekorasyonu için de oldukça önemli bir dekorasyon unsurudur. Hem enerjisi yüksek hem de bir o kadar sıcak bir yaşam alanı oluşturmak için aydınlatmaların rolü tahmin ettiğinizden daha da önemli bir konuma gelmiştir. Bu detaylarda hasır, ahşap görünümlü abajur, duvar aydınlatmaları, masa aydınlatmaları veya sarkıt aydınlatmaları kullanabilirsiniz. Şayet yaşam alanınız, genellikle ahşap ağırlıklı bir dekorasyona sahipse risk alarak cesur tasarımlara sahip metal parçalardan oluşan aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

kış dekorasyonu ahşap aydınlatma modelleri
Kış Aylarında Ev Dekorasyonu

Kış dekorasyonu için önerilerimizi beğendiğinizi umuyoruz. Ev dekorasyonu tasarım fikirleri içeriklerimize de göz atmak isteyebilirsiniz, zevkinize göre dekoratif fikirler bulabileceğiniz birçok faydalı içerik bulunmakta. Ayrıca sayfamızda görmek istediğiniz içerikler için bizimle iletişime geçerek fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Membran Kapak Modelleri ve Fiyatları

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir