Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı

Çiçekler için evinizde özel bir alan oluşturma ve ev dekorasyonu ile bu … Ev dekorasyonunda çiçek kullanımı ile olarak salon dekorasyonu

Yaşam alanlarımızda ortama hareket katan, doğallıklarıyla güzellik oluşturan aksesuarlar tabi ki bitkiler ve çiçeklerdir. Daha doğrusu canlı bitkiler ve çiçeklerdir. İsterseniz rengarenk çiçeklerle kaplı olsun isterseniz sadece yeşil bir sap olsun her hali ile enerjisi muhteşem, görüntüsü kusursuz, kokuları harika aksesuarlarımızdır bitkiler. Modern ev dekorasyonlarının da vazgeçilmezlerinden olan bitkileri nasıl ve ne şekilde kullanırız konusunu ele alarak giriş yapmak istedik bu kez. Ev dekorasyonunda çiçek ve bitki yetiştirmek harika bir fikir olmakla beraber biraz bilgi birikimi ve yaratıcı fikir gerektiren bir konudur. Aslında bu yerleşim planlamasının canlı veya cansız bitki kullanmakla ilgisi yoktur, tüm çiçekleri dekorasyonlarda kullanımları aynıdır. 

Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı
Ev dekorasyonunda çiçek kullanımı 

Biz yazımızda çiçek kullanımı olarak değerlendirdik çünkü sizin için hazırladığımız kullanım şekillerinde belki çiçeklere alerjisi olabilecek ziyaretçilerimiz olabilir, bu tür durumlarda onlar cansız bitkileri ya da çiçekleri kullanabilirler. Şu zamanda her şeyin bu kadar yapay olduğu, doğal hiç bir şeyin kalmadığı günümüzde yaşam alanı dekorasyonlarımızda mümkün olduğunca canlı çiçekler kullanalım, sorumluluk alalım, onlarla iletişim kuralım, onları yetiştirelim istedik. Bu sayede meditasyon gibi gelebilecek etkileşim içerisinde olarak kendimiz için huzuru ve ferahlık hissini de hayatımıza getirmiş oluruz belki de.

Gerçek Gibi Yapay Çiçekler| Ev dekorasyonunda çiçek kullanımı 

İş Seyahatlerine giderken ya da yıllık iznimizde tatile çıkarken komşularımıza emanet edelim, solduklarında üzülelim, onlar çiçek açtıklarında yüzümüzde tebessüm oluşturalım. Yaşam alanımız yeteri kadar güneş almıyor, ne yaptıysam bir türlü bitki yetiştiremiyorum diyenleriniz olabilirler fakat üzülmesinler. Canlı bitkiler kadar olmasa da gerçeğinden ayırmak neredeyse imkansız yapay üretilmiş çiçekler piyasada mevcut, onlar da mecbur kalarak o yapay çiçekleri yaşam alanı dekorasyonlarında kullanabilirler.

Ev Dekorasyonunda yapay Çiçek Kullanımı
Ev dekorasyonunda çiçek kullanımı 

İlk önce yaşam alanlarımızın en gözde yeri olan salonlardan başlayalım. Ev dekorasyonunda canlı çiçek kullanımı en çok salonlarda ve oturma odalarında yaygındır. Hatta bu sebeple bazı bitkiler salon çiçeği olarak adlandırılır. Kesin literatürde hepsinin kendine ait özel ayrı ayrı isimleri de vardır fakat sizler dışarıda herhangi bir çiçek satıcısına gidip “ben bir salon çiçeği istiyorum” dediğinizde size bir kaç farklı seçenekler elbet gösterir. Bu seçenekler genelde dikkat çekici güzel çiçek ya da bitkilerdir. 

Önerilen İçerik :   Duvarlarınızı Beyaza Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Yatak Odalarınızda Canlı Bitki Yetiştirmeyin

Günümüzde son zamanlarda ev dekorasyonlarında kaktüs ve bambu gibi az bakım ve su isteyen bitki çeşitleri son derece popüler hale gelmiştir. Bitkilerin su ihtiyacı hem bulundukları konuma göre hem de yaşam alanının ve mevsimin sıcaklığına göre değişkenlik gösterebilir. Yatak odalarında canlı bitki kullanımı çok önerilen bir şey değildir. Aynı şekilde banyolarda ve mutfakta da canlı çiçek kullanımı bitki açısından pek uygun değildir. Onca su buharına ve sıcağa dayanabilen bir bitki çeşidi bulmak da zordur zaten. Ev dekorasyonunda çiçek genellikle salonlar, ikinci bir alternatif olarak antrelerde yetiştirmek için uygundur.

Ev dekorasyonunda çiçek kullanımı 

Ev Dekorasyonunda Çiçek Kullanımı başlıklı içeriğimizi beğendiğinizi umarız. 10 Adımda Doğru Mobilya Düzeni isimli makalemize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir