Eski Lastikten Salon Masası Nasıl Yapılır?

Geri dönüşümün modaya uygun bir trend olmasıyla, yüksek dönüşümlü bir mobilya parçasını oturma odanıza modernlik katabilirsiniz.

Oturma odanız için yeni bir sehpa satın almak yerine, eski bir lastiği ele alarak zarif ve ilginç bir tasarım yaratın. İşte 8 adımda lastikten salon masası yapımı sizlerle.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

2-Bir Araç Lastiği Seçin Ve Temizleyin

Lastik dişlerinin, lastiğin sağlam bir taban oluşturup oluşturmayacağı konusunda lastiğin sağlam olduğundan ve büyük yırtıklar veya delikler bulunmadığından emin olmalısınız.

Araç lastiğini bulaşık sabunu ve sert bir fırça ile iyice ovalayın. Bunu dışarıda, tercihen bahçe hortumunuzla yapmak en temizidir.

2-Masa tablasını ölçün ve oluşturun.

Kontrplak boyutunu belirlemek için lastik açıklığının ölçümlerini elde etmek için ölçüm bandınızı kullanın. Çünkü üst kısım kapama işlemi için dairesel bir parça keseceksiniz

Bir kurşun kalem kullanarak ölçümleri doğrudan kontrplak üzerinde işaretleyin ve ardından uygun şekilde kesmek için dekupaj testeresini kullanın. Dekupaj testeresini kullanırken koruyucu gözlüklerinizi takmayı unutmayın.

araba lastiginden masa ve sehpa takimiu

3-Masa tabanını ölçün ve oluşturun.

Alt kısmı üst kısımla tam olarak eşleşecek şekilde tasarlamak yerine, lastiğin çapını ölçün ve ardından 2 inç (5,1 cm) çıkarın. Alt kısım için de dairesel bir parça oluşturacaksınız. Kontrplaktan bir parça kesin ve bir kenara koyun

4-Masa ayaklarını masanın altına sabitleyin.

Lastikten Salon Masası
Lastikten Salon Masası

Kontrplak tabanını kullanarak, yerine sabitlemeden önce aralığı belirleyin. Hangi yerleşimin en iyi dengeye sahip olduğunu görmek için bacakları lastik tabanının farklı bölgelerine yerleştirin.

Bacakları masa tabanına sabitlemek için ahşap tutkalı kullanın. Vidaları eklemeden önce ahşap yapıştırıcının tamamen kuruduğundan emin olun.

Bacakları kontrplak tabanına delinerek sabitleyin ve ardından L braketlerle sabitleyin.

5- Yapı yapıştırıcısı kullanarak üst ve alt kontrplak parçalarını lastiğe yapıştırın.

Alt parça ile başlayın ve her iki parça için de bol miktarda yapıştırıcı kullanın.

Önerilen İçerik :   Fincanlardan Duvar Saati Yapımı Resimli Anlatım

6-Kontrplak ve bacakları boyayın ve/veya boyayın.

Tüm ahşap parçalarda birkaç kat leke veya boya olmalıdır. Şimdi biraz yaratıcı olmak için iyi bir zaman ve ahşaba çeşitli boya ve boyama teknikleri uygulayabilir veya zarif bir görünüm oluşturmak için birkaç düz boya ekleyebilirsiniz.

7-Lastiğin dış alanını ip ile sarın.

Lastiğin küçük bir kısmına inşaat yapıştırıcısı sürün ve ardından ipi çevresine sarın Sıkıca sarın, böylece tabanı artık lastik olarak görünmeyecektir.

stik sehpa yapimi
Eski Lastikten Salon Masası Nasıl Yapılır? 12

8-Oturma odanıza yerleştirin ve keyfini çıkarın!

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir