Harika Ikea Mobilya Dönüşümü Fikirleri 2021


Ikea Mobilya Dönüşümü sayesindeDönüştürülebilir ve anında kullanılabilen IKEA mobilyalarla eşsiz dekorasyonlara sahip olabilirsiniz.

Şu anda, sürekli mobilya değişiklikleri bütçemizi güçlendirebilir ve aynı zamanda yeni mobilyalar bazen uzun süre yalnız değildir. Sırf dış yüzeyi eskimiş ya da eskimiş diye büyük bir hayranlıkla aldığımız mobilyalardan vazgeçmek istemeyebiliriz. Modern öğeler tarafından modası geçmiş öğeleri hayal edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, yıpranmış veya yıpranmış mobilyaları hayata döndürebilirsiniz. Ya da sıkılmış mobilyaları küçük dokunuşlarla tamamen farklı bir yere dönüştürebilirsiniz. Evinizdeki tüm eski eşyaları geri dönüştürebilirsiniz. Bu aşamanın tamamen hayal gücünüzle ilgili olduğunu unutmayın. Hiçbir şey size dokunuşunuzla yaşayacak eşyalardan daha fazla zevk vermez. Aslında, tasarlamak istediğiniz tasarımı kendi çabalarınızla yapmak hiç de zor değil ve sizi tam olarak tanımlıyor ve kimseyi bulamayacaksınız… Ikea Mobilya Dönüşümü için önemli detaylar arasında ye alıyor.

En büyük uluslararası mobilya mağazası olarak bilinen IKEA, özellikle farklı mobilya tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Eski IKEA mobilyalarını güncelleyerek evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Mobilyalarınızı boyayarak istediğiniz renge dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda, günümüzde çeşitli tiplerde ve yapışkan folyo desenleri mevcuttur, yapışkan folyoyu mobilyalarda veya çeşitli yüzeylerde kullanabilirsiniz.

Eski Mobilyaları Boyama İkea| Ikea Mobilya Dönüşümü

bba20e9e b02c 46d3 a918 201778884021
Ikea Mobilya Dönüşümü

Ikea Mobilya Dönüşümü
Önce boyamayı planladığınız mobilyaları biraz nemli bir kumaş yardımıyla silmelisiniz. Daha sonra mobilya üzerinde parlak bir yüzey kalmayıncaya kadar zımparalama ve zımparalama işlemine geçmelisiniz. Zımparalama işlemi sayesinde boyalı mobilyalar boyandığında daha uzun süre canlı kalır. Zımparalama işlemi yapılmazsa, bazı alanlarda boya uygulanmayabilir ve boyanan alan kısa sürede boyasını kaybedecektir. Zımpara kağıdı kullanırken aşırı güç kullanamaz ve ağacın yönüne dikkat edemezsiniz.

Parlak yüzeyin temel amacının boyama için eski mobilyalar almak olduğunu unutmayın. Kenara boya koymak o kadar kolay düşmüyor tavsiye edilir. Astarlama işleminden sonra zımpara kağıdı tekrar yapılır ve işin en ilginç kısmı geçirilir. Mobilyaları boyarken, boyayı su bazlı akrilik boya veya yağlı boya olarak seçebilirsiniz. Ancak, bazı duvar boyasının ahşap için uygun olmayabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle, boya alırken, uygulanabileceği yerler hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Boyayı bir fırça yardımıyla uygulayabilir ve daha sonra bir rulo ile tartışabilirsiniz, böylece iz kalmaz. Boyama sırasında iki kat boya, mobilyaların çoğu için yeterli olabilir. Ancak, ilk katın kuru olduğuna inanana kadar ikinci kat uygulamayın. Boyama işlemi tamamlandıktan sonra nihayet mobilya üzerine vernik uygulayabilirsiniz. Böylece mobilya yenileme işlemi tamamlanmış olacak.

Önerilen İçerik :   En Sessiz Elektrik Süpürgesi Tavsiyesi

Eski Mobilyaları Yenileme Önerileri| Ikea Mobilya Dönüşümü


Metal raf ünitelerini çeşitli renklerde boyayarak değişikliklere başlayabilirsiniz. Metal raf ünitesine bir örnek IKEA Vittsjö serisidir. Siyah olarak satılan bu üniteyi evinizdeki dekorasyonlara uyacak şekilde çeşitli renklerde boyayarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, evinizdeki raf ünitesi ile de aynı şeyi yapabilirsiniz.

Belirlediğiniz renk tonunu kullanarak evinizdeki bir dolabı boyayabilirsiniz (Tondan Tona). Aynı şekilde dolaptaki yapışkan folyoyu seçerek farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Dolabınızın tutamağını değiştirmek, mobilyaların dönüşümü sürecinde de çok farklı görünmesini sağlayacaktır.

Belki de çok popüler olan IKEA köşe takımı modelini güncellemenin zamanı gelmiştir. Koltuğunuzu basit kumaş değişiklikleriyle değiştirebilirsiniz. Kallax IKEA serisi kitaplıklar ve çok tarz dolaplar birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Yere yatay olarak bir kitaplık yerleştirerek ve çocuk odası için eğlenceli bir oturma grubu elde edebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir