Popüler Salon Avize Modelleri

Mobilya, herhangi bir oturma odasının en önemli özelliklerinden biri olsa da, iyi tasarlanmış aydınlatma olmadan hiçbir alan gerçekten en iyi şekilde görünemez. Avize, bir odanın gündüz olduğu kadar geceleri de iyi görünmesine yardımcı olabilir. Sıcak, davetkar bir atmosfer ve çekici bir estetik yaratan aydınlatma, gece iç tasarımınızda büyük bir fark yaratabilir.

Hiç şüphe yok ki aydınlatma, herhangi bir alanın tonunu belirlemede çok önemli bir rol oynar. Basitçe söylemek gerekirse, doğru aydınlatma tasarımı tüm farkı yaratabilir. Bunu akılda tutarak, 2023 için en sıcak aydınlatma trendlerinden bazılarına göz atıyoruz. Evinizi aydınlatmak için bu yılın en iyi fikirleri için okumaya devam edin! Kabul edelim ki, aydınlatma iç tasarımının bir odanın görünümü ve hissi üzerinde büyük bir etkisi vardır. Doğru yapıldığında, alan tam potansiyeliyle parlayacaktır. Ve bu mükemmellik seviyesine ulaşmanın en iyi yollarından biri, 2023’ün sunduğu en iyi trend aydınlatma trendlerinden bazılarını kullanmaktır!

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Bir Oturma Odasını Nasıl Aydınlatırsınız?

Pratik olmaktan çok rahatlatıcı, sosyal alanlar olarak tasarlandıkları için, bir oturma odasındaki aydınlatma, evinizin geri kalanındaki aydınlatmadan daha koyu olabilir. Ara sıra kullanım için parlak bir tavan lambası isteyebilirsiniz, ancak genel olarak, oturma odaları lambalar ve diğer dağınık ışık kaynakları ile donatıldığında daha iyi görünür.

Oturma odanız için aydınlatma düzenini tasarlarken, alanı nasıl kullanacağınızı düşünün. Okumak, sohbet etmek ve sosyalleşmek için aydınlatma sağlamak üzere ana kanepe oturma alanınızın yakınına parlak bir ayaklı lamba yerleştirmek isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, çok fazla film izleyeceğinizi biliyorsanız, oturma alanınızdaki aydınlatmayı minimumda tutmak isteyebilirsiniz.

Lüks Katmanlı Aydınlatma

Katmanlı aydınlatma giderek popüler hale geliyor. Modaya uygun ve şık olması ile birlikte, pek çok işlevsel fayda sağlamaktadır. Sadece bir tanesinden bahsetmek gerekirse: mekanınızda, her biri özel ihtiyaçlara uygun bir şekilde aydınlatma şemasına sahip farklı bölgeler oluşturmanıza olanak sağlar. Mükemmel bir şekilde aydınlatılmış iç mekan tasarlamak için farklı aydınlatma seviyelerine ihtiyaç duyulur.

Önerilen İçerik :   Herkesin Zevkine Hitap Edecek Dekoratif Salon Mobilyaları

Sarkıt Avize

Sarkıtlar bir süredir aydınlatma dünyasında trend olmuştur. Ancak şimdi yemek masasının üzerinde sarkıtlar özellikle açık kat planlarında popüler olmuştur. Odalar arasında armatürlerin aynı olması gerekmemektedir, ancak benzer şekil ve stiller seçmek aydınlatma düzeni arasında güzel bir denge oluşturmaya yardımcı olmaktadır.

Salon-Avize
Salon-Avize

Büyük Kristal Avizeler

Avizeler, bu yıl bile trend aydınlatma armatürlerinin başında yer almaya devam etmektedir. Bu, büyük ölçekli kristal avizeler ya da büyük bir etki yaratan benzersiz tasarımlı modern ışıklar gibi ifadeleri içermektedir. Böylesine önemli unsuru kullanarak, yemek odanızda cesur bir tasarım ifadesi oluşturabilme imkanınız vardır.

Salon-Avize-Modelleri
Salon-Avize-Modelleri

Heykel Avizeler

Aydınlatma sadece işlevsel olmak zorunda değildir, aynı zamanda güzel olabilir. Ve yemek odası aydınlatma fikirlerinde, masanın üzerinde ışıklarını parlatan sanatsal ekranların bolluğuna tanık olmaktayız. Özellikle türünün tek örneği boyut ve şekillerde üfleme cam parçalar popülerdir. Bu armatürlerin arkadaşlarınızla ve aileniz ile akşam yemeğinde sohbet başlatıcı olacağından eminiz!

Scandi Stili

İskandinavya’da pek çok kişi yılın büyük bir bölümünde neredeyse tamamen karanlıkta yaşarken, bölgedeki insanların oturma odası aydınlatması hakkında bir iki şey bilmesi şaşırtıcı değil. Çoğu zaman, Scandi tarzı salonların merkezinde alçak asılı bir tavan ışığı bulunur. Alçak tavan ışıkları, karanlık İskandinav kışları için ideal bir şey olan rahat tutarken alana aydınlatma eklemenizi sağlar.

Salon-Avizeler
Salon-Avizeler

İskandinav tarzı oturma odası sarkıt ışık fikirleri ararken, ahşap ve metalik unsurları birleştiren ışıklar için gözlerinizi dört açın. Açık renkli ahşabı tasarımınıza dahil etmek, Scandi hissini en üst düzeye çıkarmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir