Su Arıtma Cihazı Nedir, Neden Kullanılmalıdır?

Evinizdeki veya işyerinizdeki su kalitesiyle ilgili endişeleriniz varsa, bu iki süreç arasındaki farkı bilmeniz önemlidir. Bu hızlı kılavuz size su arıtmanın farklarını ve faydalarını anlama konusunda bilgi sağlayacaktır.

su-aritma-cihazi-filtresi
su-aritma-cihazi-filtresi

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Suyun Neden Arıtılması Gerekir?

Su arıtma ve filtrasyon her şeyden önce gereklidir, çünkü herhangi bir kaynaktan gelen hemen hemen tüm sularda belirli miktarda kirletici bulunur. Topluluk suyu, bakterileri ve zararlı organizmaları öldürmek için klor, florosilisik asit, alüminyum sülfat ve diğer kimyasallar gibi kimyasallarla arıtılır. Arıtma sürecinde gerekli olmakla birlikte bu kimyasallar yüksek miktarlarda zararlı olabilmektedir.

Buna ek olarak su, borulardan geçerken doğal olarak nitratları, metal tuzlarını, böcek ilaçlarını ve daha fazlasını toplayacaktır. Su, evinizin veya ofisinizin musluğuna ulaştığında, birçok zararlı kirletici içerebilir. Bu nedenlerden dolayı, birçok kişi suyunu temizlemek için ileri arıtma veya filtrasyon işlemlerini kullanır.

Su Arıtma Cihazı Kullanmanın Faydaları

Bu sistemler neredeyse tüm zararlı kirleticileri içme suyunuzdan çıkarabilir. Bu sistemin faydaları şunları içerir:

Tehlikeli Kirleticileri Giderir

Kaliteli filtreleme sistemleri, sudan zararlı kirleticileri seçici bir şekilde uzaklaştırarak çalışır . Aynı zamanda, bireylerin sağlıklı olması için gerekli olan mineral birikintilerini tutarlar. Sistem ayrıca ne çok asidik ne de çok bazik olmasını sağlayarak PH’ı kontrol eder.

Kanser Riskini Azaltır

Su arıtma sistemleri rektal, mesane ve kolon kanseri riskini azaltır. Bunun nedeni, arıtıcının klorlu sudan kloru uzaklaştırmasıdır. Su arıtma sistemlerinde eksiksiz su sanitasyonu sağlamak için klor kullanılmaktadır. Daha güvenli başka dezenfeksiyon yöntemleri olmasına rağmen, klor ekonomik olarak en uygun olanıdır, bu nedenle yaygın olarak kullanılmaktadır. Kanser riski, klorlu suyun en uzun vadeli etkileri arasındadır. Su arıtma sistemlerini kullanarak klorlu sudan kanser olma şansınızı azaltmış olursunuz.

Önerilen İçerik :   İç Mimarlık Ofisleri Ne İş Yapar?

Aletler İçin Uygun

Yüksek kaliteli su sadece içmek için değil, aynı zamanda cihazlar için de gereklidir. Arıtma sırasında su yumuşatılır. Yumuşak su, cihazlarınızın verimli çalışmasını sağlar ve bu da uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlar. Aletler daha uzun süre dayanır. Çamaşır makineniz daha az çamaşır deterjanı kullanacak ve bulaşık makineniz daha az bulaşık sabunu kullanacaktır.

Bir araştırma, çamaşır ve bulaşık makinesini 240 yıkama döngüsü boyunca çalıştırdıktan sonra, arıtılmış su kullanan çamaşır makinelerinde minimum kireç birikimi olduğunu gösterdi. Öte yandan, arıtılmamış su kullananlarda çok fazla kireç birikimi vardı ve bunların iyi çalışması için çıkarılması gerekiyordu. Su ısıtıcıları için, arıtılmış suyun ısıtıcının verimlilik derecesini 15 yıla kadar korumaya yardımcı olduğunu keşfettiler. Arıtılmamış suyun çalıştırılması, ısıtıcının verimliliğini neredeyse yarı yarıya azalttı ve sık sık kirecin temizlenmesi gerekiyordu.

Sağlığınız İçin Gerekli

Su ve sağlık doğrudan bağlantılıdır. Birçok hastalık içme suyu yoluyla bulaşır. Suyun kaynağına bağlı olarak, sağlığa olumsuz etkileri olan ağır metaller veya mikroorganizmalarla kirlenmiş olabilir. Su arıtma filtresi kullanmak, suyla ilgili hastalıkların ve komplikasyonların yaygınlığını azaltmaya yardımcı olabilir.

Evinizde veya İş Yerinizde Su Arıtma Nasıl Sağlanır?

Evinizdeki veya işyerinizdeki su kirleticilerinden endişe duyuyorsanız, su arıtma sistemlerini profesyonelce monte ettirebilirsiniz. Bu tür sistemlerin, musluklarınıza takabileceğiniz basit su filtrelerinden çok daha karmaşık olduğunu anlamalısınız. Bir su filtresinin sudan yalnızca büyük parçacıkları çıkaracağını unutmayın. Bir su arıtma cihazı, bir filtreden geçebilecek zararlı kimyasalları ve diğer patojenleri ortadan kaldırmak için mikroskobik bir seviyeye inecektir.

Su yaşamak için gereklidir; hayatla eş tutulabilecek kadar. Su olmadan günlük aktivitelerinize devam edemezsiniz. Su arıtma sistemlerine sahip olmak, bol miktarda temiz su kaynağına sahip olmanızı sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için WaterAEG su arıtma sistemlerini ziyaret edin. En iyi su arıtma cihazı için https://wateraeg.com.tr/ linkine tıklayabilirsiniz. Siteye girdikten sonra su arıtıcı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Açık Kalp Ameliyatı Öncesi, Sonrası ve Riskleri

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir