Duşakabin Ölçüleri Nelerdir?

Yeni bir duş almayı veya mevcut olanı yenilemeyi mi planlıyorsunuz? O zaman, standart duşakabin boyutları ve türleri ile ilgili temel bilgiler hakkında iyi bir fikre sahip olmanın yanı sıra, küçük bir banyonuz veya uzanacak bir alanınız olsun, alanınız için en iyi duşakabin nasıl seçeceğinize dair bazı rehberliklere sahip olmak önemlidir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Standart Duşakabin Boyutları

Bir duşakabin tasarlıyorsanız, boyut açısından çok fazla esnekliğe sahipsiniz. Temel olarak, sığdırabilirseniz, inşa edebilirsiniz. Ancak önceden imal edilmiş bir duş ünitesini tercih ediyorsanız , mevcut standart boyutlarla sınırlı kalacaksınız. En küçük boyut tipik olarak 32 inç genişlik x 32 inç derinliğindedir ve oradan kademeli olarak, genellikle yaklaşık 36 inç x 60 inç’e çıkarlar. Uygun standart bir duş boyutu düşünüyorsanız, en az 36 inç x 36 inç hedefleyin. Her durumda, bu ölçümlerin duşun iç boyutuna atıfta bulunduğunu ve çerçeveleme için biraz hareket alanınız olması gerektiğini unutmayın.

Dusakabin-Olculeri
Dusakabin-Olculeri

Duşakabin Ünitesi Nasıl Ölçülür?

Sıfırdan bir banyo inşa etmedikçe, duş için mevcut alan miktarıyla sınırlı kalacaksınız. Doğru bir ölçüm elde etmek için zeminin tabanından mevcut duş ünitenizin tepesine kadar olan yüksekliği ölçerek başlayın. Doğruluk için iki yerde ölçün ve bir tutarsızlık varsa daha yüksek ölçüm yapın. Ardından alanın genişliğini ve derinliğini ölçün.

Alanınız İçin En İyi Duşakabin Nasıl Seçilir?

Duşakabin seçimi büyük bir karardır. Boyut neredeyse her zaman başlangıç ​​faktörünüz olacaktır, ancak bunun ötesinde biraz esnekliğe sahip olacaksınız – özellikle de özel bir duşakabin tasarlıyorsanız ve bir prefabrik duş ünitesi kullanıyorsanız.

Kararınızı verirken aklınızda bulundurmak isteyeceğiniz diğer önemli faktörlerden bazıları fiyat, çevre dostu olma, stil ve dayanıklılıktır. Ayrıca, seçtiğiniz genel stil üzerinde bir etkisi olacağından, kapılı veya perdeli bir duş isteyip istemediğinizi de hesaba kattığınızdan emin olun.

Önerilen İçerik :   Banyo Tadilatı Fiyat Hesaplaması Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir