En Sessiz Elektrik Süpürgesi Tavsiyesi

Herkes daha sessiz bir elektrikli süpürgeden faydalanabilirken, özellikle küçük çocuklarınız varsa, hala uyuklayan veya “sosyal olmayan saatlerde” komşuları rahatsız etmeden temizlik yapmak isteyen çocuklar için faydalıdır. Kolayca korkan evcil hayvanlarınız varsa, sessiz elektrik süpürgesi de harikadır. Hiçbir boşluk gerçekten sessiz değildir, ancak en az gürültülü olan diğerlerinden daha katlanılabilirdir ve rahatsızlığa neden olma olasılığı daha düşüktür.

Tabii ki, sessiz elektrik süpürgesi dezavantajları da var. Gürültüyü azaltan teknoloji, sessiz bir model satın alma maliyetini artırabilir, bu nedenle fiyat veya diğer özelliklerde değiş tokuşlar olabilir. Daha az güçlü motorlar, daha sessizken daha düşük emiş gücü sağlar. En sessiz elektrik süpürgesi çoğu aynı zamanda silindirli modellerdir, bu da dikeyleri tercih ederseniz sorun olabilir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Sessiz Vakumlar Nasıl Seçilir?

Sessiz bir vakum seçerken kilit faktör desibel derecesidir (genellikle dB olarak listelenir). dB derecesi ne kadar yüksekse, bir model o kadar fazla gürültü çıkarır. Desibel, logaritmik bir ölçektir, yani 65dB gürültü dereceli bir vakum, 75dB dereceli bir modelden on kat daha sessizdir. Gürültüsüz elektrikli süpürge diye bir şey yok – en azından henüz – ama 64 dB’ye kadar düşük gürültü derecesine sahip bazı modeller mevcut.

Sessiz bir motor gibi yalnızca tek bir özelliğe dayalı olarak değil, genel özellik seti ve gereksinimlerinize nasıl uyduğu için bir elektrikli süpürge seçtiğinizden emin olun. Diğer hususlar arasında kapasite, emiş gücü, birlikte verilen aksesuarlar ve aletler, fiyat ve filtreleme sistemi yer alır. Ayrıca, farklı emiş ayarlarına sahip elektrikli süpürgelerin, hangisinin seçildiğine bağlı olarak ses çıkışının değişeceğini unutmayın.

En-Sessiz-Elektrik-Supurgesi-Tavsiyesi
En-Sessiz-Elektrik-Supurgesi-Tavsiyesi

Bu Yılın En Sessiz Elektrikli Süpürgeleri Hangileri?

En sessiz elektrikli süpürgelerimizi seçtik ve her birinin incelemesini sağladık. Satın almadan önce her birinin özelliklerini ve dezavantajlarını okumak önemli olduğundan, bu incelemeler belirli bir sırada değildir. Sayfanın sonuna doğru, sessiz bir elektrikli süpürgenin nasıl seçileceğine ilişkin bilgileri de ekledik.

Önerilen İçerik :   2021 Parke Markaları ve Fiyatları Nelerdir?

Miele Komple C3 Silence EcoLine

Spotless Vacuum’da Miele C3 serisi torbalı silindir elektrikli süpürgelerin büyük hayranlarıyız ve Silence EcoLine versiyonu, sessiz bir makine arıyorsanız harika bir seçenektir. Mükemmel temizleme performansı, etkili filtreleri ve sadece 64 dB’lik (en sessiz elektrikli süpürgelerden biri olmasını sağlayan) gürültü seviyesi ile bu kategoride açık ara 1 numaradır.

Complete C3 Silence EcoLine, Miele’nin AirClean filtresi ve emme için ayak kumandaları ile birlikte gelen torbalı bir temizleyicidir. Vakum ayrıca hem sert zeminler hem de halılar için bir kombinasyon zemin başlığına (iki mod arasında bir geçiş değişir), oldukça geniş bir temizleme yarıçapına, mükemmel filtreye sahiptir ve daha fazla hareketlilik için “Dynamic Drive” tekerlekleri ile yapılmıştır.

Numatik Henry HVR200

Henry, yerel ve ticari bir boşluk arasındaki çizgiyi aştığından, aynı zamanda nispeten sessiz olduğunu öğrenmek sizi şaşırtabilir. Bu popüler elektrikli süpürge, çok fazla elektrik tüketmeden güçlü emiş sağlayan 620W’lık bir motorla mükemmel enerji verimliliğine de sahiptir.

72 dB gürültü çıkışı ile bu listedeki en sessiz vakum değil. Buna rağmen, diğer birçok elektrikli süpürgeden daha sessizdir. En büyük satış noktası, günlük temizlik için mükemmel olan büyük kapasiteli sağlam, dayanıklı bir elektrikli süpürge olmasıdır. Ayrıca diğer silindir elektrikli süpürgelere kıyasla çok uygun bir fiyata mevcuttur.

Duronic VC5010

Duronic VC5010, siklonik teknolojiye ve 4,5 litre kir kapasitesine sahip bir silindir vakumudur. Miele kadar sessiz olmayan, ancak yine de diğer modellerden daha az gürültülü olan 72 dB’lik bir gürültü derecesine sahiptir.

Nispeten düşük fiyatına rağmen VC5010, teleskopik çubuk, aralık aleti ve torbasız bir model için geniş kapasite gibi bir dizi kullanışlı aksesuarla birlikte gelir. Diğer özellikler arasında enerji tasarruflu bir motor ve bir turbo fırça bulunur. Duronic VC5010’un şu anda piyasadaki en sessiz elektrikli süpürgeler arasında olduğuna şüphe yok – Miele kadar sessiz olmasa bile. Nasıl performans gösteriyor?

Önerilen İçerik :   En trend Chester koltuk modelleri

Duronic, hem sert zeminlerde hem de halılarda şaşırtıcı derecede güçlü performans sağlar. 500 Watt’lık motora rağmen döşeme tahtaları arasındaki kalıntıları çekmek için yeterli emiş üretir ve evcil hayvan tüylerini çıkarmada iyi bir iş çıkarır. En iyi elektrikli süpürgelerin performansıyla eşleşmesini beklemeyin, ancak fiyatına göre sağlam bir emiş gücü sağlar.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir