Giyinme Odası İçin Dolap Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Yatak odanızın olmazsa olmaz alanı giyinme odası için dolap seçimi nasıl yapılır? Giyinme odaları, hazırlanma esnasında büyük kolaylık sağlar. Aynı zamanda kıyafet seçimlerinde de zaman kazandıracak bir unsurdur. Ancak bunun için doğru bir dolap seçimi yapmak gerekir. Yatak odalarınızın genişliğine göre bir dolap seçebilirsiniz. Elbette dekorasyon zevkiniz de bu konuda belirleyici olacaktır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Giyinme Odası Nasıl Oluşturulur?

Giyinme Odası Nasıl Oluşturulur? 

Giyinme odası oluşturmak için üst düzey bir eşya kalabalığına gerek yoktur. Hatta mümkünse sadece kıyafetlerinize ve aksesuar parçalarınıza yer açın. Böylece sadece giyim işine hizmet eder ve işiniz kolaylaşır. Odayı oluşturmak için aynı zamanda çok genişlik gerekmez. Dar ancak uzun bir koridor da yeterli olur. Temel iki parçanız ise ayna ve dolaplar olmalıdır.

Giyinme Odası Dolapları Nereden Alınabilir? IKEA Giyinme Odası Eşyaları

Giyinme Odası Dolapları Nereden Alınabilir? IKEA Giyinme Odası Eşyaları 

İlginizi Çekebilir: Yatak Odası Aydınlatma Modelleri 

Giyinme odası için dolap seçimi yapabileceğiniz çeşitli mobilya markalarına denk gelebilirsiniz. E-ticaret siteleri üzerinden de bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Yapmanız gereken temelde sağlam parçaları ve doğru boyutları bulmaktadır. Aksi takdirde istediğiniz bir görünüme kavuşamazsınız. IKEA genelde eşya ve mobilya ihtiyacının karşılandığı markalardandır.

Giyinme Odası için Dolap Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Dolap seçimini etkileyen çeşitli unsurlar vardır. Alanın boyutu temel unsur olarak karşınıza çıkar. Veya görünüm olarak tercihiniz etkili oluyor. Birkaç modeli sizler için listeledik. Alanınıza, beğeninize göre dekorasyon sırasında işinize yarayacaktır.

1-  Küçük Giyinme Odası Modelleri

Küçük Giyinme Odası Modelleri

Küçük giyinme odalarında giyim odası için dolap seçimi en çok zorlanılan konular arasında yer alıyor. Halbuki üretim firmaları da elbette küçük alanları düşünerek bazı fikirleri ortaya koymuştur. Küçük alanda dikkat edilmesi gereken dolap şekli bol çekmeceli ya da kapaklı olması değil alandan tasarruf sağlamasınız. Bunu da en iyi oluşturma şekillerinden birisi alt çekmecesi bol dolaplar tercih etmektir. Aynı zamanda kaba dolaplardan kaçınmak alanınızı genişletir.

Önerilen İçerik :   Tek Kişilik Baza Çeşitleri ve Fiyatları: Uygun Seçenekler ve Öneriler

2- Dar Giyinme Odası Modelleri: Giyinme Odası için Dolap Seçimi

Dar Giyinme Odası Modelleri: Giyinme Odası için Dolap Seçimi
Dar Giyinme Odası Modelleri: Giyinme Odası için Dolap Seçimi

Dar giyinme odalarında dolaplarınızı kapaklı tercih etmek alanı daha çok küçültür. Özellikle kapağı açıp bir şeyler almak zorlaşır. Dolap değil, askılık şeklindeki parçaları tercih etmelisiniz. Astığınız elbiselerin altına ayakkabılarınızı sıralayabilirsiniz. Aynı zamanda alt kısımlarda kutu şeklinde parçalara eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. Takılarınızı da askıların boru kısmına asabilirsiniz.

3- Giyinme Odaları ve Gömme Dolaplar

Giyinme Odaları ve Gömme Dolaplar

İlginizi Çekebilir: Yatak Odaları için Duvar Kağıdı Önerileri 

Gömme dolaplar alandan tasarruf sağlamanın bir diğer yoludur. Duvarın iç kısmına doğru gömülen dolaplar sayesinde ortada bir boşluk yaratabilirsiniz. Karşı duvarınıza bir boy aynası yaptırmalı kalan iki yan duvara ise dolapları yerleştirebilirsiniz. Bol raflı ve askılığı bulunan kapaksız dolaplar işinizi kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda deneme sonrası direkt kendinizi inceleyebilirsiniz.

Giyinme Odalı Yatak Odası Planı Oluşturun

Giyinme Odalı Yatak Odası Planı Oluşturun 

Yatak odasında giyinme alanı oluşturmanın diğer yolu ise ince bir kartonpiyer ile veya ince kumaşlarla odayı bölebilirsiniz. İç kısımda kıyafetleriniz için alan oluşturabilirsiniz. İç alanın boyutuna göre planlamanızı yapmalısınız. Çoğu zaman ince ayırma bölümünden dolayı dolaplardan ziyade askılar kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir