IKEA TV Ünitesi ile Salonlara Gelen Şıklık

Oturma odalarında IKEA tv ünitesi ile belirli bir dekorasyon şıklığını siz de elde edebilirsiniz. Şüphesiz televizyon ünitesi seçimi oldukça önemlidir. Alanın görünümü konusunda belirleyici olmaktadır.

TV Üniteleri Neden Kullanılır? Kullanmasak Olmaz mı?

Televizyonları alanda belirli bir bölümde tutmak kadar duvar dekorasyonu ve eşyaların yerleşimi konusunda televizyon üniteleri kullanılmaktadır. Temelde televizyonun belirli bir alanda bulunmasını temsil etmektedir. Tv ünitesi IKEA başta olmak üzere bu yüzden farklı siteler aracılığıyla satışa sunulmaktadır.

ikea-tv-unitesi-4
TV Üniteleri Neden Kullanılır? Kullanmasak Olmaz mı?

Peki IKEA tv ünitesi modelleri kullanılmasa ne olur? Kullanmak zorunlu mu? Elbette kullanılması zorunda olacak bir eşya değildir. Televizyonların duvara monte edilmesi de mümkün olmaktadır. Özellikle dar ve küçük duvarlarda tercih edilmez çünkü odayı daha çok küçültecektir. Görünüm açısından problem yaratacaktır. Tamam kişisel olarak tercih meselesine sunulur.

IKEA TV Ünitesi Modelleri Hangileri?

IKEA; oturma odası, yemek odası, mutfak, banyo ve bahçe dahil evinizin her köşesini dekore ederken yardımcı olan bir firmadır. Sadece evler değil açık alan ve iş ortamlarında da dekorasyon ürünleri satmaktadır. IKEA tv ünitesi modelleri oturma odalarında, salonlarda şıklık katmak amacıyla tercih edilmektedir. Ayrıca Alçıpandan Televizyon Üniteleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

1- IKEA Besta Tv Ünitesi

Tv ünitesi IKEA modelleri arasında Besta markası sık tercih edilmektedir. Kendi içerisinde de değişik kategorilere ayrılmaktadır. Klasik tek sehpa tv üniteleri olduğu gibi aynı zamanda daha modern görünümlere sahip televizyon ünitesi modelleri mevcuttur.

Önerilen İçerik :   Yaşam Alanınıza Farklı Bir Soluk Katan Tv Üniteleri ve Trendleri
ikea-tv-unitesi-3-1
 IKEA Besta Tv Ünitesi

Sehpa üzeri duvarın boş kalmasını istemeyenler için Besta/ EKET modeli bulunuyor. Tekli kare kasa şeklinde bulunan rafları mevcuttur. Tamamen kendi arzunuza göre yerleşim yapabilirsiniz. Böylece duvarınızın boş görüntüde kalmasını da engelleyerek çiçek ya da kitap gibi eşyaları da yerleştirebileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz.

2- IKEA Tv Ünitesi Beyaz İsteyenlere: Brimnes

Brimnes modeli, IKEA tv ünitesi modellerinde farklılaşmaktadır. Beyaz rengi sık sık kullanılmasına sebep olmaktadır. Fakat tek tercih noktası beyaz olması değildir. Televizyon kullanılmadığında dahi özel bir alan kullanılacak görünüme sahiptir.

ikea-tv-unitesi-1
IKEA TV Ünitesi Modelleri

Kendi içinde cam kapakları bulunmaktadır. Kapaklarının bulunması, içine toz girmesine engel olmaktadır. Aynı zamanda küçük çocuklu, evcil hayvanı bulunan aileler için koruma yöntemi de sunmaktadır. Cam kapaklar içine dilediğiniz eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. IKEA tv sehpası çok geniş olmamakla birlikte ideal boyutlardadır.

3- Hemnes

ikea-tv-unitesi-5
IKEA TV Ünitesi Modelleri

Hemnes tv ünitesi modeli bol raf arayanlara çözüm olarak sunulmuştur. Ortada televizyon sehpası bulunur. Sehpanın her iki tarafından iki uzun dolap bulunur. Kapaksız ve bol raflı olmaktadır. Özellikle kitaplık için özel bir alanı olmayanlar tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilmektedir.

4- Hauga

ikea-tv-unitesi-9
IKEA TV Ünitesi Modelleri 2021

Genel olarak IKEA tv ünitesi modellerinde sadece kapaklı ya da sadece raflı modeller bulunmaktadır. İstisna olarak alınabilecek Hauga modeli ise kapaklı ve açık raflı şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle uzun ve geniş duvarlarda kullanılabilecek bir alan televizyon ünitesi modeli olduğunu söylemek mümkündür. Küçük odalarda kullanımı uygun değildir.

5- Lappland

Geniş değil daha çok yüksek, biraz dikdörtgen görünümünde televizyon ünitesi arayışında olanlara hitap edebilecek modellerden bir tanesidir. Lappland, ünitenin tamamını çerçeveleyen bir yapıya sahiptir. Dışarıdan bakıldığında bir dikdörtgeni andırmaktadır.

ikea-tv-unitesi-8-1
IKEA TV Ünitesi Modelleri

IKEA tv ünitesi modelinde sol tarafta çok geniş aralıklarda bulunan dörtlü raf bulunmaktadır. Geniş olması büyük eşyaların, dekoratif malzemelerin de koyulmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra ünitenin alt tarafından da geniş oluşturulmuş raflar mevcuttur.

Önerilen İçerik :   Kanepenin Kadifesinden, Chesterfield İhtişamına

6- Lappviken

Duvar genişliği sınırlı olanların üst raflı ve dolaplı olmayan modelleri tercih etmesi alanın daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Aksi takdirde duvarı kapatıp boğuculuk oranı artar. Lappviken modeli, küçük odaklarda kullanılabilecek tv ünitesi modelleri arasında bulunmaktadır.  

ikea-tv-unitesi-7
IKEA TV Ünite Modelleri

Bahsedilen tv ünitesi IKEA aracılığıyla uzun süredir satılmaktadır. Kurulumu çok kısa sürede gerçekleşmektedir. Küçük bir alanı kaplar ve sadece sehpası bulunmaktadır. Televizyon yerleştirildikten sonra sehpa üstü de değerlendirilebilmektedir.

Televizyon Arkası Dekorasyonu Fikirleri başka bir tasarımla bu yazımızdan takip edebilirsiniz.

IKEA Tv Ünitesi Modelleri Fiyatı Ne Kadar?

ikea-tv-unitesi-6
IKEA Tv Ünite Fiyatı Ne Kadar?

Televizyon ünitesi modellerine göre fiyatlar da değişiklik göstermektedir. IKEA tv ünitesi modellerinin boyutu ne kadar fazlaysa, parçası artarsa fiyatı da bu yönlü artmaktadır. Sadece televizyon sehpası ortalama olarak 1.500-2000 TL arasındadır. Fakat alt ve üst takım modellerinde bu fiyatın 4-5 bin TL civarına çıkabilmesi de mümkün olmaktadır. Model bazında fiyat araştırması yapmak gerekir.

Televizyon üniteleri genel olarak bir masa işlevi olarak da kullanılmaktadır. Ancak çalışma ortamlarında özel çalışma masası temin edilmelidir. IKEA çalışma masası modelleri yazımıza bakarak çalışma masaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.