Kuruyan Pimapen Bantları Nasıl Temizlenebilir?

Yeni bir eve sahip olmak isteyenlerin birçok telaşı vardır. Gerek telaş gerekse farklı nedenlerden dolayı yeni yapılmış binalardaki pimapenlerin koruma amaçlı bantları yani kurumuş olan pimapen bantları bazen unutulmaktadır. Bu unutma süresi üç ayı geçtiğinde bantları sökmek sıkıntılı bir durum olabilmektedir. Bu noktada sorun yaşayanların sıkça sordukları sorulardan bir tanesi pimapendeki pimapen bantları nasıl temizlenir, yapışkanlar nasıl çıkar, pimapenden bant lekesi nasıl çıkar ve pimapen bant sökücü nerede satılır gibi sorular yer almaktadır. Sizlere bu soruların cevabını bu yazıda tek tek anlatacağız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Pimapen Etiketi Nasıl Çıkar?

Pimapen bantları, yeni binaların yapımlarında pimapenin plastik kısmındaki kireç, toz, harç kirlenmelerini ve montaj sırasında çizilmeleri engellemek amacı ile kullanılmaktadır. “Pimapen yapışkanı nasıl çıkar” veya “pimapen etiketi nasıl çıkar” gibi sorular herkes tarafından sıkça sorulduğu ve herhangi bir net cevabın alınamadığı bir sorudur.

Kuruyan-Pimapen-Bantlari
Kuruyan-Pimapen-Bantlari

Pimapen Bant Sökücü

Yazının sonunda bahsedeceğimiz ve pimapen yapışkanlarını temizlemek “pürteks pvc pimapen bant sökücü” ile işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu bantları dairenizde montaj ve inşaat işleri bitmeden hemen çıkartırsanız pimapenin plastik aksamı çizilebilir. Bu nedenle dairenizdeki her türlü işlem sona erdikten sonra PVC bant temizleyici ile pimapen bantları kolaylıkla çıkartılabilir. Elastik bir yapıya sahip olduğu için kenarından başlayarak o parçadaki bandı kolay bir şekilde yerinden sökebilirsiniz.

Pimapendeki Yapışkanlar Nasıl Çıkar?

Yeni alınan daireye geç taşındınız veya daire geç satıldığı için pimapen bantları hala duruyorsa bantları çıkarabilmek sizin için zor olabilir. Mevsime ve illere göre değişkenlik göstererek ortalama olarak üç ay içerisinde çıkarılmayan pimapen bantları güneş teması nedeniyle elastikiyetini kaybeder. Özellikle pimapenin dış tarafta olan bantların çıkarması daha zor hale gelir.

Önerilen İçerik :   İç Cephede En Çok Kullanılan Boya Renkleri

Kazıma yapmanız, gaz yağı, sıcak su, tiner ve aseton gibi maddeleri kullanmanız pimapeni çizip rengini soldurmasından başka bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle bu tarz yöntemler ile zaman kaybetmeyin. Pimapen bandı için en uygun yöntem saç kurutma makinesidir. Elastik yapısını kaybetmiş olan bantları ısıtarak tekrar bu özelliğe geçici olarak kavuşulması sağlanır ve bantları pimapenden ayırabilmek bu yöntemin temel hedefidir.

Bunu yaparken kullanılan iki farklı alet bulunmaktadır. Birisi saç kurutma makinesi diğeri ise sıcak buhar makinesidir. Sıcak buhar makinesi her evde bulunması mümkün değildir ancak saç kurutma makinesini bulabiliriz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli özellik saç kurutma makinesinin güçlü bir özelliğe sahip olmasıdır. Kuruyan bantların üzerine yeteri kadar sıcak hava tutulursa bandı ayırma işlemi kolay bir şekilde olacaktır.

Pürteks PVC Pimapen Bant Sökücü

“Ben saç kurutma makinesi ile uğraşmak istemiyorum.” diyenler için de pürteks firmasına ait pürteks pvc pimapen bant sökücü ile bu sorunlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Ürünü temin etmek için “pürteks pvc bant temizleyici” veya “pürteks pvc pimapen bant sökücü” şeklinde arama yaptığınızda ürünü internetten bulabilirsiniz.

Sıvı olan maddeye bir fırça yardımıyla sadece bandın üzerine sürmeniz gerekir. Bu sürme işlemi bol ve bandın üzerinin film tabakası oluşacak şekilde olmasına gayret etmeniz gerekir. Pürteks pvc bant sökücü işe yarıyor mu sorusuna yanıt olarak 10 dakika bekledikten sonra pimapen pencere bandının kabardığını görecek ve kolayca ayrıldığını anlayacaksınız.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir