Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Erkek bebek bekleyen annelerinin en büyük hayallerinden biri de çocuğuna çok şık bir erkek çocuk odası yapmaktır. Bu hayale bir an önce kavuşmak isteyen anneler bebeklerinin cinsiyetini öğrenir öğrenmez, erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri nedir bunu araştırmaktadır. Kız çocuklarına olduğu kadar erkek çocuklarına da bazı pratik fikirlerle oldukça şık bir çocuk odası yapılabilmektedir.

Pandemi döneminin yaşanması herkesi zor durumda bıraktığı gibi çocukları olumsuz etkilemiştir. Çocuklarının bu zor geçen dönemi daha hafif atlatabilmeleri ve mutlu olmaları adına özellikle erkek çocuklarının odaları için tasarlayacağı dekorasyonlar onların keyifli zaman geçirmelerini sağlayacaktır.

Birbirinden Şık Dekorasyon Fikirleri| erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri

Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri
Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Erkek çocuklarına yaşlarına uygun bir çocuk odası yapmak isteyenler, iş olarak odanın duvar rengini değiştirerek başlayabilirler. Çocuğun sevdiği bir renk veya mavi tonlarında bir renk ile boyanan duvara, yine çocuğun sevdiği karakterlerin resimlerinin asılması odaya ayrı bir hava katacaktır.

Her yaştan erkek çocuklarına hitap eden fosforlu ve yıldızlı duvarlar, eski zamanların izlerini taşımakla birlikte özellikle geceleri gözyüzünün maviliğinin odada hissedilmesini sağlayacaktır. Yıldızlı duvarlar odaya oldukça dikkat çekici ve nostaljik bir hava katmaktadır.

Son zamanların en popüler erkek çocuk odası dekorasyonları arasında yer alan denizci dekoru, odayı olabildiğince farklılaştırarak modern ve şık bir tasarım oluşmasını sağlayacaktır. Oda içerinde gerek tekstil eşyalarının denizci dekorunda olması, gerekse duvarlarda bu şekilde yansıtılması erkek çocuklarının dikkatini çekerek odalarında uzun vakit geçirmelerini sağlayacaktır.

Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri
Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Erkek çocuklarının vazgeçemediği odalar arasında en dikkat çeken, tuttukları takımın renginde odayı tasarlamaktır. Erkeklerin futbola olan ilgisi çocukluk yaşlarında başlar. Bu durum göz önüne alındığında odalarını tuttuğu takımın rengiyle boyamak ve odadaki nevresim takımı, halılar gibi birçok eşyanın bu renklerde olması çocuğun odasında kendini çok mutlu hissetmesini sağlayacaktır.

Önerilen İçerik :   IKEA Mama Sandalyesi 2022|Hem Güvenli Hem de Konforlu

Bazı erkek çocukları mesleklere hayranlık ve merak duyarlar. Odalarında ilgi duydukları mesleklerle ilgili dekorasyonlar yapmak onların meslek seçiminde de büyük yardımcı olacak ve bilişsel gelişimlerine de olumlu etki sağlayacaktır.

Hemen her çocuk arabalara ilgi duyar, son zamanlarda giderek popülerleşen arabalı yataklar, erkek çocuklarının oldukça dikkatini çekmektedir. Yine odada araba figürlerinin sıkça kullanıldığı objeler yer alması onların odalarında oldukça hoş ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacaktır.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.