Salon Bitkileri İle Dekorasyon Fikirleri

Bitkiler, bir oda tasarımı fikrine çok fazla kişilik katabilir. Bitkiler bir odaya hayat verir ve aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok farklı çeşit vardır. İç mekan bitkileri ekonomiktir, güzeldir ve dış mekanlara girebilir. Ama ev bitkilerini nereden satın almalısınız? Ve güzel bir görünüm için nasıl düzenleyebilirsiniz? Çiçek dekorasyonları için ipuçlarımızla tüm bu soruların ve daha fazlasının yanıtlarını alın.

tropikal-bitki
tropikal-bitki

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

İç Mekan Bitkileri Nasıl Seçilir?

Doğru yeri seçin – Tesisinizi satın almadan önce nereye koymak istediğinizi düşünmek her zaman en iyisi olacaktır. Mevcut alan ve ışık miktarına bağlı olarak farklı bitkiler ayrı yerlere yerleştirilecektir. Eviniz için iç mekan bitkisini seçmeden önce daima yeri seçin.

Doğru bitkileri seçin – Eviniz için bir bitki satın almadan önce. Her zaman onun yerini düşünün. Raf, masa, sıra veya pencere üzerine oturan bitkiler daha kısa olmalıdır. Yerde tutuyorsanız, daha uzun bitkileri düşünün. Daha büyük saksıların genellikle daha ağır olduğunu unutmayın. Bu yüzden hareket etmeleri zor olacak.

Bitkinin boyutu- Küçük bitkiler, bir pencere pervazını, masayı veya rafı süslemek için mükemmeldir. Hafiftirler ve taşımaları kolaydır. Genellikle kısa çiçek 2,5 ‘boyunda olmalıdır. Yer bitkileri daha ağır bitkilerdir. Oturma alanları, girişler veya büyük tezgahlar için en iyi şekilde çalışırlar. Bir kanepenin veya sandalyenin yanına yerleştirmek için mükemmeldirler. Zeminler 2,5 ‘ila 5’ boyundadır ve herhangi bir odada bir açıklama yapmak için mükemmeldir.

Çiçek bakımı – Bitkilerinizi sulamayı, gübrelemeyi, yeterli güneş ışığı altında tutmayı ve budamayı her zaman unutmayın.

En iyi Bitki Dekorasyon Fikirleri

Yeşil bitkilerin ev tasarımı fikirlerinde kullanımı yıllardır genişliyor. Ev sahiplerinin ve iç tasarımcıların yaratıcılığı, odalarda ev dekorasyon fikirleri patlamasına ilham verdi. Sadece güzel olmanın ve mekanlarınıza taze, organik bir doku eklemenin yanı sıra, ev bitkisi dekor konseptleri evinize biraz daha hayat getirmenin harika bir yoludur.

Önerilen İçerik :   Doğum Günü Pastası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tropikal Bitki Dekorasyonu

Tropik bitkiler, bitki düzenlemelerine ek olarak güzel oturma odası tasarım fikirleri oluşturur. Tropik bitkiler yüksek bakım gerektirir. Evde onlar için doğru yeri bulduğunuzda hızla büyüyebilirler. Bazı tropikal bitkiler diğerlerinden daha yüksek nem seviyeleri gerektirir. İyi koruyabileceğiniz birini seçmeyi unutmayın.

Saksı Çiçekler

Saksı çiçek, yerleştirildikleri alana ve çevreye odaklanır. Bu büyük zemin veya masa bitkileri, ev dekorunuzda bir açıklama yapar. Kaktüsler ve iç mekan avuç içi gibi büyük bitkiler alanı iyileştirebilir ve az bakım gerektirir. Bu bitki dekor fikri, oturma odanızda yeşil bir köşe oluşturur ve tek tek sergilenecek kadar büyüktür.

Bitki Raflarıyla Dekorasyon

Bitkileri raflarda süslemek iç mekanlarınıza çeşitlilik ve derinlik katacaktır. Küçük saksı bitkilerini raflara ve uzun olanları yere koymayı düşünün. Bu odaya şık bir dokunuş verecektir. Dekoru güzelleştirmeleri gerektiği için bitkileri karıştırmamayı unutmayın.

Sizlerde ev dekorasyonu için salon bitkileri arıyorsanız Salonbitkileri sitesi sizlere yardımcı olabilir. Üstelik Salonbitkileri sitesinde sipariş ettiğiniz zaman aynı gün teslimat bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için https://www.salonbitkileri.com/ linkine tıklayabilirsiniz. Sitede birbirinden güzel saksı çiçekleri, orkide, taze bitkiler ve tasarım çiçek bulunmaktadır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir