Berjer Dekorasyon Fikirleri 2022

Klasik tarzda berjer dekorasyon ile yaşam alanlarınızda VII. yüzyıl Fransız zarafetini yaşatınİlk ortaya çıkışında, berjer koltuklar soylu sayılabilecek aileler arasında sıklıkla kullanılıyordu. VII. yüzyıldan kalma bu berjer koltuklar, çivi çakmalarla yaldızlı ahşap çerçeveler ve ipek döşemeli oturma kısımları ve sırtlar ile üretilmişti. Yaldızlı çerçeveleri ile sıklıkla odadan odaya taşınan berjer koltukla beraber, o gösterişli heybetini de mekandan mekana taşıyordu.

Ortamına Ayak Uydurur

Günümüzde eskisi kadar gösterişli, yaldızları ve kaliteli ipek kumaşları kullanmasak da berjer koltuklar en az eskisi kadar popülerliğini koruyor. Gösterişli olan modellerinden, gündelik kullanımda her mekanda kullanılabilecek, çift halinde veya tek başına, bu şık berjer koltuklar hala eskisi gibi bir ortamdan başka bir ortama kolay bir şekilde adapte edilebilir yapıdadır. Berjer Dekorasyon önemli detaylar arasında yer alır.
Bir oturma odasındaki şöminenin önüne bir çift berjer yerleştirmek, çok klasik bir yöntem olmasına rağmen günümüzde halen uygulanan bir düzendir. Simetrik bir düzen içerisinde duran ve yüksek ayakları ile görsel açıdan dikkat çekici olmasının dışında, şöminenin yanında konforlu bir şekilde uzanmanız için bahaneler aramaya başlayabilirsiniz.

Berjer Dekorasyon Hem Estetik, Hem De İşlevsel

Berjer Dekorasyon
Berjer Dekorasyon

Çift halinde simetrik düzende çok güzel dursalar da, berjerleri çift kullanmak zorunda değilsinizdir. Tek bir berjer bile, sıkça vakit geçirdiğiniz kitaplığınızın yanında bir fiskos sehpa ile beraber kullanıldığında, hem ne kadar şık ve estetik olduğunu, hem de kitap okumak, keyif kahvesi yudumlamak gibi aktivitelerinizde, berjerlerin ne kadar işlevsel olduğunu kendiniz test ederek göreceksiniz.

Önerilen İçerik :   IKEA TV Ünitesi ile Salonlara Gelen Şıklık

 

Tarzları ve Çeşitleri Keşfedin

Berjer Dekorasyon
Berjer Dekorasyon

Ahşap ayrıntıları olan berjerlerde, üzerinde kullanılan kumaş modeli beyaz keten olursa, sahip olabileceğiniz şık görünüm deniz görebileceğiniz bir balkon ya da İskandinav tarzı dekorasyon yapılmış yaşam alanlarınızda oldukça şık ve estetik durabilir.
Berjerler klasik bir tarza sahip olduğu için illaki de düz sade bir kumaş olması gerektiği anlamına gelmez. Berjerlerinizde çarpıcı desenlere, dokulara, renklere, hatta dijital baskılara
gidebilirsiniz bu şekilde yapacağınız tercihler ise berjerinizle beraber yaşam alanlarınıza hareket katabilir. Örnek olarak güneş sarılığında bir renk, okuma alanınızda kullanacağınız bir berjer koltuk ile eğlenceli bir dokunuş katmanıza yardımcı olabilir.

Kontrast Oluşturun

Berjer Dekorasyon
Berjer Dekorasyon

Bahsettiklerimizin dışında berjerleri daha çarpıcı bir renk kombinasyonu ile döşeyerek alanınıza ekstra kontrast oluşturabilirsiniz. Tozpembe döşeme ve zebra yastığın beraber kullanılışı bu berjerlere hayat verebilir. Örneğin eğlenceli bir ofis veya genç bir kız çocuğun yatak odası için mükemmel bir seçenek diyebiliriz.

 
 
Seçeneğiniz Çok Fazla

Berjerlerin günümüze kadar ulaşabilmesinin en büyük nedenlerinden biri, çok fazla çeşitte kullanılabilir olmalarıdır. Örneğin pencere önünde 3 kişilik koltuk tercih etmek yerine bir çift berjer ve aralarında bir sehpa ile manzaranızı kapatmamış, ortama hareket katmış olacak ayrıca berjerler arasında farklı renk tercihlerinde bulunabileceksiniz.

Berjer Her Yerde

Oda aralarında geçiş sağlayan antre gibi alanlarda berjer kullanırken, kamış ya da hasır sırtlıkları olan tasarımlar mükemmel bir seçim olabilir.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.