Xiaomi Mi Wifi Repeater Nasıl Kurulur?

Xiaomi Mi WiFi Repeater, WiFi ağınızın menzilini genişleten kullanışlı küçük bir cihazdır. Çoğumuz WiFi ağlarının kapsama alanının sınırlı olduğunu biliyoruz. İki veya daha fazla katlı büyük bir eviniz varsa, WiFi’nize bağlı kalmak büyük bir sorundur. WiFi tekrarlayıcıların veya genişleticilerin devreye girdiği yer burasıdır; bu cihazlar, binanın neresinde olursanız olun, güçlü bir İnternet bağlantınızın olmasını sağlar. Sizlere bu yazıda xiaomi wifi pro kurulum hakkında detayları analtacağız.

Xiaomi Wifi Pro Kurulum

Ana yönlendiriciden uzaktayken zayıf ve sivilceli bağlantılardan bıktığınız için Mi WiFi tekrarlayıcıyı veya Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro’yu satın almış olabilirsiniz. Bu kılavuzda, Mi WiFi tekrarlayıcınızı yönlendiricinizle çalışacak şekilde nasıl kuracağınızı ve yapılandıracağınızı öğreteceğiz. Bu kılavuz, daha yeni Xiaomi Mi Wifi Repeater Pro için de geçerlidir. Öncelikle Google Play veya App Store’dan Xiaomi Home uygulamasını indirin.

Henüz yapmadıysanız, Mi WiFi tekrarlayıcıyı bir USB güç kaynağına bağlayın. USB priziniz yoksa, bir güç bankası veya bir USB duvar şarj cihazı kullanabilirsiniz. Xiaomi Mi WiFi Repeater Pro’yu bir AC güç kaynağına takmanız yeterlidir. Yanıp sönen turuncu LED ışığı, tekrarlayıcının zaten açık olduğunu gösterecektir.

Xiaomi Home uygulamasını başlatın ve şartlar ve koşullar için “Kabul et”i seçin. Dilerseniz Kullanıcı Deneyimi Programına da katılabilirsiniz. Ardından, ülke ve bölge olarak Çin anakarasını seçin. Bu önemli. Başka bir ülkenin seçilmesi kurulumun başarısız olmasına neden olabilir. Devam etmek için “Kaydet” düğmesine dokunun.

Telefon yetkilendirmeleri altında, “Tümünü seç”i işaretleyin ve “İleri” ye dokunun. Sonraki üç yetkilendirme isteği için “İzin Ver” i seçin. Uygulamanın ana ekranında “Oturum aç”a dokunun. Daha sonra Mi hesabınızda oturum açmanız istenecektir. Henüz bir Mi hesabınız yoksa, kaydolmak için “Hesap oluştur” bağlantısını tıklamanız yeterlidir.

Önerilen İçerik :   Kristal Masa İsimliği Tavsiyeleri

Giriş yaptıktan sonra, “Cihaz ekle”ye dokunun. Bluetooth’u açmak için bir bildirim olacak. “Aç” a dokunun. Uygulama, Mi WiFi tekrarlayıcıyı algılayacaktır. Üzerine dokunarak Xiaomi Mi Wi-Fi tekrarlayıcınızı seçin. Yönlendiricinizi seçin ve “Şifreyi girmek için dokunun”u seçin.

WiFi şifrenizi girin ve “Tamam”a basın. Devam etmek için “İLERİ” ye dokunun. Mi Home uygulamasının tekrarlayıcıyı yapılandırmasını bekleyin. Kurulum başarısız olmaya devam ederse, Mi WiFi tekrarlayıcıyı yönlendiriciye yaklaştırmanız gerekecektir. Bağlantı başarılı olduktan sonra tekrarlayıcıya istenen konuma geri dönün. Ayrıca yanlış veya yanlış WiFi şifresi girip girmediğinizi de kontrol edebilirsiniz.

Xiaomi Home uygulaması Mi WiFi tekrarlayıcıyı hala algılayamıyorsa, sıfırlama deliğine veya düğmesine 5 saniye boyunca bir iğne sokarak sıfırlayın. Durum ışığı sarıya döndüğünde Repeater başarıyla sıfırlanmıştır. Bağlantı işlemini bir kez daha gerçekleştirin.

Tebrikler! Mi WiFi tekrarlayıcınız artık ağınıza eklendi. Odayı seçin (örneğin oturma odası, yatak odası, yemek odası) ve “İLERİ”ye dokunun. İsterseniz cihazı yeniden adlandırabilirsiniz. Varsayılan, “Wi-Fi amplifikatörü”dür. “İLERİ”ye dokunun.

Xiaomi Mi WiFi tekrarlayıcınızı veya genişleticinizi kullanmaya başlamak için “Başlayalım”a basın. Başarılı bir yapılandırmayı belirtmek için LED ışığı maviye döner. Bu kadar! Mi WiFi tekrarlayıcınız yönlendiricinize başarıyla bağlandı. Genişletilmiş ağınızın SSID’si veya ağ adı, ardından _plus ile gelen orijinal ağ adınızdır. Bu örnekte, WiFi adı “PLDTFibr-Luis_plus” şeklindedir.

Orijinal WiFi ağınızla aynı ağ adını kullanmak için, yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Wi-Fi dolaşımını açın. Genişletilmiş ağ adını orijinal ağ ile aynı şekilde ayarlamanız gerekecektir. Ağ adını ve parolayı değiştirmek için Wi-Fi ayarları öğesine dokunun. Ayrıca, MAC adresleri ve IP’leriyle birlikte Mi WiFi tekrarlayıcının ağına bağlı cihazların listesini de görüntüleyebilirsiniz. Ne yazık ki, bağlı cihazların İnternet hızını engelleme veya sınırlama seçeneği yoktur.

Önerilen İçerik :   Salon Bitkileri İle Dekorasyon Fikirleri

Kaynak : https://teknodestek.com.tr/xiaomi-mi-wifi-repeater-pro-kurulum

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir