Küçük Yatak Odası Dekorasyonu 2021

KÜÇÜK YATAK ODASI DEKORASYONU İÇİN FİKİRLER Parçası çok olan ve dar bir alanda tamamen karışık, kötü görünüm sergileyen yatak odaları eğer ki doğru uygulama yapılırsa hiçte çirkin olmaz aksine kullanışlı ve ferah mekana dönüşür.

Kendin-yap küçük yatak odası dekorasyonu fikirlerine ihtiyacınız varsa ancak dekor için yeterli yatak odanız olduğunu düşünmüyorsanız doğru yerdesiniz. Yatak odası alanını  en üst düzeye çıkarmak ve küçük alanların şık olabileceğini kanıtlamak için bazı güzel küçük oda tasarım fikirlerimiz var.

Modern ve lüks tasarım fikirleri size genellikle yatak odanızda bir oturma alanı olması gerektiğini söylese de, bir yatak odasının ana işlevinin dinlenmek ve enerji toplamak olduğunu asla unutmayın. Ve bunu yapmak için güzel bir alan yaratmak için fazla bir şey yapmanıza gerek yok.

Küçük yatak odanız daha iyi bir gece uykusu için bir nimet olabilir. Araştırmalar yatak odasından uyarıcı faaliyetleri tutmak önerir. TV, internet ve iş gibi dikkat dağıtıcı şeylerin uyku düzeninizi bozabileceği konusunda uyarıyorlar. Yani, yatak odanızda yapacak daha az şey varsa, kendinize o kadar çok uyku ayarlarsınız.

İşte küçük bir yatak odasındaki alanı nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı öğrenmenize yardımcı olacak küçük odada dekorasyon fikirleri.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Şık küçük yatak odası dekorasyonu fikirleri

1. Küçük odaları daha büyük hissettirmek için hafif ve parlak yatak odası dekorasyon fikirleri

Beyaz boya, modern tasarımda küçük yatak odasının daha büyük görünmesini sağlar
Küçük Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz renk, küçük yatak odası dekoru için geniş ve pratik bir seçimdir. Alanın çok meşgul veya kutulu görünmesini engeller. Yatak odanızı beyaza boyamak daha büyük görünmesini sağlar. Beyaz veya daha açık renkler kullanmak, alanınızı aydınlatmak için geniş duvar alanı veya pencerelerin olmamasıyla mücadele eder.

Beyaz boyanın çok hafifi olmasından mı korkuyorsunuz? Küçük yatak odanızın soğuk veya kişiliksiz hissetmesini önlemek için , beyazlarınızı drama için farklı dokular ve beyaz üzerine beyaz desenlerle kaplayın. Yukarıdaki yatak odasında, desenli şilte ve krom başucu lambalarının basit bir şekilde eklenmesi , odayı sterilden şık hale getiriyor.

2. Küçük alanlar için rahat köşe yatağı

Yer açmak için küçük yatak odasının köşesindeki yatak

Küçük yatak odası dekorasyonu fikirlerinin çoğu, yatağı duvara ortalayarak öne çıkarır. Ancak, dar kat planları ve sınırlı alan genellikle farklı bir yaklaşım gerektirir.

Zemin alanını en üst düzeye çıkarmak için yatağınızı bir duvara veya köşeye yaslayın. Bunu yapmak, rahat ve rahat hissettiren bir uyku alanı yaratacaktır. Bir üniversite yurduna çok benziyorsa , bir yatak odasına bitmiş, tasarımcı bir görünüm oluşturmak için iki başlıklı bir köşe sistemi ekleyin .

3. Küçük yatak odası alanını artırmak için ince başlık ve karyola

Küçük modern yatak odası ve ince modern başlık ile yatak

Birkaç santimlik ekstra alan, küçük bir yatak odasını lüks bir yatak odası gibi hissettirebilir. Basamak tarzı karyola ile yolları ayırın ve görünümü tamamlamak için basit, modern bir yatak ile değiştirin .

Önerilen İçerik :   Dekorasyonda Yatak Odası Renkleri

4. Küçük bir ebeveyn yatak odası için minimalist tarz

Ahşap yataklı gri renkli yatak odası

Küçük ebeveyn yatak odanıza, en sevdiğiniz temel öğelere ayırarak alan ekleyin. Bu alanın odak noktası inkar edilemez bir şekilde yataktır, bu nedenle mobilya parçalarını ve aksesuarları minimumda tutun.

Daha da iyisi, ek depolama için şık, çağdaş yerleşik bileşenler kullanın. Yerleşikler, orada değillermiş gibi görünürken depolamayı en üst düzeye çıkarır. Yatağınızın etrafında iyi bir gömme, bol miktarda depolama alanı eklerken rahat bir uyku köşesi oluşturur.

5. Aynalar küçük bir yatak odasını daha büyük gösterebilir

Gri yataklı ve uzun boylu aynalı modern yatak odası

Aynalar, daha büyük bir oda yanılsaması yaratarak küçük bir yatak odasını genişletir. Bir pencerenin ışığını yansıtacak şekilde bir ayna yerleştirmek, alanınızdaki doğal ışığı artırmanın da tek yoludur.

Büyük bir aynayı birleştirmenin en kolay yolu ?  Beden boyu bir ayna bulun ve duvara yaslayın.

6. Yatağın altında küçük yatak odası deposu

Yatak altı saklama

Yeni bir yatak için pazardaysanız , ekstra depolama için altında çekmeceli bir yatak düşünün . Çekmecelerin kolayca açamayacağı kadar alan kısıtlıysa, ek depolama için yatağınızın altında dekoratif çöp kutuları kullanın . İyi duran ve iyi görünen süt kasalarını ve diğer dokuma sepetleri seviyoruz .

7. Küçük yatak odalarına çatı katı yaşamı

Küçük evde alan yaratmak için çatı katı yatak

Zemin alanı sınırlıysa ancak tavanlarınız daha yüksekse, uyku alanınız için altında depolama veya oturma yeri olan bir çatı katı veya platform eklemeyi düşünün . Bu herkes için bir seçenek değil, ancak yatağa tırmanmaktan çekinmeyenler için bu düzen küçük bir odayı tamamen değiştirebilir.

8. Çok küçük yatak odası fikirleri için cesur duvar kağıdı

Kalın duvar kağıdı ve büyük ayna ile küçük yatak odası

Yatak odanızın küçük olması, sıkıcı olması gerektiği anlamına gelmez. Bir ekleme kalın duvar kağıdı deseni senin başlık duvar gibi, bir odak duvara.

Küçük yatak odası dekorasyonu duvar kağıdı, odaların küçük ve dağınık görünmesi için kötü bir üne sahip olma eğilimindedir, ancak doğru stil ve tekniği kullanmak tam tersini yapar. Başlık duvarınız gibi odak bir duvara cesur bir duvar kağıdı deseni ekleyin.

Duvar kağıdını seçerken, küçük, yoğun bir desen yerine büyük ölçekli bir desen seçin. Yatak takımlarınızı güzel, yeni duvar kağıdınızla koordine ederek uyumlu bir görünüm yaratmayı unutmayın .

 

9. Küçük yatak odası dekorasyonu için yüzer raflar

Koyu mavi duvarlı ve yüzen raflı yatak odası

Çok yönlü yüzer raf , küçük bir yatak odasında birçok faydalı şekilde çalışabilir. İşte Küçük yatak odası dekorasyonu  için bazı yüzen raf dekorasyon fikirleri:

  • Bir komidin değiştirme
  • Kapının yanında bir giriş masası
  • Kitaplık
  • Bir dizüstü bilgisayar masası
Önerilen İçerik :   Eviniz İçin Komodin Dekor Fikirleri

10. Duvar nişi

Duvar nişlerinde saksı kaktüsler, saat ve resim çerçevesi

Bir duvar nişi, yerden yer kaplamadan size depolama alanı sağlar. Daha yeni inşaat binalarında, alçıpan normalde oyuktur ve 16” aralıklı dikey 2 x 4 ahşap kirişler (saplamalar) ile desteklenir. Yatağınız dış olmayan bir duvara kurulmuşsa, ahşap duvar kirişlerinizin bir girintiyi keseceği yeri işaretlemek için bir saplama bulucu kullanın. Yeni bölmeniz inanılmaz derecede derin olmayabilir, ancak çalar saat veya bazı kişisel eşyalar gibi küçük ihtiyaçlar için ihtiyacınız olan her şey olabilir. Küçük yatak odanızı minimum çabayla en üst düzeye çıkarmak

11. Yaratıcı komodinler

Komodin için kullanılan dışkı ile modern yatak odası

Herhangi bir yatak odası için doğru boyutta komidin bulmak zor olabilir. Küçük bir yatak odanız ve yatağınızın yanında sıkı bir sıkıştırmanız olduğunda, yaratıcı düşünmeniz gerekir. Dekoratif bir tabure veya sandalye kullanmayı düşünün .

12. Yüzer masa

Yatak odasında yüzen masada çalışan kadın

Ev ofisiniz küçük yatak odanızda mı? Temelde ekstra büyük bir yüzer raf olan yüzer bir masa ile alanınızı en üst düzeye çıkarın . Birkaç raf braketinin üzerine bir parça kontrplak koyarak bir DIY yüzer masa oluşturabilirsiniz. Ardından altına rahat bir sandalye kaydırın ve işiniz bitti!

13. Renkli kırlentler

Beyaz yorgan ve renkli turuncu desenli küçük yatak odası

Rengi seviyorsanız, ancak küçük alanınızı daha büyük göstermek için tamamen beyaz bir odayı tercih ediyorsanız, ödün vermek zorunda değilsiniz. Canlı kırlentler ile odanıza renk katın .

14. Göz alıcı avize

Avize ve mavi, bej ve pembe desenli yatak odası

Küçük yatak odası dekorasyonu fikirleri için seçenekleriniz aranmaya başlıyor! Bir ekleme benzersiz bir avize veya kolye ışık bazı rahat aydınlatma sizin odaya bir odak noktası vermek ve eklemek için mükemmel bir yoldur.

15. Küçük yatak odası fikirleri için rahat alan kilim

Pastel yorgan ve çizgili alan kilimli yatak odası

İnsanlar genellikle yatak odası dekorasyonlarını duvarlara, raflara, mobilyalara ve yatak takımlarına odaklarlar. Ama zemini unutma. Bir ilginç bölge halı anında bir oda ya da renkli bir pop sıcaklığını ekleyebilir. Doku ile oynayın ve iyi görünen ve ayaklarınızda harika hissettiren bir şey bulun.

16. Başucu masası rafları

Asma duvar aynası ve yüzer komodin ile modern minimalist yatak odası

Bir başucu masası fikri daha – raflar. Yüzer raflar bir komidin olarak harika çalışır. Onları mükemmel yüksekliğe yerleştirebilir ve kendin yap yaparsanız, yatak odanıza tam olarak uyan boyutta raf kesimini elde edebilirsiniz. Yüzer raflar da ahşaptan cama ve metale kadar geniş bir malzeme yelpazesine sahiptir.

17. Küçük yatak odaları için şık aplikler

Mavi duvarlar, avize ve aplikler ile lüks geleneksel yatak odası

Yatağınızın yanında bir lamba için yer yok mu? Duvar aplikleri, küçük bir yatak odasına okuma ışığı eklemek için akıllı bir çözümdür . Modern bir görünüm veya geleneksel bir tarz için gidebilirsiniz. Veya çılgına dönün ve eklektik bir görünüm için apliklerinizi karıştırın ve eşleştirin.

Önerilen İçerik :   Vivense Yatak Odası Takımı 2021|Zarifliği Yatak Odanıza Getirin!!!

18. Muhteşem yeşillik

Yeşillik ve bitkiler ile küçük yatak odası

Bitkilere yer açın! Yatak odanızın küçük olması, yeşillikleri atlamanız gerektiği anlamına gelmez. Ekleme houseplants odanıza daha canlı kılar ve bitkiler aslında yardım havayı temizleyin. Alanı en üst düzeye çıkarmak için duvar ekicilerini deneyin .

19. Havadar perdeler

Büyük pencerelerden ve havadar perdelerden doğal ışık alan yatak odası

Küçük odanızın pencereleri yetersizse, yine de süslemek için perdeleri kullanarak eşyaların akmasını sağlayabilirsiniz . İki akıllı yol, dolap kapılarını perdelerle değiştirmek veya bir oda bölücü oluşturmak için perdeleri kullanmaktır. Her iki durumda da, alanınızda iyi hissettiren renkleri ve dokuları seçtiğinizden emin olun.

20. Köpüklü dize ışıkları

Dize ışıkları ile rahat yatak odası

Dize ışıkları sadece tatil sezonu için değil! Küçük bir yatak odasında ilginç aydınlatma veya sanat özellikleri yaratmanın harika bir yolu. Onları duvara, tavana, yatak başlığına veya hayal edebileceğiniz herhangi bir yere asın. Ve küçük ışıklar, küçük yatak odanızın daha da büyülü görünmesini sağlamak için geniş bir renk yelpazesine sahiptir.

21. Küçük yatak odası dekorasyonu yüksek kontrastlı renk şeması

Kontrast için siyah, beyaz ve mavi renklerde yatak odası

Beyazı yüksek kontrastlı bir renkle eşleştirmek, küçük bir yatak odasını dekore etmenin büyük etkili bir yoludur. Tek bir koyu renk artı beyaz ile yapıştırmak dramatik bir görünüm yaratır. Ve bu yüksek kontrastlı efekti yatak takımlarında, duvar boyalarında, sanat eserlerinde, kilimlerde ve daha fazlasında kullanabilirsiniz.

22. Minik duvar sanatı

Çalışma alanı ve küçük duvar sanatı ile yatak odası

Küçük odalar, en küçük sanat galerisini oluşturmak için mükemmel yerlerdir. Küçük tablolar ve baskılar için ikinci el mağazaları, galeriler ve ev dekorasyonu mağazaları satın alın. Sonra eklektik bir koleksiyon için bir demetini bir duvara asın. Hatta küçük tuvalleri veya daha küçük olan farklı boyutlardaki tuvalleri boyayarak kendi sanatınızı yapabilirsiniz.

Küçük bir yatak odasına sahip olmak, stilden ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmez. Odanızı yükseltirken verimliliği en üst düzeye çıkaran çok sayıda oda tasarımı fikri vardır. Anahtar, kişisel zevkinize ve alanınıza en uygun seçenekleri bulmaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Küçük bir yatak odası nasıl tasarlanır?

Mekanınızı tasarlarken. Odanızı olduğundan daha büyük hissettirmek için aydınlatan ve açan öğeleri seçin. Aynalar, iyi aydınlatma ve şık mobilyalar gibi şeyler uzun bir yol kat ediyor.

Küçük yatak odası dekorasyonu boyutu nedir?

Yatak odaları boyut ve şekil olarak büyük farklılıklar gösterir. Bir yatak odasının ortalama boyutu yaklaşık 11 x 12 olarak belirtilmiştir.

Küçük yatak odası dekorasyonu alanı nasıl en üst düzeye çıkarabilirim?

Küçük yatak odanızdan en iyi şekilde yararlanmanın en iyi yolu, birden fazla amaca hizmet eden pratik mobilya parçalarını tercih etmektir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir