4 Adımda Bahçe Katı Balkon Modelleri

Balkonlar, yaz akşamları keyifli vakit geçirilebilecek alanlardır; bahçe katı balkon modelleri ise doğru seçildiği müddetçe daha kulllanışlıdır. Bahçeye doğrudan açılan bu balkonlar özellikle geniş olduğunda anlam kazanır. Ancak küçük alanları kulanışlu hale getirmeniz de mümkündür. Yapmanız gereken nasıl bir model tercihinde bulunacağınıza karar vererek yaptırmak olacaktır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Bahçe Katı Bahçe Düzenleme için Balkon Modelleri 2020 – 2021

Balkon tasarımları son zamanlarda en çok dikkat edilen, uğraşılan olaylardan birisidir. Kış balkonları genelde teraslarda ya da giriş katlarda geçmişten günümüze uygulanıyordu. Ancak, her ne boyutta olursa olsun ister giriş ister ara kat balkonlarda basit birkaç malzeme ve el işçiliği ile bambaşka bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Bahçe Katı Bahçe Düzenleme için Balkon Modelleri 2020 - 2021

Balkon, bahçe düzenleme için öncelikle balkon modeli konusunda genel bir karar vermeniz gerekiyor. Bahçe katı balkon modelleri genellikle alan genişliğine göre daha basit oluşturulmaktadır. Bahçeye açılan balkonların özellikle kışın olumsuz havalardan korumak adına kapama yöntemlerini belirleyin. Daha sonra aydınlatma, oturma alanları ve diğer ufak dokunuşlar için harekete geçin. Bahçede balkon olacağı için yeşil tonlarında bol çiçekli ortamları sizler için öneriyoruz.

Bahçe Katı Balkon Modelleri 2021

Bahçenizde oluşturacağınız  balkonlar için alanın boyutu önemli olsa da az malzeme ve pratiklik ile kullanışlı alan oluşturabilirsiniz. Az eşya ile keyifli vakit geçirebileceğiniz balkon oluşturmak mümkündür. Özellikle geniş alanlara sahipseniz tasarımlarınızı daha da geliştirebilirsiniz.

1- Bahçe Katı Pimapen Kapatma Modelleri

Bahçe Katı Pimapen Kapatma Modelleri

İlginizi Çekebilir: Balkon Çiçekleri Nasıl Yetiştirilir? (Videolu)

En kolay kapatma işlemi yapabileceğiniz bahçe katı balkon modelleri arasında pimapen ile kapatmak bulunuyor. Pimapen işlemi aynı zamanda çok uygun fiyatlı da olabilir. Görüntü olarak cam üzerinde yapabileceğiniz dekorasyonlar ile daha iyi bir görünüme çevirebilirsiniz. Olumsuz tek durum pimapenin modeline göre bahçeye tam olarak açılış olmaması bulunur.

Önerilen İçerik :   Balkon Duvarı Ne Renk Olmalı?

2- Ahşap Balkon Modelleri

Ahşap Balkon Modelleri

Ahşap balkonlar bahçeye en çok yakışan modellerden bir tanesidir. Ahşapın yaz aylarında özellikle yeşillikle uyumu daha fazla olacaktır. Direkt ham madde olarak ahşep kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, ahşap görünümüne sahip duvar kağıtları vesaire kullanabilirsiniz. Birebir aynı görüntüyü daha uygun fiyatla böylece elde edebilirsiniz. Ahşap ağırlıklı bir ortamda rengarenk dekorasyon parçaları değil daha çok bu tonları kullanabilirsiniz.

3- Ek Balkon Modelleri: Kış Balkon Modelleri

Ek Balkon Modelleri: Kış Balkon Modelleri

İlginizi Çekebilir: Dar Balkonlara Özel Dekorasyon Fikirleri

Bahçe katı balkon modeli kadar kış balkonları merakla araştırılır. Kış bahçeleri, giriş katlarda bahçeye açılan alanlarda oluşturulabildiği gibi teras katlarda da çok rahat oluşturulabilir. Teraslarda özellikle boydan boya dışarıyı izleyebileceğiniz camlar kullanabilirsiniz. Camlar sayesinde kışın dışarıda yağan karı izleyebilirsiniz. Kış balkonlarınızda soğuk renklerden ziyade sıcak renkler (kırmızı, sarı ve turuncu gibi) kullanılırsa daha hoş görünecektir.

4- Bahçeye Açılan Balkon: Bahçe Katı Balkon Modelleri

"Bahçeye

Bahçenize ulaşabileceğiniz balkonunuz için tavanı farklı şekillerde oluşturabilirsiniz. Üçgen bir çatı görünümü ortamın daha ferah olmasını sağlayacaktır. Elbette kutu şeklinde görünüm için düz bir çatı oluşturabilirsiniz. İç tasarım için oturmak adına birkaç koltuk veya sandalye seçebilirsiniz. Alanınız dar ise katlanabilir masalar alandan tasarruf sağlayacaktır.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir