Enerjik Uyanmak İçin Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz yatak odası dekorasyonu genellikle uyuma ve uyanma aşamasında dinç olmak isteyen insanların tercihi oluyor. Özellikle işinde yorulan ya da gün içinde kendisini sürekli yorgun hisseden insanların geneli yatak odalarında beyaz rengini tercih ediyor. Bunun en temel sebebi ise beyaz rengin verdiği dinginlik ve huzur hissidir. Örneğin kimse koyu renklerle kaplanmış ve bu kaplama sadece duvarlarla kalmamış odanın diğer tüm eşyalarına yansımış olan bir odada uyanmak istemez. İşte tam olarak bu sebepten ötürü insanların büyük bir kısmı yatak odalarında koyu renkler yerine beyaz rengi seçerler. Peki, beyaz yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır? İşte ayrıntılar…

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bu soruyu kendinize sormadan önce yatak odanızın klasik tarzda mı yoksa modern tarzda mı dekore edeceksiniz, işte asıl soru bu. Eğer modern tarzda bir yatak odası dekorasyonu istiyorsanız mutlaka sizin için özel olarak hazırladığımız aşağıdaki görselleri tek tek incelemelisiniz. Çünkü orada sadece size özel ve beyaz yatak odası dekorasyonu isteyen okurlarımıza özel olarak bulup yayınladığımız yatak odaları bulunuyor. Beyaz yatak odaları için önceliğin eşyaların beyaz tonlarında olmayıp grinin açık tonlarını ya da kahverenginin açık tonlarını kullanmak olduğunu da unutmayın. Duvarların beyaz olması ve eşyaların beyaz renkte olması demek yatak odanızın tamamen boğulması anlamına gelir.

Yatak Odası Dekorasyonu 1
yatak odasi dekorasyonu

Zıt Renkleri Nasıl Kullanmalıyız?

Beyaz yatak odası dekorasyonu düşünüyorsanız mutlaka zıt renkleri iyi seçmelisiniz. Beyaz ile kahverengi, gri, yeşil tonları gibi renkleri kullanmak hem güne keyifle başlamanıza hem de göz zevkinize fayda sağlayacak. Örneğin duvarınızın uzay grisi olmasını seçtiyseniz yatak odanızda kullanacağınız tüm eşyaların renginin beyaz ve tonlarını seçmeye özen göstermeniz gerekir. Duvarlarınızı eğer beyaz olarak hayal ediyorsanız da bu defa mutlaka diğer yatak odası eşyalarınızın gri, yeşil ve kahverengi gibi zıt renklerle süslemelisiniz. Duvarlarınızın ve eşyalarınızın beyaz renkte olması demek tamamı ile boğulmak anlamına gelir. Bu hatayı yapmadan önce size özel olarak hazırladığımız görselleri inceleyebilirsiniz.

Yatak Odası  renk seçimi

Yatak Odası Yerleşimi Nasıl Olmalı?

Yatak odası yerleşimi orta kısmın boş, duvar kısımların doldurulması ile gerçekleşebilir. Orta kısımlarda kullanacağınız hasır halı, yumuşak tüylü halılar ve renk uyumu sağlamanız durumunda yatak odanızda büyük bir sorunu halletmiş olursunuz. Yatak odası için en önemli seçim ise yatak olmalıdır. Yatak seçiminiz için beğenebileceğiniz onlarca marka varken en ideal markalardan biri tercih edilebilir. Ama bu tabii ki ekonomik durumunuza ve zevkinize göre şekillendirilebilir. Ayrıca yatak odası yerleşimi konusunda ciddi sorunlar yaşarsanız paylaştığımız görselleri dikkatli bir şekilde inceleyebilir ve kararınızı daha doğru vermek için ilk adımı atabilirsiniz.

Yatak Odası tasarım örnekleri

Yazımız içerisinde bolca bahsettiğimiz yatak odası duvar tasarımı için Yatak Odaları İçin Duvar Kağıdı Önerileri içeriğimizi de incelemenizi öneririz.

Önerilen İçerik :   Dekorasyonda Yatak Odası Renkleri

YORUMLAR

  1. Merhabalar; yıllardan beri beyaz tonlar üzerine farklı renkler ile dizayn edilmiş yatak odalarını hep sevmişimdir. Yatak odaları ile alakalı paylaşmış olduğunuz fotoğraflara ayrıca bayıldığımı söylemeden edemeyeceğim. Görüldüğü üzere işinizde gerçekten oldukça başarılısınız. Sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir