Evde Stor ve Zebra Perde Temizliği Tüyoları 2021

Son günlerin en popüler ürünlerinden biri olan zebra perde temizliği ile ilgili merak ettikleriniz için tıklayın! Zebra perdelerin temizliği ile ilgili tüm detaylar bu makalede.

Rutin günlük temizliğe dahil olmamakla birlikte, bahar temizliği yaparken geçmemeniz gereken bir nokta zebra perdelerin temizlenmesidir! Kolayca kirlenmeyen perde türleri olmasına rağmen, zebra perdeleri en az 6 ayda bir yıkamak için kullanışlıdır. Bununla birlikte, perdelerin temizliği kumaşın perdesinden biraz farklıdır… peki ya zebra perdesinin temizliği? Burada, tüm detaylarda, adım adım “Zebra perde temizleyicileri nasıl yapılır? “Sorusunun yanıtı :

Zebra Perde Temizliği
Zebra Perde Temizliği

Evde zebra perde temizliği nasıl yapılır?


Her şeyden önce, perdeyi o yerden kaldırarak başlamalısınız. Bunu yapmak için, zebra perdesini bir rulo haline getirmeniz ve perdeye zarar vermeden dikkatlice yerinden çıkarmanız gerekir.

Çalışma alanını hazırlayın! Zebra Perde Temizliği


Perdeleri çıkardıktan sonra, önceki yüzeyi yerleştireceğiniz yere ayarlamanız ve temizleme işlemini yapmanız gerekir. Bu iş için boş alan ayırabilir, Perdeyi temizlemeden önce zemine kaos yaratmayacak koruyucu bir örtü koyabilirsiniz.

Tozu kuru bir bezle toplayın
Perdede biriken tozları süslemek için kuru bir bezle toplamaktan vazgeçerseniz, bu tozlar nemli bezin üzerine ıslak bir şekilde katılarak kalıcı bir leke oluşturabilir. Bu yüzden önce tozu temizleyerek başlamalısın. Bu aşamada kuru bir bez kullanabilir veya isterseniz elektrikli süpürgeden yardım alabilirsiniz.

Eski diş fırçasını kullan
Hangi eski diş fırçası ayağa kalktı? Bu fırçayı temizlemek için kullanmak için harika bir fırsat! Zebra perdeleri temizlerken, kumaşlarla elde edilemeyen ince detayları veya köşede biriken inatçı tozu bir diş fırçasıyla silebilirsiniz.

Islak bir bezle silmeye başlayın!
Toz çıkarıldıktan sonra ıslak bir bezle silmeye başlayabilirsiniz. Bu aşamaya dikkat etmeniz gereken iki ana nokta var. Her şeyden önce, kullandığınız kumaş aşırı nemli olmamalıdır. Aşırı yıkama perdeye zarar verebilir. İkinci önemli nokta, temizlemek için kullanacağınız malzeme içeriğidir… katı kimyasallar içeren deterjanlar perde yüzeyinde kabarcıklara ve kabarcıklara neden olabilir. Çıkarma işlemine sabunlu bir bezle ve çok ıslak olmayan biraz nemli bir bezle başlayabilirsiniz. Zebra perdesini mükemmel bir şekilde temizlemek istiyorsanız, çıkarma işlemini her seviyede, hızlı ve aynı anda tamamlamanız gerekir.

Önerilen İçerik :   Dekorasyonda Tablo Seçimi Nasıl Olmalı?

Kurutmayı unutma!
Zebra perdeleri temizlerken, son aşama perdeden ıslak olarak çıkarılmasıdır. Bunun için perdenin iyice kurumasını bekleyebilirsiniz. Son olarak, orada kalabilecek köpüğü, deterjanı veya nemi çıkarmak için perdeleri kuru bir sünger veya bezle de tartışabilirsiniz. Zebra Perde Temizliği

Temmuz perdelerini rulo şeklinde monte edin
Perde iyice kuruduktan sonra zebra perdenin temizliği bitmiş olacaktır. Tıpkı temizlemeye başladığınızda olduğu gibi rulo şeklinde topladığınız zebra perdeyi de bu şekilde monte edip açabilirsiniz. Böylece günlük hayatınıza bıraktığınız yerden temiz bir perde ile devam edebilirsiniz.

Zebra perdeleri temizlerken perdeye bağlı olarak farklı malzemeler kullanmanız gerekebilir. Örneğin, ahşap yüzeyin bulunduğu Zebra dükkanlarında, temizlenecek ağır kimyasallar içermeyen ahşap temizleyicileri kullanabilirsiniz. Pratikliği ile öne çıkan Zebra mağazası, mutfak, çocuk odası, çalışma odası, oda, oturma odası, yatak odası gibi çeşitli mekanlarda kullanılabiliyor. İç mekanda Zebra, halı, sandalye, sandalye veya yastık kılıflarıyla uyumlu olarak perdelerdeki desenleri seçebilir; Satın aldığınız yeni zebra ile uyuşmayan eski eşyalarınızı koyabilirsiniz

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir