Misafir Odaklı Ev Dekorasyonu

Misafir Odaklı Ev Dekorasyonu

Bizler Türk milleti olarak her zaman misafirperver olduğumuz söylenebilir. Bu nedenle evlerimizde geçmiş dönemlerde sıklıkla misafir ağırlamış bir halkız ve sizlerde evlerimizde de sıklıkla misafir ağırlıyorsanız misafir odaklı ev dekorasyonu ile bu konuya değinmeliyiz. Evinizde ağırlayacağınız misafirleriniz kendilerini huzurlu ve rahat hisseder ve evinizde eğlenirse sizler de bir o kadar mutlu ve hoşnut olursunuz.  Bu yazımızda evinizi nasıl daha misafir sever hale getirebileceğiniz konusunda bazı dekorasyon fikirleri sunacağız.

Misafir Odaklı Oturma Grubu

"<yoastmark

Misafir odaklı ev dekorasyonu noktasında oturma grubu oldukça önemlidir. Evinizi ziyarete gelen bir misafir için rahat hissetmesini sağlayacak en önemli unsurlardan biri oturma grubunuzdur. Koltuklarınız ve kanepeniz, ne kadar konforlu olursa misafir de bir o kadar kendini rahat hissedebilir. Fakat hiç kimse çok fazla kaliteli ve çok pahalı duran mobilyaların bulunduğu evde kendini rahat hissedemez. Bu yüzden beğendiğiniz lüks ve şık mobilyalarınız olsa da, sahip olduğunuz pahalı görünen mobilyalar misafir dostu olmayacaktır.

Orta Sehpa

"<yoastmark

Misafir odaklı ev dekorasyonunda bir evin en önemli özelliklerinden biri de orta sehpanın rahat bir oturma grubuna yakın olabilmesidir. Orta sehpanızı işlevsel modeller arasından tercih etmeye özen gösterin.  Üzerinde kitap, dergi ve aksesuar gibi ürünlerin de bulunacağı bir orta sehpalar misafirlerinizin keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirler.

Alternatif Oturma Alanları

Misafir odaklı ev dekorasyonu için sandalye seçimi de önemlidir. Yaşam alanlarınızda misafirleriniz için oturacakları çeşitli alanlar oluşturmaya özen gösterin. Yaşam alanlarınızda kullandığınız sandalyeler işlevsel bir çözüm olabilirler. Bu oturma alanlarına ek olarak minder gibi oturma tercihlerini de gözden geçirebilirsiniz.

Misafir Odaklı Ev Dekorasyonu Yemek Masası

"<yoastmark

Misafiri eksik olmayan evlerde her zaman akşam yemekleri kalabalık olur. Yaşam alanlarınızda akşam yemeklerinde sevdiklerinizle verimli bir vakit geçirmek istiyorsanız masanızı daima doğru bir şekilde yerleştirin. Masanızda bulunacak insanlar kendilerini rahat hissedecekleri bir masa düzeni ve konumu tercih etmeye özen gösterin. Bu husus dışında tabak, bardak ve aksesuar tercihlerinizle masanıza renk katabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Ev Dekorasyonunda Galeri Duvarı Neden Şimdiye Kadar Bu Kadar Popülerdi?

Düzenli, Tertipli Bir Ortam

Evinize davet ettiğiniz hiçbir sevdiğiniz, dağınık, düzenli olmayan bir evi sürekli ziyaret etmekten çekinecektir, hatta zamanla istemeyecektir. Bunun sebebi, eve gelen bir misafir dağınık ve düzensiz olan evinizi gördüğünde, yanlış bir zamanda geldiğini düşünmesi olacaktır. Bu durumu engellemek için yaşam alanınızdaki gereksiz her eşyayı ortadan kaldırmaya özen göstermelisiniz. Düzenli, tertipli bir ortama sahip olan eviniz, her zaman misafirler için vazgeçilmez bir huzur kaynağı olacaktır.

Aydınlatmalar

Yaşam alanlarımızda aydınlatmaların yeri ve önemi oldukça büyüktür. Aydınlatmalar öncelikli olarak insanların bulundukları ortamdaki psikolojisini doğrudan ya da dolaylı bir biçimde etkilemektedir. Bu nedenle misafir odaklı ev dekorasyonu yaparken aydınlatmaları sıcak ve samimi bir hava oluşturabilmek için kullanmalısınız. Bunu sağlamak için ortamınızdaki ışık şiddetini dağıtmanızı önerebiliriz, tek bir ışık kaynağından ziyade oturma odanızda birden fazla bölümde aydınlatma kullanabilirsiniz böylelikle ışık dağılımını da güzel bir şekilde dengelemiş olursunuz, örneğin kitaplığınızın yanında okuma alanı berjer ve fiskos varsa abajuru aktif kullanabilirsiniz. Böylelikle ortamınızdaki ışık dengesini oluştururken aynı zamanda aydınlatmaları misafirleriniz için odak noktası haline de getirebilirsiniz.

Ev Dekorasyonu Galeri

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir