Yeni Trend IKEA Genç Odası Takımları

IKEA genç odası sayesinde gençler artık daha rahat ve istediği tarzda odalara kavuşma imkânına sahip oluyor. Siz de çocuklarınızın ya da sevdiklerinizin odasında değişiklik yapmak istiyorsanız genç odası IKEA takımlarına mutlaka göz atmalısınız.

Genç odaları diğer odalara nazaran daha farklı bir özeni gerektirmektedir. Artık kendi istek ve arzusunu dile getirebilecek yaşta olmaları, ebeveyn etkisini de bir miktar azaltmaktadır. Gençler tamamen kendi istekleri doğrultusunda takımlara yönelip odasını hayal dünyasına göre şekillendirecektir. IKEA genç odası takımları bu noktada birden fazla modeli sunmaktadır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

 İKEA genç odası modelleri

Oda seçimlerinde en çok dikkat edilen unsurların başında kullanışlı olmaları yer almaktadır. Özellikle küçük ve dar olan odalarda az eşya ile kullanışlılığı üst tarafta tutmak oldukça kritiktir. Fakat bunu sağlarken nelere dikkat etmek gerekir? En kullanışlı odalar nasıl seçilir?

Kullanışlı odanın çok eşyaya sahip olması gerekmiyor. Burada özellikle IKEA genç odası seçerken, genç kişinin ihtiyacı olacak parçalara dikkat etmelisiniz. Örneğin bu odada mutlaka bir çalışma masası, bilgisayar masası bulunmak zorundadır. Fakat bu parçayı kitaplıkla birleşik hale getirerek ekstra bir yer açabilir, kullanışlılığı arttırabilirsiniz.

ikea-genc-odasi-1
gri genç odası takımı

Genç odası kullananların genel olarak yaşları ergenlik dönemine denk gelir. Bu dönemde dağınıklık durumu ortaya çıkabildiğinden dolap seçiminde de dikkat etmeniz gerekebilir. Genç odası dolap IKEA satışlarında yer almaktadır. Gençlere daha rahat hareket edebileceği, diğer eşyalara çok da dokunmadan ihtiyacını alabileceği ve özellikle aynalı olacak dolapları tercih edebilirsiniz.

Yine aydınlatma dikkat edilmesi gereken durumlar arasındadır. Kullanışlılık noktasında genellikle aydınlatmalar, ortamın dekorasyonu üzerinde direkt olarak etkiye sahip olacaktır. Genç odası avizeleri IKEA bünyesinde çeşitli şekillerde satılmaktadır. Tamamen gencin hayal dünyasına, ilgisine göre tercih edilerek oluşturulabilmektedir.

Önerilen İçerik :   2022 Evinizin Modası Alfemo Yatak Odası

En kullanışlı genç odaları

Dekorasyon elbette IKEA genç odası takımları için de oldukça önemli olmaktadır. Bir bütün olarak görünüm sağlamak genç odalarında mümkün olduğu kadar olmayacağı ihtimali de bulunmaktadır. Öncelikle artık genç olan kişinin istekleri doğrultusunda odayı hazırlayacağınızın farkında olup bir salon ya da mutfak dekorasyonu gibi bütünlük beklemeyin.

Gençler dekorasyon esnasında çoğu zaman bütünlükten ziyade gözüne hoş gelecek durumlara dikkat eder. Hatta sevdiği insanların, arkadaşların düşünceleri onlar üzerinde büyük etkiye de sahip olmaktadır. Bu noktada onlarla iletişim halinde olup karar noktasında yardımcı olmaya çalışın fakat baskıcı olmayın.

ikea-genc-odasi-4
Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İstikbal Mobilya Genç Odaları ile Dekorasyonunuzu Tamamlayın yazımızdan farklı genç odası dekorasyonlarına da göz atabilirsiniz.

Dekorasyon esnasında parçaları genç odası IKEA takımları olarak alırsanız işiniz bir nebze kolaylaşacaktır. Modele göre renk kontrası oluşturabileceğiniz halı ve perde seçiminden yana olmanız gerekebilir. Genelde takımları belirli mavi, pembe gibi renklerden uzak tutmanız işinizi kolaylaştırabilir. Renk skalanız böylece artacaktır.

Aydınlatma noktasında her zaman beyaz ışıktan yana olmayın. Bu dönemdeki gençler karanlığı daha çok sevdiğinden özellikle yatak başında yer vereceğiniz lambalarınızı sarı renkte tercih edebilirsiniz. Fakat bunlar çok gösterişli olmak zorunda değildir. Genelde onlar IKEA genç odası seçerken de kullanışlı olmasına dikkat edecektir. Amaca hizmet eden lambalar işinizi görecektir.

IKEA Genç Odası Fiyatları 2021 Bilgisi

Elbette genç odası araştırması esnasında ilk olarak akıllara gelen IKEA bünyesinde araştırılan temel bir konu bulunmaktadır. O da IKEA genç odası fiyatları olarak karşımıza çıkar. Genç odası fiyatları konusunda geniş bir durumdan söz etmek mümkündür.

IKEA mutfak, salon, bahçe gibi çok geniş alanlara hitap ettiği gibi genç odası takımlarında da iddialı bir yaklaşım sürdürmektedir. Oluşturduğu bu iddiayı da farklı modeller sunarak yansıtmaya devam ediyor. Takımlar arasında birden fazla modele denk gelmek mümkündür.

Önerilen İçerik :   Giyinme Odası İçin Dolap Seçimi Nasıl Yapılmalı?
ikea-genc-odasi-3
IKEA Genç Odası Fiyatları 2021 Bilgisi

Göze çarpan ilk model Slakt / Luröy oluyor. Gri ve açık tonların baskın olduğu bu oda daha çok genç kız odası olarak yansıtılıyor. Çalışma masası ve bazasıyla birlikte yatağı bulunuyor. Tek kişilik oda 2.274 TL ile satışa sunulmaktadır. 7-12 yaşa hitap eden bu odada Mıcke markalı çalışma masası tercih edilmektedir. Sadece çalışma masası almak istiyorsanız, 829 TL vererek sipariş verebilirsiniz.

Eğer IKEA genç odası dışında farklı markalar ve modeller arayışındaysanız farklı seçeneklere de sahipsiniz. Çilek Mobilya bunların başında yer alıyor. Çilek Mobilya Tarihi ve 2021 Genç & Çocuk Odaları yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. IKEA genç odası sayesinde gençler artık daha iyi çok güzel urunlere sahipler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir